A Sopron győzelemmel búcsúzott, a Győr kikapott

2012.01.25. 19:49
Győzelemmel búcsúzott el a magyar bajnok Sopron a női kosárlabda Euroliga küzdelmeitől. Székely Norbert együttese szerda este az olasz Schio ellen aratott magabiztos győzelmet, amelynek köszönhetően négy győzelemmel és nyolc vereséggel zárta a B-csoport küzdelmeit. A Győr Prágában vereséget szenvedett az USK-tól.

Olga Kurasova 14 ponttal zárta az olaszok elleni mérkőzést (Fotó: Mirkó István– archív)
Olga Kurasova 14 ponttal zárta az olaszok elleni mérkőzést (Fotó: Mirkó István – archív)

SOPRON–SCHIO

Bár a soproniak a biztos búcsú tudatában fogadták az olasz Schiót, Fegyverneky Zsófia az összecsapás előtt leszögezte, koránt sem mindegy, a magyar bajnok milyen szájízzel búcsúzik a nemzetközi porondtól. Főleg a lengyel Polkowice vendégeként elszenvedett 33 pontos vereség után volt fontos, hogy a csapat visszaszerezze önbizalmát, valamint önbecsülését.

Bár az első kosarat az olaszok szerezték, majd 5–4-re is vezettek a vendégek, Székely Norbert együttese összeszedte magát, és Olekszandra Kurasova kettő plusz egyes játékával 12–6-ra elhúzott. A 2-6 pontos különbség a második negyed derekáig nem változott, ekkor azonban a soproniak Kurasova újabb remek perceinek köszönhetően elhúztak 28–18-ra, sőt Hanna Zavecz félidőt záró kosarával 32–20-as hazai előnnyel fordultak a felek.

A harmadik negyedben Horti Dóráék az előny stabilizálására törekedtek, s ezt meg is oldották, fórjukat két ponttal növelve 52–38-cal várták az utolsó tíz percet. Egyre inkább úgy tűnt, sikerül a Fegyverneky által felvázolt terv megvalósítása, és győzelemmel búcsúzik a Sopron az Euroligától.

A záró negyedben maga Fegyverneky gondoskodott arról, hogy tovább nőjön a magyar előny (15 pontjával végül a 17-tel záró Zavecz mögött a második legjobb hazai dobó lett), a Sopron a negyedik játékrészt is megnyerte, és végül 69–54-re felülmúlta riválisát.

PRAHA–GYŐR

A biztos kieső, az Euroliga-idényben utolsó előtti mérkőzését játszó Győr a biztos továbbjutó USK Praha otthonában lépett pályára, s az első negyedben Rasheed Rita és Quanitra Hollingsworth vezérletével még tartotta a lépést vendéglátójával. Ilona Brurgrováék azonban a második negyedben megléptek, a 18. percben már 13 pont volt a két csapat között.

A nagyszünetben 12 pont volt közte (47–35), s az erejüket rutinosan beosztó csehek Katerina Elhotová vezérletével tartották, s lassan növelték is előnyüket. A záró játékrész a győrieké volt, de a vereséget nem lehetett elkerülni. Hollingsworth legalább azzal vigasztalódhatott, hogy 19 pontjával a mezőny legjobbja lett.

A győriek egy hét múlva a szerdán a Valencia ellen hazai pályán 18 pontos vereséget szenvedő Jekatyerinburgot fogadják, a zöld-fehérek számára akkor ér véget az európai idény.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–BERETTA-FAMILA SCHIO (olasz) 69–54 (18–14, 14–6, 20–18, 17–16)
Sopron, 700 néző. V: Lukes (cseh), Van den Broeck (belga), Hordov (horvát)
SOPRON: Fűrész 9/6, FEGYVERNEKY 15, ZAVECZ 17, KURASOVA 14/3, Horti 6. Cs: Krnijc 4, Szabó F. 2, Németh B. 2, Licskai. Edző: Székely Norbert
SCHIO: Cohen, Masciadri 8/6, Erkic 2, Nadalin 2, FORD 17. Cs: MACCHI 14, Pastore 7, Ramon, Brumermane, McCarville 4. Edző: Maurizio Lasi
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 5. p.: 4–2. 8. p.: 12–10. 13. p.: 20–18. 16. p.: 25–18. 18. p.: 30–20. 23. p.: 34–28. 25. p.: 38–31. 28. p.: 46–36. 35. p.: 56–44. 37. p.: 64–51
Székely Norbert: – Örülök a győzelemnek és annak, hogy egész más felfogásban játszottunk, mint a múlt héten. Fájó a kiesésünk, de ez a realitás, és az is, hogy a Magyar Kupában és a bajnokságban igyekszünk ezt kijavítani.
Maurizio Lasi: – Jól játszott a Sopron, de ehhez a mi gyenge teljesítményünk is kellett. Sajnálom szurkolóinkat, akik elkísértek bennünket, mert jobb játékot érdemeltek volna részünkről.
A-CSOPORT
ZVVZ USK PRAHAUNI SEAT GYŐR 74–63 (20–20, 27–16, 14–10, 13–17)
Prága, 950 néző. V: Sharro (svéd), Baumanis (lett), Koljensics (montenegrói)
USK PRAHA: Whalen 10, Elhotová 12/6, Vitecková 9/3, Milton-Jones 14, Burgrová 10. Cs: E. Eldebrink 3, Kulichová 7, F. Elderbrink 7, Zrustová 2. Edző: Lubor Blazek
GYŐR: Ciglar 4, Simon Zs. 2, Rasheed 9, Nagy-Bujdosó 2, Hollingsworth 19. Cs: Vincze 10, Laklóth 7/3, Sujanová 10, Semsei. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–4. 8. p.: 17–14. 12. p.: 20–22. 14. p.: 30–24. 18. p.: 39–30. 22. p.: 49–37. 27. p.: 55–41. 35. p.: 66–51. 38. p.: 72–61
Fűzy Ákos: – Sajnálom a néhány perces rövidzárlatot a második negyedben, mert így pocsékba ment az a rengeteg energia és munka, amely addig a mérkőzésen jellemezte csapatomat. Harcias védőjátékunk mellé hiányoztak támadásban az extra egyéni teljesítmények, így most csak a jó helytállás sikerült.
8. Kaunas (litván) 13 2 11 843–1054 15
További szerdai eredmények: Galatasaray–Bourges 81–74, Kaunas–Gdynia 60–74, Jekatyerinburg–Valencia 63–81

Szerdai eredmények: Szpartak Moszkva (orosz)–Taranto (olasz) 77–53,
Kosice (szlovák)–Montpellier (francia) 70–61, Rivas Ecópolis (spanyol)–Kraków (lengyel) 71–66, Gospic Croatia (horvát)–Brno (cseh) 73–62