Adria-liga: a Szolnoknak esélye sem volt Horvátországban

2015.02.13. 19:38
Báder Márton nem tudta feltartóztatni Josip Sobint (Fotó: abaliga.com/Zvonko Kucelin)
A Szolnok simán, 71–64-re kikapott a horvát Zadartól a férfi kosárlabda Adria-liga 22. fordulójának pénteki játéknapján. A magyar csapat szinte végig alárendelt szerepet játszott, a házigazdák sikere nem sokáig forgott veszélyben.

A Szolnok az első negyedben még tartotta a lépést a horvát együttessel, bár már ekkor is rohant az eredmény után. A kilencedik percre hétpontos előnybe kerülő Zadar 21–16-ra vezetett az első periódus után. A második játékrészben a horvát alakulat 18–5-ös szériát futott, melynek köszönhetően 39–21-es előnyre tett szert, és ezzel tulajdonképpen megpecsételte a támadásban nagyon keveset mutató magyar csapat sorsát.

A Szolnok a harmadik negyedben sem tudta csökkenteni a hátrányát, de legalább féken tartotta a házigazdákat – egészen a játékrész hajrájáig, amikor a Zadar kétszer annyi pontot szerzett (10–5). A negyedik játékrésznek 21 pontos előnnyel nekivágó horvátok a 39. percig (71–52) koncentráltan játszottak, a végső dudaszó előtti másodpercekben azonban kiengedtek, így a Szolnok 12–0-s szériát teljesítve közelebb férkőzött ellenfeléhez, és elkerülte a súlyos vereséget.

A magyar csapatnak még mindig van esélye arra, hogy Európa-kupa-indulást érő helyen végezzen, de ehhez a továbbiakban jelentős bravúrsorozatra lenne szüksége.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
22. FORDULÓ
KK ZADAR (horvát)–SZOLNOKI OLAJ KK 71–64 (21–16, 19–10, 19–12, 12–26)
Zadar, 1500
néző. V: Maricsics, Glisics (szerbek), Zurapovic (bosnyák)
ZADAR: Florence 8/3, Bosnjak 8/3, Ramljak 5, Ivanov 16, Sobin 11. Csere: Vranes 4, Kraljevic 9, Sango, Barac 10, Sirko, Jurica, Spaleta. Edző: Ante Nazor
SZOLNOK: Jones 12/6, Vojvoda 18/12, Milosevics 7, Lee 2, Báder. Csere: Keller 8/3, Rakics 5/3, Gipson 3/3, Somogyi 9, Wittmann. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 4. p.: 8–5. 7. p.: 14–10. 13. p.: 25–16. 16. p.: 31–19. 20. p.: 40–26. 25. p.: 45–28. 30. p.: 59–38. 34. p.: 63–45
További eredmény: Levszki Szófia (bolgár)–Metalac Valjevo (szerb) 66–77
Szombat: Cibona Zagreb (horvát)–Partizan Beograd (szerb), 17. Mega Leksz (szerb)–Krka Novo Mesto (szlovén), 19.
Vasárnap: MZT Szkopje (macedón)–Igokea Alekszandrovac (bosnyák), 19. Olimpija Ljubljana (szlovén)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), 21.
Hétfő: Crvena zvezda (szerb)–Cedevita Zagreb (horvát), 20.30