A győztes Szpartak százat adott a Győrnek Moszkvában

2013.01.08. 16:52
A Győr csak az első negyedben tartotta magát, a folytatásban hengerelt a Szpartak (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 10. fordulójában az A-csoportban listavezető orosz Szpartak Moszkva száz pontot dobva biztosan, 38 ponttal nyert pályaválasztóként a Hat-Agro Uni Győr ellen. A győztes 7/2-es, a vesztes 4/5-ös mutatóval várja a folytatást.

A Győr vette jobban a rajtot: 4–0-val kezdtek a vendégek. Az oroszok a negyedik percben vették át a vezetést, majd egyre jobban elléptek a győriektől. Az első negyed kilenc ponttal lett a vendéglátóké.

A második felvonásban mindössze öt támadás nem zárult ponttal orosz részről – Marina Kuzina két hárompontossal is jelentkezett –, így tizennégy ponttal növekedett, azaz huszonhárom pontosra nőtt a vendéglátók előnye a nagyszünetre. A félidőben 54–31-re vezetett a Szpartak.

A fordulás után feljavult a győriek játéka. Leginkább Nagy-Bujdosó Nóra és Natalie Hurst volt elemében, ennek köszönhetően a harmadik játékrészt csak két ponttal veszítette el a Győr.

A negyedik negyedben viszont sorozatban nyolc egymást követő támadásban maradtak pont nélkül a vendégek, így a 11–0-s sorozattal bekezdő Szpartak addig sem kicsi előnye még tovább nőtt. A folytatásban már nem tudott újítani a Győr, így az esélyesebb orosz gárda megérdemelt győzelmet aratott, még ilyen különbséggel is.

A Moszkva szekerét leginkább a 17 pontos Marina Kuzina, valamint a 23 éves orosz állampolgárságú, 14 pontig jutó Natalie Vieriu húzta. A Győr legeredményesebbje a lett Ieva Kublina lett: 14 pontja mellett két asszisztot jegyzett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ, A-CSOPORT
SZPARTAK MOSZKVA (orosz)–HAT-AGRO UNI GYŐR 100–62 (22–13, 32–18, 22–20, 24–11)
Vidnoje, 500 néző. Vezette: Mazics (szerb), Ponomarenko (ukrán), Sarapa (fehérorosz)
MOSZKVA: Aguilar 5/3, Hammon 8/6, Dupree 6, Augustus 13/3. YACOUBOU 11. Cs: Petrovics 4, Beljakova 10/6, KUZINA 17/6, VIERU 14, Baric 8, Harcsenko, Ruzanova 4. Edző: Pokey Chatman
GYŐR: Hurst 8/6, Rasheed 9/3, Raksányi 9/3, Nagy-Bujdosó 7/3, Shegog 5. Cs: Simon Zs. 4, KUBLINA14/6, Laklóth 2, Semsei, Őri 4. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 5. p.: 10–6. 8. p.: 18–8. 10. p.: 22–13. 12. p.: 31–13. 14. p.: 36–15. 17. p.: 41–27. 19. p.: 52–27. 25. p.: 67–35. 28. p.: 69–49. 32. p.: 83–51. 37. p.: 96–55
Kipontozódott: Shegog (32. p.)
zy Ákos: – Nem tudtuk tartani a Szpartak ritmusát, csak a találkozó egyes szakaszaiban voltunk képesek lelassítani a játékát. Ilyenkor vissza-visszakapaszkodtunk, de a hazaiak nagy rotációs lehetősége, valamint a védekezésben elkövetett hibáink miatt nem tudtuk szorossá tenni a mérkőzést. Nem voltunk egy súlycsoportban a moszkvaiakkal, viszont nem is játszottak velünk, mint macska az egérrel. Nagyon sokat kell még fejlődnünk és dolgoznunk.