Adria-liga: a Szolnok üldözte, de nem érte utol a Podgoricát

2015.02.28. 20:43
Omar Cook (kékben) húsz ponttal a Buducsnoszt legeredményesebb játékosának bizonyult (Fotó: abaliga.com/Bugány János)
A friss Magyar Kupa-győztes Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata hazai pályán 81–72-re kikapott a montenegrói Buducsnoszt Podgoricától az Adria-liga alapszakaszának 23. fordulójában. A magyar csapat egyszer sem vezetett a mérkőzésen, végig futott az eredmény után.

A Szolnok nehezen vette fel a meccs ritmusát, a vendégek már az első negyed után kilencpontos előnybe kerültek (14–23). A második játékrészben feljavult a Magyar Kupa budapesti négyes döntőjét megnyerő Olaj játéka, kétszer is megközelítette három pontra az Adria-liga második helyén álló, kétségtelenül nagyobb játékerőt képviselő montenegrói csapatot, de egyenlíteni nem sikerült, sőt a nagyszünetre hatpontos hátrányban vonulhatott (33–39).

Az első félidő végén és a második elején a Buducsnoszt 9–0-s szériát futott, amivel megalapozta sikerét. A vendégek a harmadik negyed közepén már 16 ponttal mentek (38–54), de a Szolnok kozmetikázott az eredményen, és nyolc pontra felzárkózott (51–59), életben tartva ezzel esélyeit a záró játékrészre.

A hajrában azonban a vendégek ismét megrázták magukat, fokozatosan szakították le a házigazdákat, és visszaállt a két csapat közti különbség 15 pontra (60–75). Az utolsó percek a Szolnoknak sikerültek jobban, de a pontszerzésre ekkor már nem volt esély, 81–72-re nyert a podgoricai alakulat.

A Szolnok célkitűzése, hogy az első nyolcban végezzen az alapszakaszban, ám törekvéseit ez a vereség nem segítette.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
23. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 72–81
(14–23, 19–16, 18–20, 21–22)
Szolnok, 1200
néző. Vezette: Belosevics (szerb), Majkic, Krejic (szlovénok)
SZOLNOK:
JONES 18/6, Vojvoda 10/3, MILOSEVICS 13/3, Keller 5/3, BÁDER 8. Csere: Lee 4, Gibson 8, Rakics, Wittmann 6/6, Brkics. Edző: Dragan Alekszics
POGDORICA:
COOK 20/12, SUAD SEHOVICS 16/12, Paunics 4, Planinics 2, SANOVICS 19/6. Csere: Szubotics 4, Vitkovac 9/3, Popovics 6/3, Ivanovics 1. Edző: Igor Jovovics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
6–7. 8. p.: 8–16. 14. p.: 21–29. 18. p.: 27–31. 24. p.: 36–49. 28. p.: 45–57. 34. p.: 58–70. 38. p.: 65–76
Kipontozódott:
Jones (39. p.)
Dragan Alekszics:
– Megtettünk mindent, amit tudtunk, ám sok dobást hibáztunk, és a ziccereket is kihagytuk. A Buducsnoszt megbüntette hibáinkat, rendre jól őrizte előnyét, meg is szerezte a győzelmet.
Igor Jovovics:
– Fontos győzelmet arattunk, mert jobban és nagyobb intenzitással játszottunk, mint a hazaiak. Sikerült kontrollálnunk a Szolnok játékát, jól játszottunk a zónavédekezésük ellen, örülünk, hogy újabb fontos idegenbeli győzelmet arattunk.

1. Crvena zvezda Telekom 21–1
2. Buducsnost Voli 17–6
3. Cedevita 15–8
4. Partizan Nis 15–7