A Szpartak 54 ponttal is döntőbe jutott

2011.04.08. 17:07
Sue Bird (10) ezúttal csak négy pontig jutott, ám a Szpartak ezt is elbírta (Fotó: FIBA Europe /Ciamillo - Castoria)
Az biztos volt, hogy egy orosz és egy spanyol csapat játssza a döntőt a női kosárlabda Euroligában, pénteken pedig az is eldőlt, hogy ez a két együttes a Szpartak Moszkva és a Halcon Avenida Salamanca lesz. A négyes döntő első mérkőzésén a címvédő Szpartak 54–43-re nyert a házigazda Jekatyerinburg ellen, míg az elődöntő másik mérkőzésén a Salamanca 61–49-re győzte le a Valenciát.

JEKATYERINBURG–SZPARTAK MOSZKVA

Akár azt is írhatnánk, hogy a felek pazar védekezéséről szólt a két orosz csapat találkozója, azonban csak ezzel nem lehet magyarázni a rettentő kevés pontot, a színvonal bizony hagyott kívánni valót maga után.

Kiegyenlített első negyedet követően a második tíz perc a Jekatyerinburgnak sikerült jobban, a rengeteg labdát eladó moszkvaiak csak hét pontot szereztek a mérkőzés ezen szakaszában.

A házigazdák azonban a harmadik negyedben ezt a teljesítményt is alul tudták múlni, 31–22 után majdnem kilenc percig nem találtak az ellenfél gyűrűjébe, a Szpartak pedig ezt kihasználva fordított. A záró játékrészre sem javult fel a Jekatyerinburg támadójátéka, amely atomjaira hullott szét, az utolsó percnek így a Szpartak több mint tízpontos vezetéssel vághatott neki.

A vége lett 54–43 lett a címvédő javára, a moszkvaiak az idény során először legyőzték legnagyobb orosz riválisukat, és vasárnap harcba szállhatnak sorozatban ötödik Euroliga-győzelmükét.

VALENCIA–SALAMANCA

Pontzuhatagot a második pénteki mérkőzés sem hozott, ráadásul a spanyol csapatok összecsapása is hasonló forgatókönyv szerint alakult, mint az oroszoké. A Salamanca remekül kezdett, 7–0-ra elhúzott az elején, de előnyét ekkor még nem tudta megtartani, az első, illetve a második negyed után a valenciai Ros Cesares vezetett egy ponttal.

A fordulat a harmadik játékrész utolsó öt és fél percében következett be, amikor a Halcon Avenida 36–39-ről 46–39-re fordított. A salamancai együttes a záró negyedben tovább tudta növelni előnyét, és végül 61–49-es sikerrel foglalta el helyét a döntőben.

A spanyol csapat másodszor jutott fináléba az Euroligában, 2009-ben a címmeccsen 85–70-re kapott ki a Szpartak Moszkvától.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, NÉGYES DÖNTŐ, JEKATYERINBURG
ELŐDÖNTŐ
Jekatyeringburg (orosz)–Szpartak Moszkva (orosz) 43–54 (14–15, 13–7, 5–15, 11–17)

Legjobb dobók: Parker 11, Sztyepanova 9, Pondexter 8, ill. Prints 13, Milovanovics 12, McWilliams 11

Valencia (spanyol)–Salamanca (spanyol) 49–61 (15–14, 14–14, 10–18, 10–15)

Legjobb dobók: Brunson, Douglas 15-15, Veselá 9, ill. Lyttle 17, Torrens 12, De Mondt, De Souza 8-8