A Jászberény megszorította, de nem győzte le a Fehérvárt

2013.03.16. 19:57
Brandon Wood (jobbra) 22 ponttal terhelte meg a jászberényi gyűrűt (Fotó: Mirkó István)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában az alapszakaszgyőztes Fehérvár hazai pályán 83–78-ra legyőzte a Jászberényt, így megelőzte az Atomerőmű otthonában szerdán vereséget szenvedő címvédő Szolnoki Olaj együttesét.

A két együttes legutóbbi találkozása során a jászberényiek 75–70-ra nyertek otthon, előtte Fehérváron 93–69-re nyert a házigazda.

Nem indult rosszul a mérkőzés a vendégek számára, hiszen a végül 21 pontig jutó Rakics Miljan és a 22 egységet termelő Rastko Dramicanin vezérletével az első negyedben 9–5-re, majd 14–8-ra is elhúztak, és a játékrészt hárompontos előnnyel zárták (15–18).

Az alapszakaszelső fehérváriak a 14. percben Keller Álos zsákolásával vették át a vezetést (28–27), és bár Szabó Péter triplájával tartotta magát a Jászberény (30–30), Lekli József és Supola Zoltán pontjaival ellépett a házigazda (39–31).

A két együttes közötti 8-10 pontos különbség állandósulni látszott, és 65–56-os állással érkeztek meg a felek a záró felvonásra, ahol Soós Gábor irányításával a Jászberény a 39. percben 77–74-re zárkózott. Keller újabb zsákolásával az utolsó percet 81–76-tal várták a felek, de Soós újabb pontjaival ismét háromra közeledett a vendégcsapat. Dramicanin triplakísérlete kimaradt, ahogyan a túloldalon Damian Hollis két büntetője is, de a lepattanót megkaparintó Horti Bálint is elrontotta mind a két kísérletét, így újabb faultra kényszerült a vendégcsapat. A 22 ponttal a hazai csapat legeredményesebbjének bizonyuló Brandon Wood már nem tette meg azt a szívességet, hogy hibázik, a házigazda végül 83–78-ra nyert.

A másik szombati mérkőzésen az Atomerőműt 102–84-re legyőző Kaposvár látogatott a fehérváriak ellen otthon 37 ponttal kikapó Körmendre. Az első negyed után úgy tűnt, hogy a körmendiek újabb súlyos hazai zakót kapnak, a vendégek már 16 ponttal vezettek 10 percnyi játék után, innentől kezdve azonban a házigazda fokozatosan felzárkózott, majd parádés negyedik negyedének köszönhetően végül 12 egységgel nyert.

ALBA FEHÉRVÁR–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 83–78 (15–18, 29–17, 21–21, 18–22)
Székesfehérvár, 1600 néző. Vezette: Vígh, Kapitány, Hegedűs
FEHÉRVÁR: Moore 10/6, WOOD 22/6, Hollis 8, Szabó Zs. 2, KELLER Á. 12. Csere: JONES 16/3, Bódi 4/3, Supola 3, Lekli 6, Juhos
JÁSZBERÉNY: RAKICS 21/6, Soós 12, Markovics 9, DRAMICSANIN 22/9, Horti 4. Csere: Mladenovics, Török R. 7/3, Szabó P. 3/3
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–9. 7. p.: 8–14. 12. p.: 19–20. 13. p.: 23–23. 15. p.: 28–27. 17. p.: 35–30. 19. p.: 41–32. 22. p.: 48–37. 27. p.: 54–48. 30. p.: 65–56. 33. p.: 65–61. 38. p.: 77–74. 39. p.: 81–78
Dzunics Braniszlav:
– A játékunk a fő problémáját a rossz lepattanózás okozta. Egész mérkőzésen az ellenfelünk nagyon sok támadólepattanót szerzett, míg mi nem tudtuk ugyanezt megismételni a palánkjuk alatt. Kétségtelen, hogy aki játszott a Jászberényben, nagyot harcolt, de ennek ellenére úgy érzem, megérdemelten nyertünk.
Földi Sándor: – Az első félidőnk ott ment el, hogy tizenegyből négy büntetőt kihagytunk, és egy kicsit egyénieskedtünk, sokat vezettük a labdát, és nem dolgoztattuk meg az ellenfelet kellőképpen. A nagyszünet után feljöttünk, jól játszottunk, feljavult a védekezésünk, sajnos azonban a döntő pillanatokban hibáztunk.

Lami-Véd Körmend–Kaposvári KK 89–77 (15–31, 21–16, 23–16, 30-14)
Körmend, 1800 néző V: Földházi, Papp, Pozsonyi
KÖRMEND: Ruják 5, Fodor 2, FERENCZ 21/9, AUSTIN 22/3, SHAW 11/6. Csere: GREBENÁR 7, KUTASI 14/12, Sonyák 3/3, Farkas 4. Vezetőedző: Hencsey Tamás
KAPOSVÁR: DUNN 26/6, Drahos 2, SWANSTON 15/3, HENDLEIN 13/9, Spica 12. Csere: Dávid, Szőke. Vezetőedző: Fekete Ádám
Mestermérleg
Hencsey Tamás:
– Nagy öröm hogy ismét győzelemhez tudok gratulálni a csapatomnak. Nagyon rosszul kezdtünk, nem sikerült a csapdás védekezésünk és nagyon jól dobott a Kaposvár. Mi viszont nagyon rosszul. Ezen és a védekezésen is tudtunk változtatni, két kulcsembert ki tudtunk venni a vendégek játékából. Köszönjük a biztatást!
Fekete Ádám: – Csak gratulálni tudok a Körmendnek, a második félidőben extra dobóteljesítményt nyújtottak. Ehhez persze kellett a mi gyengébb védekezésünk is. Ez egy nyerhető mérkőzés volt, de csak 20-25 percig koncentráltunk.