A Jászberény a listavezető Albát is elkapta

2013.02.02. 20:20
A jászberényi drukkerek emlékezetes sikernek lehettek tanúi <br />(Fotó: <a href="http://www.jksedrukker.hu" target="_blank">www.jksedrukker.hu</a>)
Nem volt jó napja az élcsapatoknak a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 19. fordulójában. A hazai pályán igen erős Jászberény megverte a listavezető Alba Fehérvárt, a harmadik Kaposvár pedig Szombathelyen kapott ki nagyon. A dobogósok becsületét az Atomerőmű mentette meg, mely könnyedén nyert Nyíregyházán. A sereghajtó Debrecen legyőzte a Körmendet, a PVSK izgalmas találkozón bizonyult jobbnak a Zalaegerszegnél.

A Jászberény közönsége szép győzelmet ünnepelhetett, hiszen a listavezető Alba hajtott fejet: a nagyszünetben még hét ponttal a fehérváriak vezettek, ám egy 12–1-es rohammal ezt követően fordult a kocka. A Jászberény egypontos fórban volt az utolsó negyed előtt, és ezt hamarosan tízre növelte, 64–54 után pedig már nem volt visszaút az Albának. A Dramicsanin, Rakics, Markovics trió (összesen 55 pont) húzta hazaiak ismét bebizonyították: saját csarnokukban igen erősek.

Az élcsoportból óriási pofont kapott a Kaposvár, amely Szombathelyen jobbára csak nézte, mi történik. A Falco erősen kezdett (24–17), remek második negyeddel majd' húsz pontra növelte előnyét, majd három negyed után minden eldőlt – ekkor már 74–47-et mutatott az eredményjelző! A szombathelyiektől öten is elérték a tízpontos határt, a korábbi szlovén válogatott Zeljko Zagorac erős dupla-duplával (18, 13) rukkolt elő, a triplákat halálos biztonsággal záró, még tinikorú Váradi Benedek szintén 18-nál állt meg.

A dobogósok közül csak az Atomerőmű nyert, amely a harmadik negyedben robbantott Nyíregyházán, így a végén már nem kellett izgulnia – nagyon sima lett a mérkőzés. Nem segítette a nyíregyháziak dolgát az sem, hogy míg az Atomerőmű kiegyensúlyozott csapatjátékot mutatott be, a hazaiaknál Mohácsi és Davis csak minimális segítséget kapott a többiektől.

A körmendiek győzni mentek Debrecenbe, ehhez képest hiába nyertek meg két negyedet is (és vezettek is a záró játékrész előtt), a végén „megborultak” és kikaptak. A sereghajtó Debrecen második bajnoki győzelmében kulcsszerepet játszott a Smith, Stafford duó, amely 60 ponttal (31+29) terhelte meg a Körmend kosarát.

A ZTE hét ponttal is vezetett a PVSK otthonában a záró negyed elején, de egy időkérés rendet tett a hazaiaknál, akik hárompontosok sorával 76–75-nél fordítani tudtak, majd be is húzták a mérkőzést. A PVSK hat triplát dobott be az utolsó játékrészben!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ

TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–ALBA FEHÉRVÁR 75–70 (19–20, 9–18, 26–15, 21–17)
Jászberény, 900 néző. Vezette: Cziffra Cs. Török R. Németh Cs.
JÁSZBERÉNY: RAKICS 24/12, MARKOVICS 15, Soós G., Dramicsanin 16, HORTI 5. Csere: Mladenovics 3/3, Török R. 6, SZABÓ P. 6/6, Varga I. Edző: Földi Sándor
FEHÉRVÁR: Moore 12/3, Wood 5, Hollis 10/6, Szabó Zs. 11/3, Keller Á. 9. Csere: Bódi 3/3, Supola 2, Juhos 2, MEDVE 8/6, LEKLI 8. Edző: Dzunics Branislav
Az eredmény alakulása. 4. p: 9-3. 8. p.: 17-7. 14 p.: 20-29. 18. p.: 26-33. 24. p.: 38-36. 28. p.: 47-44. 34. p.: 64-54. 38. p.: 64-61
Földi Sándor: – Köszönöm ezt a nagyszerű győzelmet a fiúknak és közönségünknek. Ezzel megnyílt számunkra az ötödik hely megszerzéséhez vezető kapu.
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyert a Jászberény. Mi a második félidőben csak futottunk az eredmény után, de nem tudtunk fordítani.

SZOVA TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 93–78 (24–17, 22–10, 28–20, 19–31)
Szombathely, 2400 néző. V: Ádám, Hegedűs T., Makovszky
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 12/6, Simon L. 9, WILL 12/6, Ivosev 10, ZAGORAC 18. Cs: Szanati 2, Rubin 6, VÁRADI B. 18/12, Harazin 4, Jarosevits, Perl, Bognár K. 2. Edző: Bencze Tamás
KAPOSVÁR: Drahos 7/3, DUNN 16, SWANSTON 27/15, Hendleyn 4, SPICA 18. Cs: Kiss K., Dávid G. 6, Szőke, Fekete N., Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–8. 8. p.: 17–10. 13. p.: 31–17. 17. p.: 38–19. 23. p.: 50–31. 26. p.: 64–41. 33. p.: 76–55. 36. p.: 83–66
Bencze Tamás: – Hasonló volt a forgatókönyv, mint a kupacsatában. Agresszíven kezdtünk, és a jó védekezésünkkel alapoztuk meg a sikerünket. Megpróbálunk kedden a nemzetközi kupában is vitézkedő Szolnoknak több kellemetlen percet okozni.
Fekete Ádám: – A szerdai meccs óta semmit sem javultunk, ismét katasztrofálisan dobtunk. Teljesen megérdemelten nyert a Szombathely, de azt megígérhetem, hogy ezek után ennél csak jobban fogunk játszani.

