A Sopron otthon hajolt meg a Schio előtt

2012.11.07. 19:52
Továbbra is veretlen az olasz Familia Schio a női kosárlabda Euroligában, miután 66–60-as győzelmet aratott az Uniqa Euroleasing Sopron otthonában.

A Sopron Jelena Milovanovics pontjaival (egészen pontosan hattal) indította a meccset, így eleinte vezetett is, hogy aztán 15–14-nél megtorpanjon: a következő nyolc pontot az olaszok dobták, így jött is Székely Norbert időkérése. A házigazda minimálisan csökkentette hátrányát az első negyed végéig (17–22), majd folytatta a kapaszkodást, és egy jó sorozattal 25–24-nél ismét előrébb tartott, mint a Schio.

Hiába a hatalmas küzdelem a kosár alatt,
a sárga mezes Sopron alulmaradt (Fotó: Mirkó István)
Hiába a hatalmas küzdelem a kosár alatt, a sárga mezes Sopron alulmaradt (Fotó: Mirkó István)

A Milovanovics, Shenise Johnson kettőssel nem bírtak az olaszok, a Sopron két kulcsembere szünet előtt együtt már 25 pontnál és 7 lepattanónál tartott. A Sopron remekelt a második negyedben, 21–6-ra nyerte azt meg, így 38–28-as, tízpontos fórral mehetett pihenni a szünetre.

A pihenő nem tett jót, mivel a Schio lassan, de biztosan csökkenteni kezdte a különbséget. Giorgia Sottana és Elodie Godin ponterősnek bizonyult, a narancs mezesek közelítettek, közelítettek, majd a harmadik negyed végén egyenlítettek is: Sottana hárompontos-kísérlete még kijött, de Nadalin leszedte a támadólepattanót, Godin pedig ziccerrel fejezte be a vendégakciót – a záró szakasz előtt 48–48 volt az állás.

McCray és Nadalin duplájával a Schio átvette a vezetést, de a Sopron még jókor kapcsolt – az sem jött rosszul, hogy Milovanovicsnak és Johnsonnak ismét behullott egy-egy dobása. Négy perccel a vége előtt minimális előnye volt az olaszoknak, de az 57–60 izgalmas végjátékot ígért.

Laura Macchi nem így gondolkodott: az olaszok 25-öse kulcsfontosságú pontokat szerzett, két perccel a vége előtt a Sopron bajban volt – a Schio 62–57-re vezetett. Az utolsó percre fordulva maradt a mínusz öt, ráadásul Fegyverneky Zsófia kipontozódott. Kathy Wambe hiába hagyta ki büntetőit, a támadólepattanó a Schióé lett, Sottana pedig két sikeres büntetővel rövidre zárta a hajrát – a Sopronnak már nem volt visszaút. A sárga-zöldek mindössze huszonkét pontot dobtak a második félidőben, ez pedig kevésnek bizonyult a feljavuló Schióval szemben.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRONBERETTA FAMILA SCHIO (olasz) 60–66 (17–22, 21–6, 10–20, 12–18)
Sopron, 500néző. Vezette:Hickman (angol), Van den Heuvel (holland), Radojkovic (horvát)
SOPRON:Fegyverneky 6, JOHNSON 21/3, Zavecz 6, MILOVANOVICS 22/3, Krnjic 4. Csere: Zsovár, Pál, Teilane 1, Böröndy
SCHIO: SOTTANA 14/6, McCRAY 12, GODIN 12, MACCHI 13/3, Lavender 6. Csere: Masciadri 3/3, Nadalin 6, Wambe, Consolini
Az eredmény alakulása. 5. perc:11–8.9. p.:15–22.15. p.:25–24.20. p.:38–28.24. p.:45–35.28. p.:45–44.30. p.:48–48.32. p.:48–52.35. p.:52–52.36. p.:55–54.39. p.:59–64 Kipontozódott:Fegyverneky. (40. p.), Zavecz (40. p.)
Székely Norbert:Az első félidőben a mi taktikánk dominált, a másodikban az övék. Ezért láttunk ellentétes félidőket. Belső játékunk sok kívánnivalót hagy maga után, onnan szinte alig találtunk a gyűrűbe. Fizikailag fölénk kerekedtek, s mi csak kiszorított helyzetekből dobhattunk, sajnos, gyenge százalékkal. Ennek ellenére jó mérkőzést játszottunk – ez most a soproni csapat.
Maurizio Lasi:Az első játékrészben gyengén, puhán védekeztünk, sok könnyű labdát engedtünk át a hazaiaknak. A nagyszünet után már keményebb lett a védekezésünk, jó ritmusban játszottunk, s ez az eredményességünkben is változást hozott. Először tudtunk nyerni Sopronban, s a mostani formánkat szeretnénk is megtartani.