Adria-liga: jó rajt és hajrá, idegenben nyert a Szolnok

2015.03.14. 18:38
Vojvoda Dávid ezúttal is a Szolnok nyerő emberének bizonyult (Fotó: NS-archív)
A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának 25. fordulójában a Szolnoki Olaj tíz ponttal nyert a Krka Novo Mesto vendégeként. A szolnokiaknak a nyitány és a hajrá is nagyszerűen sikerült, ez döntött a köztes időszakban döntően kiegyenlített mérkőzésen. Mindkét gárda 12/13-as mutatóval várja az alapszakasz utolsó fordulóját.

Nagyszerűen kezdett az Olaj, amely 6–0-s etap után engedte ponthoz jutni a házigazdát. És utóbbi akkor sem jutott sokra. Az ötödik perc közepére már megvolt a közte tíz, időt kért a Novo Mesto. Percekig úgy tűnt, hiába, ám a végjátékot elrontotta a Szolnok, a szlovénok 10–1-es szériával felzárkóztak (16–20). A második játékrészben még öt percig élt meg a korábban szerzett előnyéből a Szolnok, aztán egy triplával egyenlített a házigazda. A folytatásban utóbbié lett a kezdeményezés, a vendégeknek kellett kapaszkodniuk. Már hattal is elhúzott a Novo Mesto, de a nagyszünetre ebből csak egyet őrzött meg (36–35).

A harmadik negyedben rövid időre visszavette a vezetést az Olaj, de döntően azt a feladatot kellett megoldania, hogy ott lihegjen a házigazda nyakán, és ne legyen túl nagy a hátránya. A záró részhez érve abszolút nyílt volt a találkozó (55–53). Szűken mérték a pontokat a felek a negyedik felvonásban, amelynek közepén kis előnyt szerzett magának a Szolnok. Az utolsó négy perchez egyenlő állással érkeztek meg a csapatok, de az Olajnak sikerült jobban a hajrá, és a 10–0-s roham után nem hagyott nyitott kérdést az utolsó percre (61–71).

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 25. FORDULÓ
KRKA NOVO MESTO (szlovén)–SZOLNOKI OLAJ KK 61–71 (16–20, 20–15, 19–18, 6–18)
Novo Mesto, 800
néző. V: Herceg, Perlic (horvátok), Obradovic (bosnyák)
KRKA: Krivec 2, Joksimovic 1, Lapornik, Wangmene 8, Booker 16/3. Cs: Armstead 13/9, Hukic 2, Mulalic 7/3, Halilovic 4, Rojc 8. Edző: Alekszandar Dzikics
SZOLNOK: Jones 11/3, Rakics 7/6, Vojvoda 23/12, Lee 11/3, Keller 7. Cs: Gipson 2, Brkics, Wittmann 6/6, Somogyi 4. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 7. p.: 6–19. 15. p.: 26–26. 19. p.: 36–30. 23. p.: 40–40. 31. p.: 55–55. 35. p.: 61–61
Alekszandar Dzikics:
– Nem használtuk ki a lehetőségeket, elsősorban azért, mert nagyon rosszul dobtunk kintről, míg a vendégek tíz hárompontost is bedobtak. Az utolsó negyedben mindössze hat pontot szereztünk, ez borzasztó volt.
Dragan Alekszics: – Tudtuk, hogy a Krkának vannak gondjai, leterheltek a játékosai, néhány kosárlabdázója pedig a fontos meccsek közepette tért vissza sérülésből. Nagyon jól kezdtünk, ami korábban nem volt ránk jellemző. Ezután végig jól, agresszívan tudtunk játszani, a zónavédekezésünkkel pedig megleptük a hazaiakat, nem tudtak vele mit kezdeni, ezért idegesek lettek, mi pedig megérdemelten nyertünk.
További eredmények: Levszki Szófia (bolgár)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 56–78. Metalac Farmakom Valjevo (szerb)–Mega Leksz (szerb) 86–83. Igokea Alekszandrovac (bosnyák)–Crvena zvezda (szerb) 80–85. Partizan Beograd (szerb)–Zadar (horvát) 87–53. Cedevita Zagreb (horvát)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 80–70. MZT Szkopje (macedón)–Cibona Zagreb (horvát) 78–65.