A Paks és a Körmend egy sikerre az elődöntőtől

2011.04.15. 19:47
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén az Atomerőmű a végén bedarálta a magát sokáig jól tartó ZTE-t, míg a Körmend egy végtelenül kiegyenlített csatában bizonyult jobbnak a Kecskemétnél. Az Albacomp egynegyednyi megingástól eltekintve biztosan, végül 13 ponttal  hozta a Falco elleni hazai kötelezőt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban az Atomerőmű, az Albacomp, a Szolnok és a Körmend 2–1-es vezetésre tett szert.

Brooks Sales (labdával) 19 ponttal járult hozzá a paksi sikerhez (Fotó: Tumbász Hédi)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a férfi kosárlabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

ATOMERŐMŰ–ZTE

A Gáspár, Kámán duó vezérletével az első negyedben olyannyira tartotta a lépést ellenfelével a Zalaegerszeg, hogy döntetlenre mentette a nyitó játékrészt, ám a folytatásban már csak kapaszkodott a paksiak után. Azt viszont becsülettel megtette, így az Atomerőmű a nagyszünetre hatpontos előnybe került. Ami csak a papírforma ismeretében tűnhetett kevésnek, az első meccs paksi rémálmával ellentétben – amelyen elbukta a pályaelőnyét az Atomerőmű – maga volt a megtestesült nyugalom.

A harmadik felvonásban csak nem tudott döntő előnyre szert tenni az Atomerőmű, a 26. percben speciel időkéréssel próbálkozták meglendíteni beragadt szekerüket. A hajrá azonban egyértelműen a beleerősítő Paksé lett, amely elsősorban a ponterős játékot produkáló Hodges, Sales páros jóvoltából megnyerte a mérkőzést – a vége kiütés lett, végül a Johnson, Körtélyesi, Vojvoda trió is megszórta magát –, és miután hazai botlását legutóbb idegenbeli sikerrel már feledtette, összesítésben előnyhöz jutott.

KÖRMEND–KECSKEMÉT

Az első negyed, de nyugodtan mondhatjuk, az első félidő végtelenül kiegyenlített küzdelmet hozott. Egy remek egyéni teljesítménnyel és rengeteg hibával, ami a rohanásba becsúszott. Egyénileg Rashad Bell nőtt a mezőny fölé, méghozzá magasan, így döntően a házigazdák egyedül neki köszönhették, hogy a félidőben nemhogy tartották a lépést a csapatként funkcionáló kecskemétiekkel, hanem hárompontos előnyre tettek szert. Bell egymaga 17 pontot szerzett, csapata összpontjainak több mint felét. Említsük meg, a felek amilyen bátran dobtak kintről, azt legalább pontatlanul tették. A körmendiek az első két negyedben 1/12-ig jutottak, a vendégek kétszer pontosabbnak bizonyultak, más kérdés, a 2/12-re sem lehettek túl büszkék.

A nagyszünet után bárhogy iparkodott, csak nem tudott önmagát megnyugtató előnyhöz jutni a Körmend, így a Kecskemét végig üldözte a házigazdákat. Bell elfáradt, alaposan visszavett a tempóból, de az addig kizárólag egyemberes Körmend képes volt váltani és sok mozgással próbált meg helyzetbe kerülni. A képzeletbeli stafétát Dies vette át – már ami a pontszerzést illeti –, a többiek pedig jól dolgoztak alá, olykor gólpasszokkal, máskor pontot érő kosarakkal. A csatát hattal a körmendiek nyerték meg, így előnnyel várhatják a folytatást.

