Adria-liga: még nem nyert ilyen nagy különbséggel az Olaj

2015.01.17. 18:33
Szinte az első feldobástól uralta a meccset a piros mezes Szolnok (Fotó: Levski/sportsimages.bg)
A Szolnoki Olaj idegenben 82–61-re legyőzte a sereghajtót, a súlyos anyagi gondokkal küzdő Levszki Szófiát a férfi kosárlabda Adria-liga 18. fordulójának szombati játéknapján. Az Olaj az eddigi legfölényesebb győzelmét aratta a 2014–2015-ös sorozatban.

Az első öt perc kiegyenlített játéka után, 10–6-os bolgár vezetésnél a Szolnok szaladt egy 10–0-t – Lazeric Jones és Michael Lee egy-egy triplája fűtötte a rohamot –, és onnantól az Olaj kezében volt az irányítás.

Marko Brkic hármasa után a második negyed elején először nőtt tíz pont fölé a különbség (12–23), és az Olaj a félidőig tartotta is az előnyét.

A magyar csapat 12–2-es szakasszal kezdte a harmadik negyedet (28–50), és a fór már nem csökkent tíz pont alá, sőt az utolsó másodpercekben Brkic duplájával húsz pont fölé kúszott. A kereken 20 pontig jutó bosnyák légiós volt a magyar csapat legeredményesebb játékosa.

A Szolnok a harmadik idegenbeli győzelmét aratta a 2014–2015-ös Adria-ligában; korábban a szerb Mega Vizura és a bosnyák Igokea otthonában győzött.

A szombati a legnagyobb különbségű szolnoki siker a mostani kiírásban: eddig a Metalac elleni 67–51 vitte a prímet.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
18. FORDULÓ

LEVSZKI SZÓFIA (bolgár)–SZOLNOKI OLAJ KK 61–82 (12–20, 14–18, 17–20, 18–24)
Szófia, 1200
néző. V: Maricsics (szerb), Milojevics, Mitrovszki (macedónok)
LEVSZKI: Karamfilov 6/3, Pavlin Ivanov 5, Pavel Ivanov 14/3, Szimeonov 16/6, Anguelov 12/9. Csere: Hadzsiruszev 6/6, Titov, Gaidadjiev 2. Edző: Konsztantin Papazov
SZOLNOK: Wittmann 8, Vojvoda 9, Milosevics 4, Keller 6, Báder 9. Csere: Lee 9/3, Jones 11/3, Somogyi 6, Brkic 20/18, Sztajkovszki. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 7. p.: 10–6. 8. p.: 10–14. 12. p.: 12–23. 17. p.: 19–30. 20. p.: 26–38. 24. p.: 30–50. 30. p.: 43–58. 35. p.: 52–69
Konsztantin Papazov:
– Egyértelmű, hogy a Szolnok volt a jobb csapat, de minden tiszteletem a játékosaimé, akik kitették a szívüket a pályára. Köszönjük a ligának a támogatást, és azon vagyunk, hogy továbbra is az Adria-ligában szerepeljünk. Reméljük, fiatal játékosaink legközelebb még többet tudnak hozzátenni a meccshez.
Dragan Alekszics: – Az elejétől kezdve kontrolláltuk a játékot, a Levszki nem sok játékost rotálhatott. Sok fiatal lépett pályára náluk, mi pedig tiszteltük az ellenfelet. Amit most láttunk, elhivatottságukat és szurkolóikat, az alapján kijelenthetjük, minden tőlük telhetőt megtesznek. A legjobbakat kívánom a klubnak és drukkereinek.