A Pécs, a Kecskemét, a Falco és az ASE is egyenlített

2011.04.12. 20:45
Németh István (17) hiába dobott 15 pontot, a Körmend kikapott Kecskeméten (Fotó: NS-archív)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásában a negyeddöntő második mérkőzésén a Pécs legyőzte a Szolnokot, a Kecskemét a Körmend ellen nyert, a Falco pedig az Albacompnál bizonyult jobbnak. A negyeddöntőben ma egyedül az Atomerőmű tudott nyerni idegenben, a ZTE otthonában, de mivel az első meccset a zalaiak nyerték, így ez a párharc is – a másik háromhoz hasonlóan – 1–1-re áll.

PÉCS–SZOLNOK

A férfi kosárlabda NB I rájátszásnak első körében az alapszakaszelső Szolnok aratta a legfölényesebb sikert – az Olaj 29 ponttal bizonyult jobbnak a Pécsnél (97–68). A két csapat mai mérkőzése már sokkal szorosabban alakult.

A szolnokiak ezúttal jobban kezdtek, ugyanis a 4. percben Ivory Clark duplája után már 9–1-re is vezettek, majd Báder Márton hatodik pontját követően 11–3-ra. A folytatásban Muhammad el-Amin vezérletével valamelyest felzárkóztak a pécsiek, de egy negyedet követően így is hat ponttal, 20–14-re vezettek a vendégek.

A fordulópontot a harmadik játékrész jelentette, amikor a Pécs két percen belül 57–63-ról 69–66-ra fordított, köszönhetően elsősorban Deák Attilának, aki dobott két triplát és értékesített egy büntetőt is.

A pécsiek a folytatásban sem omlottak össze, növelni tudták előnyüket, és bár a Szolnok a meccs végét szorossá tette, a baranyaiak 103–100-ra megnyerték a pontgazdag mérkőzést, így egyenlítettek az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban.

KECSKEMÉT–KÖRMEND

A Kecskemét az első meccsen 14 ponttal kikapott Körmenden, ma viszont az első negyed hajrájától végig vezetett, és végül 20 ponttal győzött.

A hazaiaknál Ivan Siriscsevics tartott bemutatót tripladobásból (hét hármast szerzett), Bencze Zolrtán pedig szorgos hangya módjára a büntetőket és a ziccereket értékesítve termelte a pontokat.

A szünet után elég volt néhány eladott labda a hazai oldalon, és máris jött fel a vendégalakulat Németh István hathatós közreműködésével. Talán ez lehetett az a pillanat, amikor kisebb porszem került a KSE gépezetébe, de csak kisebb. Siriscsevics ismét trojkagyárossá lépett elő, Cseh György csatlakozott mellé, és a 36. percben 71–51 volt az állás.

Miután a Kecskemét húszpontos vezetésre tett szert, kisebb csetepaté alakult ki a körmendiek szektorában a rendezők és a vendégdrukkerek között. A kesport.hu beszámolója szerint a biztonságiak urai voltak a helyzetnek, ahogy a Kecskemét a mérkőzésnek – a hazaiak 83–63-ra győztek.

FALCO–ALBACOMP

A Falco az első meccsen 28 ponttal maradt alul Székesfehérváron (92–64-re kapott ki), hazai pályán azonban már egy negyed után 26–19-re vezetett az Albacomp ellen, és a folytatásban is őrizte előnyét.

Simon Balázs triplája után 47–45-nél ugyan közel állt az Alba az egyenlítéshez, de nem tudott élni a lehetőséggel.

A szombathelyieknél Jara Rubin Doyne 26 ponttal igazi vezéregyéniségnek bizonyult, és Charles Gosa 20 pontja és nyolc lepattanója is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a Falco 79–63-ra nyert, és a Pécshez, illetve a Kecskeméthez hasonlóan egyenlített.

ZTE–ASE

A Zalaegerszeg az első meccsen egyedüli vendégcsapatként tudott győzni, most viszont egyedüli hazaiként kapott ki.

A találkozó végig nagyon szoros volt, de a zalaiak a hajrára elfáradtak. A 37. perc elején még 62–62-t mutatott az eredményjelző, utána viszont elléptek a vendégek, és 79–70-re megnyerték a meccset.

