Adria-liga: bravúros, túlórás szolnoki siker a Cibona ellen

2015.01.25. 21:36
Keller Ákos keresi a szabad utat a palánkig (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszában a Szolnoki Olaj hosszabbításos mérkőzésen nyert meg a horvát Cibona ellen. Mindkét együttes 9/10-es mutatóval várja a folytatást.

Szigorúan kezdtek a védősorok, míg a támadószekcióknak idő kellett a bemelegedéshez, így két percig csupán négy pontot (2–2) láthatott a publikum. Előbb a horvátok szekere jött ki a gödörből, ám a szolnokiak gyorsan fordítottak, hogy a negyed közepéig megint „lefagyjon” az eredményjelző (6–5), kisvártatva viszont 5–0-s etap után nyeregbe került a Cibona. Miközben a horvátok diktálták a tempót, tartották a vezetést, olyan nagyon nem nyugodhattak meg, az Olaj végig ott lihegett látótávolságon belül (13–14).

A leosztás döntően a második játékrészben sem változott, ám a Cibonának sikerült meglépnie nyolccal (15–23). Az Olajnak bizony össze kellett kapnia magát, hogy felzárkózzon. Sikerült neki, még az egyenlítés is összejött, de a vezetést már nem tudta átvenni a házigazda, hiába támadott érte többször (33–35).

A nagyszünetet követően ismét a védekezések jutottak főszerephez, ritka vendég volt a pont a gyűrűknél. Utána kinyílt ugyan a pontzsák, de érdemi változás nem hozott (51–56). A negyedik negyedben nagy rohamra indult a Szolnok, ennek eredményeként a hajrára teljesen nyílt volt a találkozó, amelynek végjátékéban az Olaj már vezetéshez is jutott. Utolsó másodperces büntetőkkel mentette hosszabbításra a meccset a Szolnok (Strahinja Milosevics keze nem remegett meg), amely a kipontozódó Báder Mártont és Keller Ákost is elveszítette a ráadásra (72–72).

Parázs volt a hangulat, de a sportszerűség a pályán így sem forgott veszélyben. A lélektani előnyben lévő Szolnok elérhető közelségbe hozta magának a győzelmet, ez az akarás viszont némi kapkodáshoz is vezetett. Viszont ez sem lehetett akadálya a bravúros hazai győzelemnek (89–87).

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
19. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–CIBONA ZAGREB (horvát) 89–87 (13–14, 20–21, 18–21, 21–16, 17–15) – hosszabbítás után
Szolnok, 1180
néző. V: Jovcsics, Maricsics (szerbek), Mitrovski (macedón)
SZOLNOK: JONES 24/12, VOJVODA 21/3, MILOSEVICS 17/6, Keller Á. 5, BÁDER 10. Cs: LEE 7, Gipson, Brkics, Wittmann 3/3, Somogyi 2. Edző: Dragan Alekszics
CIBONA: MAVRA 21/15, Rozic 4, SIRISCEVIC 12/3, JAGODIC-KURIDZA 21/6, LALIC 17. Cs: Zizic 3, Kruslin 9/9, Kus. Edző: Slaven Rimac
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–5. 5. p.: 6–5. 14. p.: 15–21. 17. p.: 25–25. 23. p.: 35–39. 26. p.: 45–43. 30.p.: 48–56. 33. p.: 53–61. 37. p.: 66–65. 40. p.: 70–72. 43. p.: 79–79. 45. p.: 87–87
Kipontozódott: Keller Á. (32. p.), Báder (41. p.), Jagodic-Kuridza (43. p.), Lalic (44. p.), Milosevics (44. p.)
Dragan Alekszics:
– Ilyen nehéz mérkőzésre számítottunk, és az is lett belőle. Talán sokan nem is tudják, hogy elkezdtünk készülni a Magyar Kupa nyolcas döntőjére, így nehezebben mozognak a lábak. Szerencsére a végjátékban elfelejtkeztünk a fáradtságról, és akkor már úgy játszottunk, ahogy kell. Fontos és megbecsülendő győzelmet szereztünk a fiatal és tehetséges kosarasokból álló Cibona ellen.
Slaven Rimac: – Tavaly nekünk sikerült a győzelem itt, a Tiszaligetben, most az Olaj nyert. Sok nehézséggel küszködünk mostanság, de így is egylabdás meccset játszottunk. A végén a szerencse is döntött, de mondhatom, a Szolnok a végjátékban egy kicsivel jobban is játszott nálunk.