A Kosice kiadós verést mért a kétarcú Pécsre

2010.11.17. 20:13
Fegyverneky Zsófia 13 pontot szerzett Kassán, de ez kevés a pécsi sikerhez (Fotó: Havran Zoltán)
A Pécs női kosárlabdacsapata sokáig szoros mérkőzést játszott Kassán a Good Angels Kosice ellen, de a végjátékot nem bírta, így végül nagy különbségű, 75–57-es vereséget szenvedett.

A Pécs 2010 eddig meglehetősen kétarcú csapat benyomását kelti a női Euroligában. A baranyaiak az 1. fordulóban hullámzó játékkal nyertek otthon a Riga ellen, majd Krakkóban közel álltak a bravúrhoz, a 3. fordulóban, a Mondeville elleni hazai találkozón viszont kilátástalanul játszottak.

A három meccs alatt két győzelmet szerző Good Angels Kosice ellen Kassán az első két negyedben a „jobbik" pécsi csapatot láthattuk.

Legalábbis az egy héttel ezelőtti teljesítményéhez képest sokkal jobban, határozottabban játszott Zseljko Djokics együttese. A mérkőzés elején ugyan két hazai duplának tapsolhatott a publikum – meg kell jegyezni, a lelkes hazai tábor mellett pécsi szurkolók is szép számmal utaztak a mérkőzésre, így a hangulatra nem lehetett panasz –, de Alexandria Quigley egy triplával válaszolni tudott.

Azt nem állíthatjuk, hogy a pécsiek szárnyaltak volna a folytatásban, mert több ziccert is kihagytak, de többször is vezettek (egyszer három ponttal is), és később sem produkáltak olyan látványos összeomlást, mint a franciák ellen. Sőt Iványi Dalma tripláját vagy éppen Fegyverneky Zsófia látványos szerelését (a korábbi soproni Zuzana Zirkovának adott egy „sapkát”) kimondottan a  közönségszórakoztató kategóriába sorolhatjuk.  Ennek ellenére 10 perc után 23–22-re, két negyedet követően pedig 40–36-re a hazaiak vezettek.

A pécsiek sajnos a duplákat és a triplákat is gyengébb százalékkal dobták, mint a hazaiak, így jobbára csak futottak az eredmény után. A harmadik játékrészben Quigley rövid időn belül szerzett hét pontot, ennek köszönhetően hatpontos hátrányból egyenlített a baranyai hölgykoszorú, de ezt követően leragadtak a vendégek. A végjátékban már a „gyengébb" Pécs volt a pályán, egy gyengébb játékvezetés mellett, ami végül azt eredményezte, hogy a Charde Houston, Candice Dupree vezette hazaiak fölényes, 75–57-es győzelmet arattak.

EUROLIGA
 A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
DOBRI ANJELI KOSICE–PÉCS 2010 75–57 (23–22, 17–14, 11–13, 24–8)
Kassa, 2200 néző. Vezette: Csajkovszkij (ukrán), Delestree (belga), Biscevic (bosnyák)
KOSICE: Jalcová 7/3, Hricková 3, Zirková 9/3, HOUSTON 19/3, DUPREE 18. Csere: Musovics 6/3, Lawless 5/3, KUPCIKOVÁ 8, Jurcenková
PÉCS: IVÁNYI 8/6, Sarok, Quigley 14/6, Griffin 4, Vidacsics 5. Csere: FEGYVERNEKY 13/3, Krnjics 6, Raksányi 2, Turóczi 2, Palusna 3
Az eredmény alakulása. 1. p.: 4–0. 2. p.: 4–6. 17. p.: 35–31. 19. p.: 40–33. 25. p.: 42–38. 28. p.: 47–47. 33. p.: 55–49. 35. p.: 62–51. 39. p.: 75–55
Kipontozódott: Hricková (36. p.)