A Pécs a végét nem bírta Salamancában

2011.02.01. 22:19
Fegyvernekyék a végére elfogytak (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
Egyik magyar csapatnak sem sikerült a bravúr a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének első mérkőzésein. A Pécs Salamancában, a Sopron pedig Valenciában kapott ki. A párharcok második mérkőzéseit pénteken rendezik.

SALAMANCA–PÉCS

Hogy nem várt könnyű meccs a pécsi lányokra, azt többek között az is jelezte, hogy a Salamanca átlagban 24.8 ponttal nyerte hazai találkozóit a csoportjában. Zseljko Djokics csapata azonban nagyszerűen kezdett, az első negyed utolsó percében még vezetett két ponttal, ám az ausztrál Belinda Snell két triplájával mégis a hazaiak zárták előnnyel a nyitó játékrészt.

A folytatásban szintén sokáig jól tartotta magát a Pécs, 28–27 után azonban egy 8–0-s rohanással a Salamanca elhúzott, így a nagyszünetben kilenc ponttal vezetett (36–27).

A spanyoloknál Snell mellett a belga Anke De Mondt és a brazil Erika De Souza játszott eredményesen, míg a pécsiek vezére Alexandria Quigley volt.

A pécsiek a pihenőt követően ismét magukra találtak, aminek eredményeképp hárompontosra csökkentették hátrányukat a záró negyed előtt (50–47).

Az utolsó tíz percben a hazaiak egymás után dobhatták a büntetőket, amelyekkel el is léptek, a Pécs támadásban nagyon visszaesett, Quigley egymaga kevés volt a sikerhez.

A vége 76–60 lett a Salamancának, a Pécs pénteken hazai pályán egyenlíthet.

VALENCIA–SOPRON

A Valencia legponterősebb játékosa, Katie Douglas egy ütközés következtében már a találkozó elején megsérült, az első negyedet azonban nélküle is nyolc ponttal megnyerte a spanyol együttes.

Az amerikai kiválóság a folytatásban visszatért, ám a Sopron így is csökkenteni tudta hátrányát – főleg Marissa Coleman játszott nagy kedvvel –, a félidőben így látótávolságon belül maradt a Valencia.

A harmadik negyedben sajnos már nem tudta tartani a lépést a magyar csapat, 19–6-ra elvesztette ezt a tíz percet, így az utolsó játékrész előtt gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.

A spanyolok végül 84–56-ra győztek, a soproniak pénteken saját közönségük előtt harcolhatják ki a harmadik mérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
 NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Salamanca–Pécs 2010 76–60 (22–18, 14–9, 14–20, 26–13)
Salamanca, 2000 néző
SALAMANCA: Domínguez 1, DE MONDT 15/3, TORRENS 15/3, Lyttle 13/3, ERIKA 16. Cs: SNELL 14/6, Montanana 2. Edző: Lucas Mondelo
PÉCS: Iványi 2, Fegyverneky 10, QUIGLEY 22/12, Nagy-Bujdosó 5/3, Griffin 10/3. Cs: Raksányi 3/3, Krnjics 8, Sarok, Palusná. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–4. 6. p.: 6–10. 8. p.: 14–12. 13. p.: 22–21. 19. p.: 34–27. 25. p.: 39–37. 30. p.: 48–47. 34. p.: 59–51. 38. p.: 67–57
Zseljko Djokics: – Jó meccset játszottunk, harminchárom percig méltó ellenfelei voltunk a Salamancának, de ezután a játékvezetői felfogás sem nekünk kedvezett. Büszke vagyok a csapatra, várjuk a pénteki meccset.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Salamanca javára.

Valencia–MKB Euroleasing Sopron 84–56 (26–18, 18–20, 19–6, 21–12)
Valencia, 1500 néző.
VALENCIA: LAWSON 16/9, DOUGLAS 15/3, Veselá 6, BRUNSON 16, Lima 8. Cs: Fernandes 10, Abromaité, Reis 4, Martínez 7/3, Palau 2. Edző: Jordi Fernández
SOPRON: HONTI 10/3, Holt 13, COLEMAN 14, Krivacsevics 2, Tamane 7. Cs: Németh B. 4, Eördögh 4, Varga Zs 2, Fűrész. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 15–12. 8. p.: 21–16. 12. p.: 30–22. 15. p.: 30–28. 18. p.: 39–36. 24. p.: 50–44. 28. p.: 62–44. 37. p.: 75–50
Székely Norbert: – El lehet veszíteni egy mérkőzést, de nem úgy, ahogy ma este tettük.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Valencia javára.