A Pécs simán, a Sopron nehezen nyert rangadót

2010.11.21. 21:35
Izgalmas mérkőzés jött össze Győrött, ahol a Sopron vendégeskedett és nyert (Fotó: Havran Zoltán)
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában a címvédő Pécs 2010 hazai pályán simán, 30 ponttal nyerte a Szeviép-Szeged elleni rangadót, míg az MKB-Euroleasing Sopron Győrben szerzett értékes győzelmet. A nemzetközi kupákban érintett két együttes párviadalát az Euroligában szereplő Sopron két ponttal nyerte az Európa-kupában vitézkedő győriek ellen idegenben. A Pécs tovább őrzi százszázalékos mérlegét, legfőbb üldöző, a Sopron tizedik sikerét aratta. A Győr második vereségét szenvedte el, a Szeged ellenben már a negyediket.

A Pécs ellenállást nem ismerve kezdte a mérkőzést, az első negyedben megszerzett tizenhatos pontos előnyéhez a nagyszünetig még nyolcat tett hozzá, így a félidőre lénygében eldőlt a találkozó. (56-32) A folytatás már kiegyenlítettebben alakult, de a szegediek nagyon messze álltak még a komolyabb felzárkózástól is, nemhogy az izgalmak visszacsempészésétől.

Győrben a nyitány a házigazdáké volt, de a vendégségben járó soproniak az öt ponttal megnyer második játékrésznek köszönhetően egypontos előnyt szereztek maguknak a félidőre. A soproni előny a harmadik negyedben még tovább nőtt, igaz nem sokkal, ez pedig lehetőséget adott a győrieknek a felzárkózásra és győzelmi reményeik életben tartására. De hiába a két ponttal megnyert záró felvonás győri szempontból, a vendégek meg tudták őrizni előnyüket.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 12. FORDULÓ
PÉCS 2010–SZEVIÉP-SZEGED 94–64 (35–19, 21–13, 21–15, 17–17)
Pécs, 1500 néző. V.: Valovics, Gál J., Fodor A.
PÉCS 2010: Iványi 4, FEGYVERNEKY 17, Quigley, GRIFFIN 13, KRNJICS 13. Cs: RAKSÁNYI 17/6, TURÓCZI 5, Sarok 8/3, Czirják 2, Horváth L. 3, Szabó Fl., Lábady. Vezetőedző: Zseljko Djokics
SZEVIÉP-SZEGED: Németh B. 8, Rasheed 10, LAKLÓTH 14, Farkasinszki 7, Roglic 5. Cs: Fejes 8, Lengyel 8, Kováts A. 4, Békefi, Mészáros V. Vezetőedző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–3. 6. p.: 22–11. 13. p.: 42–21. 17. p.: 49–26. 23. p.: 62–32. 26. p.: 71–39. 33. p.: 82–52. 37. p.: 90–60
Kipontozódott: Roglic (33. p.)
Zseljko Djokics: – Örülök, hogy ennyien látták, a fiatal csapatunk ma milyen remekül játszott. Látszik a lányok által az edzéseken elvégzett rengeteg munka.
Bencze Tamás: – Gratulálok a Pécsnek, már az első negyedben tudatosította, hogy jobb csapat. Mi még csak tanuljuk a játéknak ezt a ritmusát, a Pécsnek sok sikert kívánok az Euroligában.

SEAT LAMI-VÉD GYŐR–MKB EUROLEASING SOPRON 70–72 (22–18, 14–19, 16–19, 18–16)
Győr, 600 néző. V: Földvári, Ádám, Király L.
GYŐR: Englert 3/3, SEMSEI 13/9, CARSON 17, KUBLINA 14/12, Olajuwon 4. Cs: Djelmis 3/3, Kovács K. 7/3, Vida 7/6, Horváth Zsófia 2, Őri. Edző: Tapodi Péter
SOPRON: Honti 8, HOLT 19, MCCOUGHTRY 20/3, Krivacsevics 10, TAMANE 11. Cs: Fűrész 2, Varga Zs. 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10–14. 8. p.: 17–14. 14. p.: 33–24. 18. p.: 33–37. 23. p.: 41–41. 27. p.: 41–51. 32. p.: 52–58. 36. p.: 62–63. 39. p.: 62–70
Kipontozódott: Varga Zs. (38. p.)
Tapodi Péter: – A lehetőségeinkhez képest jó mérkőzést játszottunk. Az elmúlt három hét nehéz mérkőzései megmutatták, hogy miben kell ahhoz javulnunk, hogy beleszólhassunk a bajnokság végkimenetelébe, akár már az idei szezonban.
Székely Norbert: – Teljesen kiegyenlített küzdelem volt, amely a bajnokságra is jellemző ebben az idényben. Mindkét együttes játékosai jól olvasták a játékot, igazi csapatként viselkedtek. A játékvezetők szerintem nagyon jól fújtak.