Nemzetisport.hu 2011.04.23 20:00 Frissítve: 2015.02.07 01:39

A második félidőben Olajat talált a Körmend

Csak az első félidő volt szoros a férfi kosárlabda NB I idei elődöntőjének nyitányán: a szünet után belelendülő Szolnoki Olaj 80–62-re legyőzte a Körmendet. A másik ágon az Albacomp is a harmadik negyedben szerzett ledolgozhatatlan előnyt az Atomerőmű ellen, míg a 9–14. helyért vívott mérkőzéseken a Debrecen és a Sopron örülhetett.

A szolnoki Báder Márton (jobbra) 16 pontot szerzett (Fotó: Pej László)

ALBACOMP–ATOMERŐMŰ 91–78

Ian Johnson triplájával az Atomerőmű szerezte meg a vezetést, sőt Johnson bevert egy duplát is (2–5), majd ezt követően Antonio Crocker következett egy tripla, zsák kombinációval odaát, és fordított az Alba. Brooks Sales büntetői után újra együtt volt a két csapat (12–12), ám az első negyed utolsó három perce a hazaiaké volt, és amikor Hanga Ádám is megtörte a maga jegét, fölényessé vált a vezetés (23–14).

A második játékrész elején Hanga duplája (25–14), majd zsákolása után tíz pont fölé kúszott a differencia (30–19), ám a paksiakat egyelőre nem lehetett leszakítani, Jan Pavlik triplája után újra ott lihegtek a hazaiak nyakában (38–37). Bár hazai pontok jöttek, Pavlik kisvártatva elsüllyesztett még egy hármast, a nagyszünetre tehát nem dőlt el semmi.

Az újrakezdést követően Johnson triplája és két jó büntetője révén azonnal fordítottak a vendégek, 51–52-ig felváltva hullottak a kosarak. Madár András és Crocker egy-egy triplája azonban 8–0-s hazai szakaszt fűtött, és a húsz pont fölé kapaszkodó Crocker utolsó percbeli középtávoli dobásával megnyugtatóvá vált a fehérváriak előnye.

A befejező játékrész szokás szerint a paksi Johnson kosarával kezdődött, csakhogy Hanga hat pontjából (két dupla, két büntető) újabb 8–0-s hazai fergeteg kerekedett, és a fehérváriak innentől biztonságos távolságban tartották a vendégeket – egy meccs után náluk az előny.

A hazaiaknál Crocker 23, Hanga 17, a vendégeknél Sales 24 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALBACOMP–ATOMERŐMŰ SE
91–78 (23–14, 21–26, 21–14, 26–24)
Székesfehérvár, 2100 néző. V: Valovics, Hegedűs, Török.
ALBACOMP: SIMON B. 13, HANGA 17, CROCKER 23/9, KELLER Á. 8, Jones 11. Cs: Hendlein R. 7/3, Madár A. 4/3, Hollis 4, Bódi 3/3, Antal, Kertész 1. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 3/3, Hodges 8, Vojvoda, JOHNSON 15/9, SALES 24/6. Cs: Kovács Á. 5/3, Körtélyesi 7/3, PAVLIK 10/6, Faragó 2, Tóth P., Farkas 4, Morgen. Vezetőedző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–5. 6. p.: 12–10. 8. p.:17–12. 13. p.: 30–24. 16. p.: 35–32. 22. p.: 44–45. 25. p.: 50–49. 28. perc: 59–52. 32. p.: 72–56. 35. p.: 79–68. 38. p.: 80–74

Az egyik fél három győzelemig tartó párharcának az állása: 1–0 az Albacomp javára

Dobószázalék. Mezőny: 54 (35/65), ill. 43 (29/68). Büntető: 65 (15/23), ill. 100 (10/10)

Lepattanók: 38, ill. 33. Legtöbb lepattanó: Crocker 9, ill. Sales 9

Legtöbb gólpassz: Simon 7, ill. Kovács Á. 3

BRANISZLAV DZUNICS: – Nagyon munkás volt ez a találkozó is, akárcsak a Falco elleni szerdai összecsapás. Mindenki odatette magát, rengeteg energiát mozgósítottunk, ez pedig nem vezethetett máshoz, csak a győzelemhez. Semmi sem dőlt el, várjuk a folytatást.
HORVÁTH IMRE: – Elismerés illeti a csapatomat, mert ugyan voltak hullámvölgyeink az első félidőben, a harmadik negyed elején sikerült visszajönnünk a meccsbe. Akkor elég sokáig tudtunk tapadni ellenfelünkre, de aztán egy-két hiba után elhúzott az Alba. Igaz, még ebből is faragtunk, de sajnos ma nem volt több jó egyéni teljesítmény ahhoz, hogy nyerni tudjunk.

