A Sopronnak sikerült, a Győrnek nem

2011.11.09. 19:59
A lengyelek padlót fogtak Sopronban (Fotó: Mirkó István)
A női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján mindkét magyar csapat a második győzelméért szállt harcba. Ez az Uniqa-Euroleasing Sopronnak sikerült, hiszen hazai pályán 75–58-ra megverte a lengyel Polkowicét, az UNI SEAT Győr azonban 71–51-re kikapott a Kaunas otthonában.

SOPRON–CCC POLKOWICE (LENGYEL)

Az előző három mérkőzését elveszítő Sopron jól kezdett, aggodalomra mindössze az adhatott okot, hogy Zavecz Hanna és Horti Dóra is elég hamar begyűjtötte a második személyi hibáját. Volt 20–10 is a mieink javára, a nyitó játékrészt végül 25–19-cel zárták.

A lengyel csapat ezután tovább folytatta a felzárkózást – a montenegrói Iva Perovanovicstól az amerikai Megan Frazee vette át a vezérszerepet –, és többször is két pontra megközelítette a hazaiakat. Ennél tovább azonban nem jutott, a nagyszünetbeli pihenőre 38–33-as állásnál térhettek a felek.

A lengyelek mintha az öltözőben maradtak volna, ezt persze mi nem bántuk, hiszen újra nőni kezdett a különbség. Krivacsevics vezetésével a 26. percre már 52–35-ös előnyt tudhattak magukénak a soproniak.

A Polkowice 6–0-s sorozattal kezdte a záró játékrészt, de a Sopron még idejében ébredt, így a hajrára nem maradtak izgalmak. A vége 75–58 lett, a magyar bajnoki címvédő megszerezte második győzelmét a csoportban.

KAUNAS (LITVÁN)–GYŐR

A nyeretlen Kaunas otthonában végre újra ott volt a győriek kezdőjében a térdsérüléséből felépült Quanitra Hollingsworth, de sem az amerikai center, sem a pályán lévő többi játékos nem kezdett valami fényesen, az első negyed feléhez közeledve még csak 2–2-t mutatott az eredményjelző. A holtpontról sajnos a litvánok mozdultak el, a Győr viszont ott maradt, 13–2-nél Füzy Ákos nem tehetett mást, időt kért. Ez valamit segített ugyan, de a 20–8-as első negyedre nem lehettek büszkék a vendégjátékosok.

Sokat a második tíz percben sem javult a helyzet, a győri lányok továbbra is pontatlanul dobtak, a házigazdák pedig a lepattanókat is jobban szedték. A 38–19-es félidei eredmény nem ígért sok jót.

Nem is következett. A harmadik negyedben újabb kilenc ponttal növelte előnyét a Kaunas, amely ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó tíz percben sikerült valamennyire kozmetikázni az eredményt – Nagy Nóra volt a mieink legjobbja 14 ponttal és 7 lepattanóval –, ám így is húsz ponttal, 71–51-re nyert a Kaunas, amely első győzelmének örülhetett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–CCC POLKOWICE (lengyel) 75–58 (25–19, 13–14, 16–6, 21–19)
Sopron, 600 néző. V: Baumanis (lett), Anzulovic (horvát), Hrusa (cseh)
SOPRON: FEGYVERNEKY 14/3, Kurasova-Gorbunova 8, ZAVECZ 10, KRIVACSEVICS 16, HORTI 11. Csere: Fűrész 4, Krnjics 6, Czank, Licskai 2, Szabó F. 4
POLKOWICE: Zoll 4, Musina 4, Malci 9/6, PEROVANOVICS 12 Majewska 2. Csere: FRAZEE 10, Walich 10, Petronyté 7, Jasnowska
Kipontozódott: Musina (25 p.), Zavecz (39. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–6. 6. p.: 15–10. 8. p.: 20–10. 13. p.: 27–26. 18. p.: 35–31. 23. p.: 46–35. 25. p.: 52–35. 33. p.: 54–45. 36. p.: 63–47. 38. p.: –. 42. p.: –.
Székely Norbert, a Sopron edzője: – Jó csapatot győztünk le, és nélkülözhetetlen volt ez a siker csoportbeli továbbjutásunk érdekében. Azokból a meccsekből is tudtunk tanulni, amelyeken nem volt sikeres a csapat. Győzelmünk fontos tényezője volt, hogy a lepattanócsatát megnyertük.
Arkadius Rusin, a Polkowice edzője: – Az első félidőben gondjaink voltak a védekezésben, emiatt hátrányba kerültünk. Volt egy jó periódusunk, de a soproniak felőröltek bennünket. Egyébként úgy láttam, hogy nem is bíztunk igazán a győzelemben.

A-CSOPORT
KAUNAS (litván)–GYŐR 71–51 (20–8, 18–11, 22–13, 11–19)
Kaunas, 300 néző. V: Ozols (lett), Bundgaard (dán), Nyström (finn)
KAUNAS: VALENTIENÉ 9/9, LINKEVICIENÉ 10/3, PILYPAITIS 6, Kuktiené 12/3, Kemezys 6. Cs: Okockyté 7/3, PUTNINA 10/6, Sipaviciuté 8, Lihtarovics 3/3, Kvederaviciuté, Pikciuté. Edző: Mantas Sernius
GYŐR: Ciglar 8, Simon Zs. 3, Rasheed 2, NAGY-BUJDOSÓ 14, Hollingsworth 2. Cs: Laklóth 4, Sujanová 8, Fürtös 3, ŐRI 7/3. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 8. p.: 15–2. 15. p.: 28–10. 19. p.: 32–12. 24. p.: 50–19. 29. p.: 58–29. 36. p.: 64–43
Kipontozódott: Simon Zs. (36. p.)
Mantas Sernius: – Az elején nagyon idegesek voltunk, de aztán összekaptuk magunkat.
Fűzy Ákos: – Rosszul dobtunk, és nem találtuk a saját ritmusunkat, s amikor váltottunk, a litvánok jól reagáltak.