Atomjaira hullott a Sopron Pakson: két pont a záró negyedben

2014.05.21. 21:46
A Sopron a meccs hajrájára képtelen volt megőrizni határozottságát (Fotó: Mirkó István)
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén az Atomerőmű súlyos csapást mért a Sopronra: a paksiak hazai pályán 30 ponttal, 69–39-re megsemmisítették ellenfelüket. A Sopron játéka az utolsó negyedre teljesen szétesett, a vendégcsapat ekkor mindössze két pontot szerzett.

A szerdai Szolnok–Kaposvár (1. mérkőzés: 76–64) után szerdára is jutott egy elődöntős meccs a férfi kosárlabda NB I-ben: az Atomerőmű a Soproni KC-t fogadta, és a hazaiak meglepően könnyedén érvényesítették a papírformát.

Jarrod Jones vezetésével már az első percekben előnyre tettek szert a paksiak, 12–6 után azonban Tóth Gergely meglendítette a vendégek szekerét, elhelyezett egy triplát, zsákolt egyet, majd dobott két büntetőt, és sorozatban szerezett hét pontjával, máris előnyben volt a Sopron (12–13). Volt válasza azonban az Atomnak, és egy perc alatt dobott hét ponttal fordított, és 19–13-ra vezetett a hazai csapat.

A második negyed kétperces pontcsenddel indult, ám aztán a negyed közepén ismét megindult a Paks, már 12 pont volt a különbség (32–20), amikor a Sopron közelebb tudott lopózni, ám szünetben így is megnyugtató volt a hazai előny (34–28).

Egyik csapat sem remekelt támadásban, ami inkább a hazaiaknak kedvezett, mert lepattanózásban jobbat nyújtottak, és a harmadik negyed végére nagyon úgy tűnt, hogy Milos Borisov pontjai ellenére a Sopron búcsút inthet győzelmi reményeinek (51–37).

Az igazi lélekölő csapás azonban csak ezután jött a vendégek számára: a záró tízpercre teljes csődöt mondott a támadójáték, a vendégek egyszerűen képtelenek voltak a gyűrűbe találni, 37 pontnál gyakorlatilag „lefagyott” a Sopron, így az Atomerőmű már-már megalázóvá alakíthatta a különbséget Rodney McGruder vezetésével. Az utolsó előtti percben ugyan Molnár Márton megtörte a negyedbeli soproni pontcsendet, ám ez csak a nullapontos szégyen elkerülésére volt elég, a demoralizáló vereség enyhítésére nem: harminc pont lett közte végül, mindössze 39(!) vendégponttal.

ATOMERŐMŰ:
Vaughn 6/3, Medve, Körtélyesi 3/3, Szabó Zs. 4, JONES 14. Csere: McGruder 15/3, Tóth Á. 3, Baki 5, Eilingsfeld 4, KOVÁCS Á. 12. Markovics, Kerpel-Fronius 3. Edző: Dzunics Braniszlav
SOPRON:
Thomas 6, Takács 4, BORISZOV 10/3, Dénes, Trepák 5/3. Csere: Ruják 3, Tóth G. 9/3, Bus, Molnár M 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–2. 6. p.: 12–6. 14. p.: 23–18. 17. p.: 32–20. 19. p.: 34–27. 24. p.: 39–33. 26. p.: 45–33. 29. p.: 49–37. 30. p.: 51–37. 33. p.: 62–37. 35. p.: 65–37. 38. p.: 67–37
Dzunics Braniszlav:
– Csapatom jelenleg egy nullára vezet az elődöntőben, más most nem számít. A jó védekezésünk ismét döntő volt.
Sabáli Balázs:
– Teljes mértékben a hazai csapat akarata érvényesült mind támadásban, mind pedig védekezésben. Pocsékul dobtunk, de a játék többi elemében is fölénk nőtt a Paks. A folytatásban mindent megteszünk majd, de sajnos ennek a párharcnak nem mi vagyunk az esélyesei.