A végét nem bírta a Sopron - vereség a Nagyezsdától

2011.12.07. 15:55
Olekszandra Kurasova-Gorbunova (9) 16 pontig jutott, de a Sopron kikapott (Fotó: archív)
A női kosárlabda Euroliga csoportmérkőzéseinek 9. fordulójában csoportja ötödik helyéről várta a Sopron a harmadik orosz Nagyezsda elleni idegenbeli mérkőzést. A 14 fordulón át tartó sorozatban a soproniak egy esetleges győzelemmel nagy lépést tehettek volna azért, hogy felzárkózzanak az élmezőnyhöz. Székely Norbert csapata az első és a harmadik negyed végén is vezetett, ám az utolsó játékrészt követően az oroszok örülhettek.

Álmosan kezdett a Sopron, az 5–0-s hazai roham után Fegyverneky Zsófia szépített egy triplával, aztán a Nagyezsda két találatára csak eggyel feleltek a magyarok Horti Dóra révén: öt perc elteltével 9–5 volt az állás, majd egy hatpontos hátrányból ismét Fegyverneky dolgozott le kettőt, aztán az ő passza után Krnjic Sara beleállt egy hárompontosba, és kiegyenlített (11–11).

A negyed végére már a Sopron került előnybe, Fűrész Diána előkészítése után Krivacsevics Tijana szerezte meg a vezetést, amelyet Fegyverneky négypontosra növelt (11–15). Az oroszok edzője még időt kért másfél perccel a negyed vége előtt, de a játékrész utolsó villanása is a soproniaké volt: Krnjic második triplájával 11–16 lett a negyed vége.

A második negyed ugyanúgy kezdődött, mint az első: a Nagyezsda 8–0-s rohammal nyitott, majd Olekszandra Kurasova-Gorbunovát faultolták egy sikeres dobás közben, így a büntetővel négy perc elteltével ismét döntetlen lett az állás (19–19). Az egyenlítés emlékét egy újabb orosz 8–0 foszlatta szét, de magyar időkérés után Kurasova és Fűrész megpróbálta megtörni az ellenfél lendületét egy-egy duplával. A tíz perc végére még egy találat volt a Nagyezsdában, amire ismét az immáron 9 pontig jutó Kurasova válaszolt (29–25) – ezt a negyedet 9 ponttal vesztette el a Sopron.

A harmadik játékrészben öt perc elég volt ahhoz, hogy az oroszok összeszedjenek öt faultot, és egy szabálytalanság után Fegyverneky két büntetőt is értékesített, majd Horti kosarával a Sopron felzárkózott egy pontra (41–40) – mindeközben a hazaiak játékosa, Anasztaszija Veramejenka 13 pontig jutott. Két-két találat után a negyed végére Fűrész visszavezette a második negyed elején elvesztett vezetést (43–44).

A záró játékrészben Katie Douglas fordította meg az állást egy, a második percben elsütött hárompontossal, és ezzel éppúgy 11 pontja lett, mint a mieinknél Fegyvernekynek és Kurasovának (46–44). Közben az oroszok jóval több labdát eladtak a Sopron játékosainál, ám több mint tízzel több lepattanót szereztek. Az ötödik percben ismét Douglas villant egy hármassal, amire Kurasova triplája volt a válasz, de ismét Douglas következett (53–47).

A Sopron a végjátékban már nem tudott közelebb kerülni a Nagyezsdához. Az utolsó percekben kiharcolt 10 pont körüli előnyt a mérkőzés végéig megőrizték a hazaiak – ezt a negyedet 14 ponttal nyerték meg, és ezzel a vége 64–51 lett a Nagyezsda Orenburg javára.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
NAGYEZSDA (orosz)–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 64–51 (11–16, 18–9, 14–19, 21–7)
Orenburg, 3000 néző. V: Petelkov (bolgár), Michaelly (izraeli), Csajkovszkij (ukrán)
NAGYEZSDA: Berseneva, Douglas 18/6, Danyilocskina 7/3, Veramejenka 13/3, Brunson 12. Cs: Ruzanova 7/3, Zsakaluzsnaja 2, Zsedik 5, Logunova. Edző: Alekszandr Kovaljov
SOPRON: Fegyverneky 11, Kurasova-Gorbunova 16/3, Zavecz, Krivacsevics 4, Horti 10. Cs: Fűrész D. 7/3, Krnjics 3, Szabó F. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–3. 6. p.: 11–5. 9. p.: 11–15. 14. p.: 17–16. 18. p.: 27–21. 23. p.: 35–28. 26. p.: 39–36. 29. p.: 43–42. 34. p.: 51–44. 38. p.: 57–49
Székely Norbert: – Tudásunk végső határán játszottunk! Sajnos a meccs végére fizikailag felőröltek minket.