ALBACOMP–FALCO

Jól kezdett, és még jobban folytatta a találkozót a fehérvári együttes, amely az Antonio Crocker, Jonathan Jones, Simon Balázs trió lendületes és ponterős játékával a nagyszünetre tizenkét pontos előnyre tett szert. Nevesített trojka 36 pontot termelt csapata 47-jéből, ezzel speciel eredményesebbek voltak, mint a komplett vendégcsapat, amelyben a 12 pontos Charles Gosán kívül a többiek beragadtak a rajtnál. A harmadik negyed ellenben a szombathelyieké volt, akik a veszni látszó fejsze nyele után kaptak, méghozzá sikerrel. Remekül összeállt a Falco, utolsó rohamra indult, mielőtt végleg eldőlt volna a mérkőzés. A szombathelyiek a hét ponttal megnyert felvonással a záró negyednek ötpontos hátránnyal vághattak neki. Ezzel azonban mintha ellőtték volna a puskaporukat – méghozzá az összest – a vendégek. A fehérváriak a 10–5-re megnyert ötperces periódussal a hajrához érve ismételten megléptek. Utolsó reménysugárként időt kért a Falco, hátha az segít. Nem segített, a hajrában az Albacomp meggyőzővé tette a különbséget, és előnnyel várhatja a negyedik felvonást.

SZOLNOK–PÉCS

A Szolnok az első negyedtől folyamatosan építgette előnyét a Pécs ellen, így a szünetre már megnyugtató különbséggel pihenhettek meg az Olaj játékosai. A hazaiaknak különösen a kezdősora remekelt, hiszen mind az öten legalább tíz pontig jutottak, a legeredményesebb a 22 pontos Horváth Ákos, illetve a 20 pontos Báder Márton volt. A Szolnok ezzel másodszor vette át a vezetést a párharcban.

