A hatpontos első negyed elvitte a Szolnok esélyeit

2012.10.13. 18:53
Báder Márton (14) és társai ezúttal nem boldogultak <br />(Fotó: Mirkó István)
A Szolnoki Olaj hazai pályán 75–50-re kikapott a montenegrói bajnok Buducsnoszt Podgoricától az Adria-liga negyedik fordulójának szombati játéknapján.

A két büntetőjéből egyet értékesítő Báder Márton révén a szolnokiak szerezték meg a mérkőzés első pontját, de a Buducsnoszt villámgyorsan tízzel válaszolt, és mint utóbb kiderült, ezzel olyan különbséget alakított ki, amivel az Olaj – fantasztikus biztatás ide, időnkénti nekiiramodások oda – nem tudott mit kezdeni.

Magyar részről csupán Báder tudott pontot szerezni az első negyedben, azonban ő is csak hatot, s mivel a kék mezes podgoricaiak nemcsak jól védekeztek, hanem a támadásaikat is eredményesen fejezték be, az első negyed végére el is dőlt a találkozó (6–26).

A második játékrész Nikola Ivanovics triplájával indult, és a lelkes szolnoki szurkolóknak be kellett érniük olyan apróbb örömökkel, mint hogy a már nyolcnál járó Báder után Németh István és Ernests Kalve is feliratkozott a pontszerzők közé. Báder duplája után felzárkózni látszott az Olaj (15–29), csakhogy a nehezen tartható center, Dusko Bunics vezérletével kilencpontos Buducsnoszt-száguldás következett.

A különbség mindenesetre nem nőtt a nagyszünetig (23–42), és ugyanez volt a konklúzió a harmadik játékrész végén is – más kérdés, hogy az egy híján húszpontos különbség (38–57) továbbra is az eddigi legsúlyosabb szolnoki vereség veszélyével riogatott.

Az utolsó negyed küldetése tehát ez maradt, elkerülni a nagy hazai vereséget, csakhogy a kirobbanó erőben kosarazó montenegróiak nem fékeztek le – két korábbi kudarcot is feledtetniük kellett –, még növelni is tudták előnyüket, és végül 25 ponttal győztek (50–75). A magyar csapat eddigi legnagyobb különbségű veresége 15 pontos volt az Adria-ligában.

A Szolnok egy győzelem mellett három vereséggel várja a folytatást. Következő ellenfele a sereghajtó, a kragujevaci Radnicski lesz jövő szombaton, idegenben.

ÍZELÍTŐT KAPOTT AZ OLAJ A DÉLSZLÁV AGRESSZIVITÁSBÓL

ADRIA-LIGA
4. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 50–75 (6–26, 17–16, 15–15, 12–18)
Szolnok, 2000 néző. Vezette: Belosevics, Glisics, Juras (szerbek)
SZOLNOK: Simon B. 10/3, Watson 2, Horváth Á. 2, Gay 2, BÁDER 14. Csere: Németh I. 4, Kalve 9, Grebenár, Fodor M. 3/3, Szabó M., Markovics 2, Csaba 2. Vezetőedző: Pór Péter
PODGORICA: Bost 6/6, Mihajlovics 5/3, A. POPOVICS 5, Vitkovacs 7/3, Lee 4. Csere: BUNICS 17, IVANOVICS 15/6, S. MILOSEVICS 10, M. Milosevic, M. Popovics 6/6, Mugosa, Nikolics. Vezetőedző: Dejan Radonjics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–10. 8. p.: 5–19. 11. p.: 6–29. 13. p.: 15–29. 16. p.:15–36. 19. p.: 21–40. 23. p.: 27–44. 25. p.: 33–49. 27. p.: 33–55. 32. p.: 40–59. 38. p.: 44–67
Kipontozódott: Lee (36. p)
Pór Péter: – A Podgorica fokozta azt az agresszivitást, amit eddig ebben a sorozatban tapasztaltunk. Az első negyedben a montenegróiak nagy előnyt szereztek, amit a meccs végéig meg is tartottak.
Dejan Radonjics: – Negyven percen át minőségi védekezést mutattunk be, mindez megalapozta magabiztos sikerünket.