Adria-liga: szolnoki vereséggel zárt az Olaj

2015.03.22. 20:36
A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában a Szolnoki Olaj hazai környezetben kapott ki a horvát Cedevita Zagrebtől, így 12/14-es mutatóval zárta az alapszakaszt, és a szezonját a regionális bajnokságban.

A házigazdáknak sikerült magukhoz ragadni a kezdeményezést (öt perc után 8–2), de felzárkózott a Zagreb, amely pontokban szűken mért időszak után a hajrára átvette a vezetést, és hatpontos előnyhöz jutott az első negyed végére (14–20). A második játékrészben egészen annak végjátékáig lőtávolon belül tudta magát tartani az Olaj, ám végül csak meglett a közte tíz. A kritikán aluli hazai támadójáték miatt pedig a nagyszünetre elúszni látszott a hajó (23–37).

A harmadik negyedre azonban egy másik Szolnok jött ki a parkettre. Az, amelyet a szurkolók hazai környezetben megszokhattak. Az Olaj megkezdte a felzárkózást, egy negyed alatt több pontot szerzett, mint az első félidőben összesen. A záró részhez érve ismét nyílt lett az összecsapás (50–54). Újfent főszerep jutott a védekezéseknek, mindkét oldalon tisztában voltak vele, hogy az lehet a siker kulcsa. A negyed közepére már két pontra megközelítette az Olaj a vendégeket, de nem sikerült átlépnie a lélektani küszöböt. A Zagreb összekapta magát, és a zárás előtt két perccel hétpontos előnyre tett szert, amelyből már meg tudott élni a végéig (67–74).

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 26. (UTOLSÓ) FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–CEDEVITA ZAGREB (horvát) 67–74 (14–20, 9–17, 27–17, 17–20)
Szolnok, 1400
néző. V: Boltauzer, Petek, Majkic (szlovénok)
SZOLNOK: JONES 13/3, RAKICS 9/3, Vojvoda 9/3, Keller Á. 8, Báder 2. Cs: Gipson 12/3, LEE 9/3, Wittmann 2, Brkics 3/3. Edző: Dragan Alekszics
CEDEVITA: Ukic 9/3, PILEPIC 11/6, Ramljak, ARAPOVIC 6/6, BILAN 17. Cs: Barac 10, TOMAS 10/6, Zganec 7, Gordic 1, Babic 3/3. Edző: Jasmin Repesa
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 8. p.: 10–14. 10. p.: 12–20. 14. p.: 18–22. 19. p.: 21–34. 21. p.: 23–39. 25.p.: 35–43. 28. p.: 44–47. 32. p.: 50–59. 34. p.: 57–59. 37. p.: 59–66.
Kipontozódott: Zganec (36. p.), Keller Á. (38. p.)
Dragan Alekszics:
Az első félidőben sok dobást elhibáztunk és sajnos a lepattanókat sem tudtuk megszerezni, ekkor nagy fölényben volt a Cedevita. Fordulás után jobb százalékkal dobtunk, jobb lett a védekezés és a szurkolók is extra energiát adtak. A hajrában a Zagreb bizonyította, jó csapat és remek triplákkal bebiztosították győzelmüket. Nincs szégyenkeznivalónk.
Jasmin Repesa: – Kemény csata volt, egy hete erre a meccsre készültünk, az első félidőben több speciális játékhelyzetből is jobban jöttünk ki mint a Szolnok. A nagyszünet után keveset nyújtottunk, amit nem értek, a hazaiak megérezték, hogy van keresnivalójuk. Volt egy időszak, amikor jól is játszottak, ám a hajrában mutatott higgadtságunknak köszönhetően nyerni tudtunk.