A negyedik mérkőzéseket hétfőn játsszák, méghozzá a mostani vendégcsapatok pályaválasztása mellett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–T.O.M.CONTROLL- KECSKEMÉTI KSE 71–65 (16–15, 17–15, 17–16, 21–19)
Körmend, 2000 néző V: Pálla, Farkas, Makovszky
KÖRMEND: Ruják 11/3, Németh 5/3, Ferencz 3/3, BELL 25, DIES 15. Csere: Dávid , Boldizsár 2, Hegedüs , TRUMMER 10/6. Vezetőedző: Sabáli Balázs
KECSKEMÉT: Lagrange 5/3, Wittmann 6, Dénes , Orsulic 10, BENCZE 14. Csere: CSORVÁSI 15, Siriscsevics 7/3, Cseh 6, Lakatos 2. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–4. 9. p.: 16–12. 15. p.: 21–23. 18. p.: 29–27. 25. p.: 40–34. 27 p.: 46–38. 34. p.: 55–54. 38. p.: 62–61.
Kipontozódott: Boldizsár (38. p.), Csorvási (40. p.)
Sabáli Balázs: – Ugyanolyan meccs volt, mint az első a párharcban. Küzdelmes, végig szoros állással. Mindkét csapat rosszul dobott távolról, az döntött, hogy a 7–8 pontos előnyünkből valamennyit meg tudtunk őrizni a végjátékban. Dávid Gergelyt úgy tűnik, hogy egyelőre elvesztettük, de megpróbáljuk behúzni Kecskeméten.
Sztojan Ivkovics: – Úgy gondolom, hogy nem voltunk eléggé kemények. A Körmend megérdemelten nyert, de közelebb voltunk a győzelemhez, mint az első találkozón.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Körmend javára
ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 97–68 (22–22, 25–19, 21–19, 29–8)
Paks, 1000 néző. V: Ádám J., Márton L., Fodor A. ASE: Kovács Á. 7, HODGES 22/12, Vojvoda 11/9, I. JOHNSON 14/6, SALES 19. Csere: Tóth P. 3, KÖRTÉLYESI 15, Pavlík 2, Morgen 2, Faragó, Horti 2. Vezetőedző: Horváth Imre
ZTE: Vertetics 7, GÁSPÁR 16/3, Tóth G. 5/3, Kámán 12, Tóth Á. 6. Csere: Baki 8/6, KINTER 11, Délity 3/3, Bödör, Kerkai, Mészáros M. Vezetőedző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 10–4. 6. p.: 15–12. 9. p.: 20–18. 13. p.: 29–30. 16. p.: 37–32. 22. p.: 53–41. 26. p.: 53–52. 28. p.: 63–57. 32. p.: 71–60. 36. p.: 86–68.
Horváth Imre: – Rengeteg hullámvölgyünk volt. Az előző mérkőzésekhez képest jobb volt a játékunk, de tovább kell javulnunk ahhoz, hogy hétfőn le tudjuk zárni a párharcot.
Völgyi Péter: – Mindkét félidőt rosszul kezdtük, ezért futnunk kellett az eredmény után. A Paks megérdemelten nyert, hétfőn nehéz feladatunk lesz, de egyenlíteni szeretnénk.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 2–1 az Atomerőmű SE javára
ALBACOMP–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 82–69 (23–21, 24–14, 11–18, 24–16)
Székesfehérvár, 2400 néző. V:Valovics, Hegedűs, Frányó.
ALBACOMP: SIMON B. 16 , Hanga 13/9, CROCKER 21/12, Hendlein 2, JONES 24. Csere: Bódi 5, Madár, Keller Á. 1, Antal
FALCO: Kálmán 6, DOYNE 19/9, Pankár, GOSA 14/6, Aliakszejev 15. Csere: Will 3, Simon L. 5/3, Harazin 7, Jarosevits
Az eredmény alakulása. 3. p.: 87. 6. p.: 15–9. 7. p.: 209. 9. p.: 23–16. 12. p.: 23–23. 15. p.: 3028. 18. p.: 4028. 25. perc: 4746. 27. p.: 5248. 32. p.: 6056. 34. p.: 68–58. 38. perc: 78–63
Dzunics Braniszlav, az Albacomp edzője: – Olykor szép megoldásokkal szórakoztattuk a közönséget. Egyetlen csapatot sem lehet félvállról venni, a Falco bizonyítja, hogy mennyire veszélyes. Damian Hollist nehezen pótoljuk, ma beöltözött, de még nem küldtem pályára.
Bencze Tamás,a Falco edzője: – Férfias, színvonalas, kemény mérkőzést játszottunk. Többször visszajöttünk a meccsbe, de nem tudtunk átbilleni a holtpontokon, és ekkor rendre az Albacomp lábra kapott. Ezekben a szituációkban higgadtabb maradt.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az Albacomp javára
SZOLNOKI OLAJ KK–PVSK–PANNONPOWER 87–69 (27–20, 19–14, 19–13, 22–22)
Szolnok, 2000 néző. V: Győrffy, Török R., Pozsonyi
SZOLNOK: Trotter 10, HORVÁTH Á. 22/6, Budimir 13/3, CLARK 16/6, BÁDER M. 20. Cs: Vesztergom 2, Fodor M. 2, Grebenár, Trepák 2, Szabó P. Edző: Pór Péter
PÉCS: Kovács P. 7/3, El-Amin 10/6, Deák 5/3, EILINGSFELD 17, Tóth N. 8. Cs: EGEMONYE 7, Glavinic, Hosszú G., Kiss Kornél 8/6, Szőke B. 7/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 17–12. 8. p.: 21–14. 15. p.: 36–24. 18. p.: 42–31. 25. p.: 58–44. 28. p.: 65–46. 34. p.: 70–56. 38. p.: 84–67
Kipontozódott: Szőke (36. p.)
Pór Péter: – Jól kezdtük a mérkőzést, amelyet végig kézben tudtunk tartani. Magabiztos győzelmet arattunk, és újra vezetünk a párharcban.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon jól harcoltunk, de a jobbik csapat nyert, köszönhetően annak, hogy hosszabb a kispadjuk. Még nincs vége, és nem adjuk fel a küzdelmet.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szolnok javára.
RÁJÁTSZÁS a 9–14. HELYÉRT, 2. FORDULÓ
Dél Konstrukt-SZTE-Szedeák–Factum Sport Debrecen 100–91 (22–18, 30–30, 18–24, 30–19)
Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Marso–Vagép NYKK 91–56 (28–12, 19–14, 23–13, 21–17)
A 9-14. HELYÉRT CSOPORT ÁLLÁSAMGyVD–KRelatívP