A Sopron kiütéssel nyerte meg a Magyar Kupa fináléját

2013.03.24. 22:15
Sorozatban harmadszor kupagyőztes a Sopron! (Fotó: Szabó Miklós)
A női kosárlabda Magyar Kupa fináléjában az UNIQA Euroleasing Sopron hazai pályán 77–50-re kiütötte a HAT-AGRO UNI Győrt, így sorozatban harmadszor ért a csúcsra.

A házigazda Sopron az elődöntőben 81–59-re kiütötte a miskolciakat, a Győr pedig 64–56-re legyőzte a PEAC-Pécset, így megismétlődött a Magyar Kupában a tavalyi döntő – akkor a Sopron megverte a későbbi bajnokot.

A győri klub honlapjának tájékoztatása szerint az eddig – második idényét tölti az együttesnél – a zöld-fehéreknél 993 pontot szerző Rasheed Rita hamar begyűjtött két személyi hiba (a harmadik negyed közepére 2 pontnál és 4 faultnál járt) miatt már az első negyedben gyorsan leülni kényszerült, ráadásul együttese kis túlzással rosszabbul nem is indíthatta volna a mérkőzést, hiszen egy 7–0-s hazai sorozatot követően Őri Györgyi triplájával a 4. percben megszerezte első pontjait (7–3), de a következő kosárig egészen a 7. minutum végéig kellett várni, addigra pedig újabb 7–0-s futást produkált a Sopron (14–5).

Fegyverneky Zsófia ráadásul percek alatt nyolc egységgel terhelte a vendégek kosarát (22–5), és Laklóth Anna triplája a játékrész utolsó percében mindössze a harmadik győri pontszerzést jelentette (22–8).

A második tíz perc során elkezdett éledezni a vendégcsapat, és 28–16-ra kapaszkodott is, de a játékrészben így sem tudott több pontot szerezni, mint a vendéglátó, úgyhogy magabiztos, 14 pontos előnnyel vonulhatott szünetre a Sopron (38–24).

A harmadik negyed eleji újabb Őri-triplával 11-re közeledett a győri együttes, de ezt követően a sok könnyű kosarat szerző hazaiak egy 11–2-es szériával a 25. percre elérték a húszpontos különbséget (49–29), gyakorlatilag végleg megtörve a vendégeket.

Az utolsó felvonás örömjátéka során egyszer még 20-on belülre kapaszkodtak a vendégek (60–42), de innentől ismét elszakadásba kezdtek a hazaiak – a győriek 72–45-nél időt is kértek – és végül 77–50-re nyertek – a győriek közül egyedül Laklóth Anna lépte át a 10 pontos határt (három perccel a vége előtt).

Kiütéses sikerével sorozatban harmadszor nyerte meg a Magyar Kupát a Sopron, amely a legutóbbi nyolc finálé mindegyikén érdekelt volt, és ebből ötször diadalmaskodott.

A 3. HELYÉRT

A pécsiek kezdték jobban a találkozót, és a 22 pontig jutó Nagy-Bujdosó Nóra vezérletével 8–4-re vezettek a 6. perc elején. A hetedik végén először állt jobban a DVTK, amely a 19. percben már hattal vezetett (31–25), és bár még a 29. minutumban is öt volt közte (42–37), az utolsó felvonásra fej fej mellett érkeztek meg a csapatok (44–44).

A záró játékrész elején Szamosi Amadea büntetőjével már ismét a pécsieknél volt az előny, majd Maja Szkorics fordítást eredményező duplája után (46–45) Fürész Diána és Czirják Noémi triplája, és Nagy-Bujdosó szabaddobásai után a negyed derekára hét ponttal ment a PEAC (46–53).

Az utolsó előtti percben is öttel ment még a pécsi csapat (56–61), de innen Szabó Petra vezetésével fordított a miskolci együttes (62–61). Nagy-Bujdosó és Horváth Lilla duplájával mégis három ponttal ment nem sokkal a vége előtt a Pécs (62–65), a kiválóan büntetőző (27/27!) DVTK azonban nem adta fel, és végül 68–65-re behúzta a bronzmérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA (SOPRON)
DÖNTŐ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–HAT-AGRO UNI GYŐR 77–50
(22–8, 16–16, 20–11, 19–15)
Sopron, MKB Aréna, 1200 néző. Vezette: Vígh, Cziffra, Kapitány
SOPRON: FEGYVERNEKY 14/6, Holt 6, JOHNSON 14/3, MILOVANOVICS 19/9, KRNJICS 18. Csere: Zsovár 4, Cserny 2, Pál, Szabó F.
GYŐR: Hurst 3/3, Rasheed 9/3, Raksányi 5/3, Őri 8/6, Lima 4. Csere: Semsei 4/3, LAKLÓTH 13/6, Smith 2, Nagy D. 2
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 7. p.: 14–3. 9. p.: 22–5. 16. p.: 28–16. 20. p.: 38–24. 25. p.: 49–29. 30. p.: 58–35. 32. p.: 60–40. 37. p.: 72–45
SZÉKELY NORBERT: –
A hit és akarat diadala volt ez a győzelem. Nagyon jó iramban játszottunk, végig kontrolláltuk a találkozót. Csapatjátékban múltuk felül ellenfelünket, s ez jellemző volt ránk a teljes szezonban.
FŰZY ÁKOS: – Nem volt bennünk több ezen a kupadöntőn. Rengeteg energiát használtunk el az elődöntőben, s emiatt nem voltunk elég frissek. Többször szerkezetet váltottunk, de ez sem segített. A hazaiak éltek az általunk felkínált lehetőséggel, ezért veszítettünk.

KÜLÖNDÍJASOK
A négyes döntő legértékesebb játékosa:
Fegyverneky Zsófia (Sopron)
A legjobb lepattanózó és legtöbb pontot szerző játékos: Nagy-Bujdosó Nóra (PEAC-Pécs)
All Star-csapat: Natalie Hurts (Győr), Dubei Debóra (DVTK), Amber Holt (Sopron), Nagy-Bujdosó Nóra (PEAC-Pécs), Jelena Milovanovics (Sopron)

WORK FORCE DVTK MISKOLC–PEAC PÉCS 68–65
(18–18, 15–10, 11–16, 24–21)
Sopron, 500 néző. V: Pálla, Boros, Frányó
MISKOLC: Bukovszki 10, Fürtös 7/3, SKORIC 8, Bozóki 10, Sanford 4. Cs: DUBEI 14, SZABÓ P. 15, Reiner. Edző: Peresztegi–Nagy Ákos
PÉCS: FÜRÉSZ 12/12, Horváth L. 6, Dusanic, NAGY–BUJDOSÓ 22, Jeaschke 9. Cs: Czirják 3/3, Szamosi 13, Czukor, Raus. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 6. p.: 10–10. 12. p.: 21–21. 16. p.: 25–25. 23. p.: 38–35. 27. p.: 42–37. 33. p.: 46–51. 37. p.: 56–57. 39. p.: 64–65
Peresztegi–Nagy Ákos: –
Fontos volt számunkra a győzelem és úgy érzem, ezt meg is érdemeltük. Ez annak köszönhető nagy részben, hogy az utolsó öt percben frissebb volt a csapatunk.
Djokics Zseljko: – Jó mérkőzést játszottunk, a végén buta hibákat vétettünk, aminek vereség lett a vége.