A Szolnok esélyt sem adott a ZTE-nek

2010.12.11. 20:54
Báder és Trepák nagyot játszott (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a Szolnok a Zalaegerszeg otthonában nyert 65–53-ra. A listavezető Olaj végig magabiztosan játszott, a bajnoknak gyakorlatilag esélye sem volt a győzelemre.

Igazi rangadót rendeztek a férfibajnokság alapszakaszának 11. fordulójában: a címvédő Zalaegerszeg fogadta a listavezető Szolnokot. Az Olaj pedig ezen a mérkőzésen is megmutatta, hogy miért is nézi a hátát az egész honi mezőny.

A Szolnok az egész mérkőzést kézben tartva tulajdonképpen simán nyert Zalaegerszegen. Az igazsághoz azonban hozzá tartozik, hogy a bajnoknak több sérült kulcsemberét is nélkülöznie kellett. Tóth Gergely, Vojvoda Dávid, Kinter György és Tóth Ádám sem lehetett ott a zalaegerszegi csapatban.

Már az első percektől fogva a vendégek irányítottak, s már az első negyed végére hatpontos előnybe kerültek, amit a nagyszünetre 10 pontosra duzzasztottak.

Elsősorban a palánk alatti játék okozott problémát a hazaiaknak, ebben a tekintetben egyértelműen az Olaj volt a jobb. A ZTE támadásban többször is kialakított ígéretes dobóhelyzetet, de a hazai játékosok többször is tiszta helyzetben hibáztak. A bajnok mindössze 21 pontig jutott az első félidőben, ilyen kevés dobott ponttal pedig nem lehet mérkőzést nyerni.

A harmadik negyedtől aztán rendkívül rutinosan tartotta (10–15 pontos) előnyét a vendég együttes, amely csak annyit adott ki magából, amennyi a biztos győzelemhez szükséges volt.

A végül fejben teljesen elfáradó ZTE nem tudott közeledni ellenfeléhez, de lelkesedése ahhoz mindenképpen elég volt, hogy „normális" különbségen tartsa a Szolnokot. No meg ahhoz, hogy a hazai közönség felállva tapsolja meg a tartalékos hazaiakat a mérkőzés végén...

A találkozón Báder Márton szenzációsan játszott. A magyar kosaras valamennyi dobása a gyűrűben landolt. Hét kétpontosa, egy triplája és négy büntetője 21 pontot jelentett Bádernek. Rajta kívül Trepák Zoltán 18 pontja mindenképp említést érdemel.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ KK 53–65 (10–16, 11–15, 20–21, 12–13)
Zalaegerszeg, 2000 néző. V: Bodnár, Pálla, Hegedűs T.
ZALAEGERSZEG: L. WILLIAMS 11, K. Thomas 10, Gáspár 5/3, Kámán 8, K. WILSON 11, Csere: Baki 2, BÖDÖR 6, Vertetics Á., Délity, Kerkai
SZOLNOK: Trotter 5, HORVÁTH Á. 10/6, Budimir 3, I. CLARK 4, BÁDER 21/3, Csere: Vesztergom 2, TREPÁK 18, Fodor M., Grebenár 2
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–8. 13. p.: 10–20. 19. p.: 21–27. 24. p.: 25–39. 27. p.: 35–41. 35. p.: 47–59
Kipontozódott: Wilson (34. p.)
VÖLGYI PÉTER, a Zalaegerszeg edzője: – A Szolnok pontosan annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett. Ha a triplavonalon kívülről picit jobban célzunk, okozhattunk volna kellemetlen perceket az ellenfélnek.
PÓR PÉTER, a Szolnok edzője: – Nem volt szép mérkőzés, ennek ellenére biztosan nyertünk, és a kulcsjátékosaimat is tudtam pihentetni a sorsdöntő, jövő keddi Nyizsnij Novgorod elleni találkozó előtt.

KAPOSVÁRI KK–KONECRANES-SALGÓTARJÁN 108–77 (32–14, 22–24, 28–23, 26–16)
Kaposvár, 600 néző. V: Győrffy, Márton, Balogh Gy.
KAPOSVÁR: WILSON 18, MEDVE 15/3, SOÓS 24/6, Werner 8, CUNNINGHAM 19. Cs: Kutasi, Kováts R. 4, Márkus 6, Fülöp, Kovács S. 5, Bíró 6, Fonai 3/3. Edző: Fekete Ádám
SALGÓTARJÁN: UGHY 14/6, SEBŐK 23/6, Kocsis 8/6, Koma 7, Vavra 5. Cs: Bajramovics 5/3, HARTVICH 13/3, Kiss K., Gál 2, Szabó Z. Edző: Kovács Nándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–0. 7. p.: 22–10. 13. p.: 41–23. 17. p.: 48–31. 23. p.: 60–39. 27. p.: 74–52. 33. p.: 92–65. 37. p.: 100–69
Fekete Ádám: – Az elején megadtuk az alaphangot, ám utána leült a csapat. A végjátékban viszont felpörögtünk, és örülök, hogy a fiatalok is hozzátettek a játékhoz, jelezvén, hogy van jövőjük.
Kovács Nándor: – Rosszul kezdtünk, ám a harmadik negyedben volt jó öt percünk, többre ma nem futotta. Hosszú út áll előttünk, de tettünk egy apró lépést.

ALBACOMP–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 102–89 (22–25, 26–23, 27–19, 27–22)
Székesfehérvár, 2900 néző. V: Földházi, Kapitány, Király
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–4. 6. p.: 11–13. 8. p.: 20–21. 14. p.: 31–30. 19. p.: 43–46. 23. p.: 58–52. 27. p.: 63–64. 29. perc: 71–67. 33. p.: 81–73. 35. p.: 87–75. 38. p.: 96–86
ALBACOMP: SIMON 19/3, HANGA 27/6, CROCKER 28/15, Jones 7, Hollis 8. Csere: Bódi 2, KELLER Á. 8, Madár 3/3
KÖRMEND: Moore 12/3, Németh, Ferencz 13/9, BELL 26/6, Dies 8. Csere: Fodor G. 3/3, Boldizsár 1, DÁVID 15, Ruják 8, Hegedűs 3/3