A meccset elsősorban az döntötte el, hogy a hazaiaknál csak Tóth Ádám nyújtott kiemelkedőt, míg a vendégeknél több húzóember is akadt – a klub anyagi nehézségei miatt a ZTE-től közelmúltban Paksra szerződő Vojvoda Dávid 22 pontot dobott, de Brooks Slaes is 18-ig jutott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉSEK
PÉCSI VSK-PANNONPOWER–SZOLNOKI OLAJ KK 103–100 (14–20, 29–24, 36–26, 24–30)
Pécs, 1300 néző. Vezette: Kiss L., Farkas G., Vétek
PÉCS: EL-AMIN 31/18, Kovács P. 3, DEÁK 21/18, TÓTH N. 10/3, EILINGSFELD 12. Csere: GLAVINICS 22/6, Egemonye 4, Hosszú, Szőke. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: TROTTER 25/12, Horváth Á. 18/12, Budimir 13/9, Clark 5/3, BÁDER 17. Csere: Vesztergom, Trepák 2, FODOR M. 20/3, Szabó P. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–9. 9. p.: 13–13. 13. p.: 18–27. 17. p.: 27–37. 19. p.: 38–39. 23. p.: 45–52. 27. p.: 64–63. 33. p.: 84–76. 37. p.: 93–90. 38. p.: 101–92
Kipontozódott: Fodor M. (31. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Szrecsko Szekulovics: – Ahogy reméltem, óriási meccset játszottunk. Tudtuk, hogy a Szolnok még egy-két perccel a vége előtt is nagyon veszélyes. Kitűnő ellenfelet győztünk le, azt gondolom, bevált a zónánk, és a csapatból mindenki extrát nyújtott.
Pór Péter: – Jól kezdtünk, el is tudtunk húzni, de a második negyedben El-Amin öt-hat perc alatt kimagasló teljesítményt nyújtott, a harmadik negyedben Deák ezt megismételte. Mindent megpróbáltunk, de most a Pécs győzött.
T.O.M. CONTROLL KECSKEMÉT–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 83–63 (17–13, 19–16, 21–15, 26–19)
Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Szabó G.
KECSKEMÉT: LaGrange 5/3, WITTMANN 6, Dénes 3/3, ORSULIC 8, BENCZE 14. Csere: SIRISCEVIC 29/21, Csorvási 6, Pongó, Lakatos 2, Cseh Gy. 6/6, Szabó T. 4, Csabay. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
KÖRMEND: RUJÁK 7/3, NÉMETH I. 15/6, Ferencz 9/3, Bell 10/3, Dies 7. Csere: Hegedűs 6/6, Dávid G. 7/3, Trummer, Sonyák 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–3. 7. p.: 10–8. 13. p.: 25–15. 18. p.: 31–25. 23. p.: 35–36. 27. p.: 47–41. 33. p.: 60–46. 36. p.: 70–51
Kipontozódott: Wittmann (40. p.)
Sztojan Ivkovics: – Az első mérkőzés után is mondtam, hogy a párharc nincs lefutva. Ha továbbra is ilyen jól játszunk, akkor mindegy, mi lesz az eredmény, elégedett leszek.
Sabáli Balázs: – Támadásban gyengék voltunk, rosszul dobtunk. Siriscevic extra teljesítményt nyújtott, mint az első meccsen Bell. Semmi nem dőlt el, megyünk tovább.
FALCO SZOVA-KC SZOMBATHELY–ALBACOMP 79–63 (26–19, 15–14, 18–15, 20–15)
Szombathely, 2000 néző. Vezette: Ádám, Török R., Gál
FALCO: Kálmán 4, DOYNE 26/12, Will 2, GOSA 20/9, ALIAKSZEJEV 17. Csere: PANKÁR 5/3, Jarosevits, Harazin, Simon L. 5, Borszéki, Hajmásy. Edző: Bencze Tamás
ALBACOMP: Simon B. 11/3, Hanga 17/3, Clocker 10/3, HENDLEIN 10/6, J. Jones 6. Csere: Keller Á. 2, Bódi 7/3, Madár, Antal. Edző: Dzunics Braniszlav
Kipontozódott: J. Jones (33. p.), Keller Á. (34. p.)
Bencze Tamás: – Ellenkező előjelű mérkőzés volt, mint Székesfehérváron, most az Albacomp játszott idegesebben, hibázott többet, megérdemelten nyertünk.
Dzunics Braniszlav: – A mai meccsen a játék minden elemében felülmúlt minket a Falco, az állás egy egy, megyünk tovább.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 70–79 (22–17, 15–19, 17–17, 16–26)
Zalaegerszeg, 1800 néző. Vezette: Bognár, Makovszky, Szilas
ZALAEGERSZEG: Vertetics 9, Gáspár 2, Baki 10/9, Kámán 13/3, TÓTH Á. 18. Csere: Tóth G. 6/6, KINTER 10, Délity 2. Edző: Völgyi Péter
PAKS: Kovács Á. 10, HODGES 12, VOJVODA 22/12, I. Johnson 4, SALES 18/3. Csere: Körtélyesi 8, Tóth P., Morgen, Faragó, Pavlík 5/3. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–8. 7. p.: 18–12. 12. p.: 22–21. 13. p.: 27–21. 16. p.: 29–30. 20. p.: 37–34. 22. p.: 37–39. 25. p.: 46–41. 30. p.: 52–53. 35. p.: 56–62. 37. p.: 62–62. 40. p.: 64–69
Völgyi Péter: Felőrölt minket a Paks, a végjátékban pontatlanok voltunk és tompán játszottunk, így vereség lett a vége. Ettől függetlenül büszke vagyok a csapatomra.
Horváth Imre: – Gratulálok az együttesemnek, mert meglehetősen nehéz helyzetből, s nem jó, hanem közepes játékkal tudott győzni egy szoros mérkőzésen.
RÁJÁTSZÁS, A 9–14. HELYÉRT
Kis-Rába menti Takarék Soproni KC–Délkonstrukt-SZTE Szedeák87–78