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–ATOMERŐMŰ SE 73–91 (25–23, 13–18, 11–30, 24–20)
Nyíregyháza, 1500 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Rácz
NYÍREGYHÁZA: Nelson 9, Kaluha 5, Berkis 8/3, MOHÁCSI 23/6, B. DAVIS 19. Cs: Polyák, Siska, Mondzinger 2, Varga M., Molnár M. 4, Czura 3/3. Edző: Ferenczi Tamás
PAKS: L. WILLIAMS 18/3, Levy 6, VOJVODA 18/6, Kámán 4, IDLET 15. Cs: TÓTH Á. 10, Eilingsfeld 8, KOVÁCS Á. 9/3, Kerpel-Fronius 2, Czinger, Illés M. 1, Antoni. Edző: Enrique Gutiérrez García
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–7. 7. p.: 13–17. 16. p.: 28–35. 18. p.: 29–41. 20. p.: 38–41. 24. p.: 38–51. 27. p.: 41–60. 34. p.: 53–77. 38. p.: 65–85
Ferenczi Tamás: – Teljesen más mérkőzés lehetett volna, ha a játékvezetők az elején szándékos ütésért kiállítják Vojvoda Dávidot, így viszont a Paks hosszabb kispadja révén felőrölt bennünket.
Enrique Gutiérrez García:
– Boldog vagyok, mert jól dolgoztak a fiúk, és magabiztosan nyertük meg a nehéznek ígérkező mérkőzést, amivel újabb lépést tettünk céljaink megvalósulása felé.

FACTUM SPORT DEBRECEN–LAMI–VÉD KÖRMEND 89–78 (21–24, 25–11, 14–27, 29–16)
Debrecen, 100 néző. V: Vígh, Frányó, Gál J.
DEBRECEN: Helmeczi 5, STAFFORD 29/18, SMITH 31/3, 5/3, Kovács I. 5, CSEH GY. 14/6. Cs: Izzo, Vas V. 2, Benőcs, Pék 3/3. Edző: Jason Okrzesik
KÖRMEND: Krayern 7/3, Ruják 3/3, Fodor G. 6/3, AUSTIN 20/6, SHAW 29/12. Cs: Ferencz 11/9, Sömenek, Sonyák 2, Kutasi. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–0. 6. p.: 17–5. 8. p.: 19–20. 13.p.: 29–31. 29. p.: 42–34. 22.p.: 53–37. 28. p.: 55–56. 32. p.: 66–63. 37. p.: 76–65
Kipontozódott:
Krayern (33.)
Jason Okrzesik: – Nagyon boldog vagyok, hogy megszületett a második győzelmünk. A védekezés volt a siker kulcsa, sok labdát szereztünk, s könnyű kosarakat értünk el. Támadójátékunkban is megvolt a kellő dinamizmus, s jól dobtunk.
Hencsey Tamás: – Felhívtam a figyelmet a kezdésre, erre két és fél perc alatt tízpontos hátrányba kerültünk. Felálltunk, átvettük a vezetést, de buta hibákat követtünk el, amikor kezünkben volt a meccs, a végén pedig futottunk az eredmény után.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–ZALAKERÁMIA ZTE KK 85–79 (23–25, 16–14, 22–24, 24–16)
Pécs, 800 néző. V: Pálla, Farkas G., Söjtöry
PÉCS: Loesing 13/6, LEGION 15/3, KOVÁCS P. 12/6, TÓTH N. 17, Hendley 9/3. Cs: Bödör B., Csabay, Nagy K. 10/6, Bíró O. 9/9. Edző: Csirke Ferenc
ZALAEGERSZEG: COPELAND 14/6, Gáspár D. 8/3, HUDSON 13/9, Kovács Á. 15/3, SIMOVICS 18. Cs:Borszéki 6/6, Koma, Puszta 5/3, Vertetics. Mb. edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–12. 8. p.: 21–19. 13. p.: 27–27. 17. p.: 33–37. 23. p.: 45–46. 27. p.: 54–56. 32. p.: 64–70. 37. p.: 76–75
Csirke Ferenc: – Nagyon rosszul védekeztünk a mérkőzés elején, de szerencsére fordítani tudtunk. Az utolsó negyedben kiváló dobóteljesítményt nyújtottunk.
Heinrich Róbert: – Kimondottan közönségszórakoztató, izgalmas mérkőzés volt, a jobban koncentráló csapat tudott nyerni. Elfáradtunk a második félidőre.