A PÁRHARC HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEI
Atomerőmű–Albacomp  április 26., 19.15 óra
Albacomp–Atomerőmű  április 29., 18 óra
Atomerőmű–Albacomp (ha szükséges)  május 2., 18 óra
Albacomp–Atomerőmű (ha szükséges)  május 4., 18 óra

SZOLNOK–KÖRMEND 80–62

Az első hét pontot a Körmend szerezte, és az Emmanuel Dies, Németh István, Rashad Bell vezérelte vasiak az első negyedben végig kézben tartották az irányítást (14–22).

Az első pihenő után a két Márton, Báder és Fodor duplái révén kezdett kapaszkodni a Szolnok, és Horváth Ákos duplájával a 16. percben először vette át a vezetést (29–28). „Egy ide, egy oda" percek következtek, majd Horváth két duplája révén négypontos szolnoki vezetés mellett vonultak szünetre a felek.

A második játékrész első kosarát Németh szerezte, ám ezt 15–2-es Olaj-roham követte, és ezzel el is dőlt a mérkőzés – ebben a szakaszban Horváth és Báder vitte a prímet a hazaiaknál. A szolnokiak 30–13-ra nyerték meg a harmadik negyedet.

Báder Márton zsákolásával indult a záró játékrész, Horváth duplája után megvolt a 25 pontos különbség, innentől fogva a vendégek már csak az eredmény kozmetikázására törekedhettek – ebben sikerrel jártak.

A hazaiaknál Horváth (18) és Báder (16), a vendégeknél Dies (16) szerezte a legtöbb pontot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–MJUS-FORTRESS KÖRMEND
80–62 (14–22, 22–10, 30–13, 14–17)
Szolnok, 2000 néző. V: Földházi, Benczur, Gorka
SZOLNOK: TROTTER 9, HORVÁTH Á. 18/3, Budimir 10/6, Clark 7/3. BÁDER 16. Cs: Trepák 4, FODOR M. 11/3, Vesztergom 5/3, Grebenár, Szabó P., Szögi. Vezetőedző: Pór Péter
KÖRMEND: Ruják 8/6, NÉMETH I. 14/6, Trummer, Bell 13, DIES 16. Cs: Ferencz 9/6, Dávid G., Sonyák, Hegedűs 2, Boldizsár. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–7. 5. p.: 2–12. 8. p.: 14–18. 13. p.: 23–24. 16. p.: 29–28. 19. p.: 34–30. 25. p.: 51–36. 27. p.: 58–40. 29. p.: 66–43. 33. p.: 70–45. 36. p.: 74–57. 39. p.: 78–60
Kipontozódott: Ruják (39. p.)
Dobószázalék. Mezőny: 52 (35/67), ill. 39 (24/61). Büntetők: 57 (4/7), ill. 73 (8/11)

Lepattanók: 41, ill. 30. Legtöbb lepattanó: Báder 8, ill. Ferencz 8

Legtöbb gólpassz: Trotter 13, ill. Németh 7

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára.

PÓR PÉTER: – Jó körmendi kezdés után rendeztük sorainkat, és a harmadik negyedbeli jó játékunknak köszönhetően hoztuk az elődöntő nyitányát.
SABÁLI BALÁZS: – Az első félidőben jól játszottunk, a fordulás után azonban már sokat egyénieskedtünk, nem csapatként működtünk, és el is fáradtunk. Amíg bírtuk erővel, addig jó teljesítményt nyújtottunk. Kedden természetesen egyenlíteni szeretnénk.

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 400 néző
Ld.: Rodgers 17/6, Sebők 12/6, Koma 12, Kocsis 11/9, Hartvich 10/6, ill. Szabó Zs. 28/15,
Molnár A. 17, Kelley 14, Pojbics 11/6

FACTUM SPORT DEBRECEN–MARSO-VAGÉP NYKK
86–61 (19–18, 23–15, 17–14, 27–14)
Debrecen
Ld: Mekongo 22, Langford 21/6, Singletary 19, ill. Mohácsi 17/9, Siska 10/3, Nagy K. 10

2020.03.26 22:22:58

Kosárlabda S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. Nem véletlenül volt »Mr. Kosárlabda« a beceneve Boriszlav Sztankovicsnak, a nemzetközi szövetség nemrég elhunyt tiszteletbeli főtitkárának.

2020.03.13 20:23:09

Kosárlabda NÉMETH ANDREA

A válogatott kosárlabdázó a karanténba zárt Reggio Emiliában „ragadt”, meccsek, edzések és a családja nélkül.

2020.03.05 22:14:22

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN

Szoros és izgalmas mérkőzések után alakult ki a női kosár MK-ban a pénteki elődöntők párosítása.

2020.02.29 11:22:54

Kosárlabda GYŐRI FERENC

„Az, mondjuk, speciális eset, ha a nevelőegyesületem, a szülővárosom csapata hív, vagyis a Sopron.”

2020.02.25 22:07:37

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

Továbbra sem tudni, hogy az elmúlt napokban megnyert két Eb-selejtező volt-e az utolsó két meccse.