A Krakównak nem volt esélye Győrben

2012.12.20. 19:55
Natalie Hurst (fehérben) csak úgy cikázott a krakkóiak között
Az Uni Győr hazai pályán 81–67-re nyert a 21 pontos Natalie Hurst vezérletével a Wisla Kraków ellen a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 9. fordulójában.

A Győr Lengyelországban hosszabbítás után nyert 67–62-re, a két csapat magyarországi összecsapása viszont már nem hozott ekkora izgalmakat, de ezt egyáltalán nem bántuk.

Rasheed Rita az első perc végén értékesített két büntetőt, ezzel elérte a 800 pontot győri karrierje során. A zöld-fehérek kulcsjátékosa ezután nem nagyon villogott, társai azonban tartották a lépést a lengyelekkel. A második negyedben Laklóth Anna vezérletével hét ponttal elhúzott a hazai csapat, de a Kraków ekkor még vissza tudott jönni, a nagyszünetben így döntetlenre álltak a felek.

A harmadik negyedben aztán robbantott a Győr, bár nem is a támadójátéka volt igazán ellenállhatatlan, hanem a védekezése keményedett fel. A záró játékrésznek így már megnyugtató, tízpontos előnnyel vághatott neki a Rába-parti együttes, amelynek igazi vezére volt az ausztrál irányító, Natalie Hurst, aki 19 pontja mellett öt lepattanót és három asszisztot tett bele a közösbe. A második legeredményesebb győri a lett Ieva Kublina volt 15 ponttal.

A vendégek két amerikai légiósa, Tina Charles és Alana Beard a krakkói mérkőzésen nem játszott a magyar bajnok ellen, most viszont már pályára léptek, előbbi 18 pontjával csapata legjobbjának bizonyult, Horti Dóra pedig 10 pontig jutott. Ők sem tudták azonban megakadályozni, hogy a Kraków sima, 14 pontos vereséget szenvedjen. Nagyszerű győzelmével a Győr nagy lépést tett a továbbjutás felé.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–WISLA CAN-PACK KRAKÓW (lengyel) 81–67 (18–19, 20–19, 19–9, 24–20)
Győr, 700 néző. Vezette: Tanacisz (görög), Spendl (szlovén), Monteiro (portugál)
GYŐR: HURST 19/9, Rasheed 5/3, Raksányi 7/3, NAGY-BUJDOSÓ 9/3, Shegog 8. Csere: KUBLINA 15/3, LAKLÓTH 12/6, Simon Zs. 4, Őri 2
KRAKÓW: Ouvina 2, Beard 7, De Mondt 9/9, ZUROWSKA 16/6, Charles 18. Csere: HORTI 10 Pawlak, Krezel 5/3
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–4. 7. p.: 11–15. 12. p.: 20–19. 17. p.: 33–26. 20. p.: 40–34. 23. p.: 48–43. 28. p.: 56–43. 32. p.: 63–47. 36. p.: 71–51. 39. p.: 79–62.
Fűzy Ákos, a Győr edzője: – Fordított utat jártunk be, mint a Wisla, rossz sorozaton kellett javítani. Taktikánk lényege Tina Charles kettős védéssel való kikapcsolása bevált, a csapat ezt magas szinten hajtotta végre, uraltuk a palánk alatti területet és támadásban ötletesen kosaraztunk.
José Ignácio Hernández, a Krakkó edzője: – Négyes nyerő széria után fontos lett volna az újabb győzelem, de ezen az estén sokkal jobban játszott és jobban összpontosított a Győr. Gyengén védekeztünk, és a statisztika is igazolja, hogy a hazai együttes minden mutatóban eredményesebb volt nálunk.