Az Albacomp kiütötte a Szolnokot, jöhet az ötödik

2010.04.30. 21:22
Simon Balázs (kék mezben) és társai visszavágtak a keddi vereségért a Szolnoknak (Fotó: Szabó Miklós)
Másodszor is élt a hazai pálya előnyével az Albacomp a férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében (88–67), így 2–2-re alakította a Szolnok elleni párharc állását. A továbbjutásról ötödik mérkőzés dönt Szolnokon. A Körmend és a ZTE korábban, az Atomerőmű péntek kora este már bejutott a legjobb négy közé.

Az Albacomp 7–0-s kezdéssel érzékeltette, hogy nem szeretné, ha már pénteken este befejeződne a párharc. Nos, bár a következő két kosár az Olajé volt, mint utóbb kiderült: a vendégek ezen az estén egyszer sem tudtak három pontnál közelebb kerülni a játék minden elemében feléjük kerekedő székesfehérváriakhoz.

A második negyed elején, George Banks triplájával tíz pont fölé nőtt a differencia (27–15) – alá a későbbiekben egyszer sem ment –, majd a 18. percben, David Toya három jó büntetőjével megvolt a húsz is (44–24). A vendégek csak átmenetileg tudták csökkenteni a különbséget.

A harmadik játékrészben előbb egy 8–0-s hazai roham következett, majd hogy egy pillanatig se hihessék a szolnokiak, hogy elkerülhetik a sorsdöntő ötödik mérkőzést, a játékrész finisében behullott három tripla is a gyűrűjükbe – Hanga Ádám kétszer, Fodor Kristóf egyszer talált be a hárompontosvonalon túlról, amivel megvolt a közte harminc is (78–46).

Az utolsó negyednek már nem volt tétje, legfeljebb a szolnokiak szempontjából: a vendégeknek sikerült húsz pont közelébe vinni a különbséget, ezzel együtt majdnem akkora verést kaptak, amekkorával kedden, hihették, lelkileg megtörték ellenfelüket.

A két fél vasárnap ütközik meg ötödször, akkor döntik el, melyikük lesz a Zalaegerszeg ellenfele az elődöntőben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, NEGYEDIK MÉRKŐZÉS
ALBACOMP–SZOLNOKI OLAJ KK 88–67 (2213, 3018, 2615, 1021)
Székesfehérvár, 1900 néző. V: Cziffra Cs., Pálla Z., Szilas Gy.
ALBACOMP: SIMON B. 12, HANGA 25/12, Toya 6, LEE 16, BANKS 15/3. Cs: Bódi 4, Keller 5, Farkas A., Fodor K. 3/3, Madár, Antal Sz. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: Fodor M. 9/3, Alekszics 11, Vesztergom 5/3, BÁDER 12, Barro 11. Cs: Rice 2, Váradi 3, Szabó P. 6, Sonyák 3/3, Harazin, Grebenár 2, Cseh 3/3. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–0. 6. p.: 11–8. 9. p.: 18–10. 12. p.: 27–15. 16. p.: 37–21. 19. p.: 48–30. 22. p.: 54–35. 25. p.: 59–39. 28. p.: 69–43. 31. p.: 78–48. 34. p.: 80–55. 37. p.: 85–64
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2

Szrecsko Szekulovics: – Ez volt idáig a legjobb meccsünk a playoffban. Ma igazi csapatként működtünk, és azt az agresszív játékot játszottuk, amit már az előző meccseken is látni szerettem volna. Nagyon jól kaptuk el a játék ritmusát, a Szolnok ezúttal nem tudott mit kezdeni a támadásainkkal. Bízom abban, hogy ez a lendület vasárnap is kitart.
Pór Péter: – Már a mérkőzés elején érvényesültek az Albacomp gyors indításai, ezeket az előző találkozókon meg tudtuk állítani, ma nem sikerült. Elkapták a fonalat, nagyon jól játszottak, ráadásul könnyű indításokból sok kosarat kaptunk, így tetemes hátránnyal mehettük szünetre. A harmadik negyedben hiába próbáltunk meg mindent, növelte előnyét a Fehérvár, utána pedig már a fiataljainknak adtam lehetőséget, akik dicséretet érdemelnek.