A Győr 90 pontot szerezve vágott vissza a Kaunasnak

2012.01.19. 19:47
Iva Ciglar kiválóan játszott (Fotó: Grnák László)
Az Uni-Seat Győr 90–70-re győzött a litván Aistes Kaunas ellen hazai pályán a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 12. fordulójában.

A Győr a szintén tizenhárom pontos Kaunast fogadta hazai pályán, és a magyar csapatnak volt mit törlesztenie, hiszen a litván együttes idegenben húsz ponttal, 71–51-re megverte Rasheed Ritáékat.

Fűzy Ákos csapata jól kezdte az összecsapást, Iva Ciglar duplája után már 9–0-ra vezettek a hazaiak.

A vendégek azonban gyorsan magukra találtak, és fordítottak – végül az első negyed egypontos győri előnnyel ért véget (20–19).

A második játékrészben aztán Rasheed Rita vezetésével lépéselőnybe került a magyar együttes. A győriek egyik legjobbja 18 pontig jutott az első félidőben, és vezérletével a hazaiak komoly előnyre tettek szert a nagyszünetre (47–34).

A harmadik negyedben őrizte előnyét a Győr, sőt, a remekül játszó Ciglar duplájával már egy híján húsz volt közte (60–41). A Courtnay Pilypaitis vezette litvánok aztán a játékrész végére valamelyest visszakapaszkodtak (66–52).

A vendégek aztán Amanda Kemezys duplájával az utolsó negyed közepére hat pontra kerültek a Győrtől (67–61), de a magyar csapat gyorsan elvette a litvánok lelkesedését.

Ciglar újabb fontos pontokat szerzett, és három perccel a meccs vége előtt az ő duplájával már 21 pont volt Fűzy Ákos együttesének előnye (82–61).

A Győr végül 90–70-re nyerte meg az összecsapást. Ketten is dupla duplát értek el a magyar csapatból: Iva Ciglar 32 pontja mellett tíz asszisztot adott, Quanitra Hollingsworth 13 pontig és 12 lepattanóig jutott. Rasheed Rita 22 ponttal zárt.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ
UNI SEAT GYŐR–VICI AISTES KAUNAS (litván) 90–70 (20–19, 27–15, 19–18, 24–18)
Győr, 829 néző. V: Bille (dán), Zwiep (holland), Walton (angol)
GYŐR: CIGLAR 32/12, Semsei, RASHEED 22/9, Nagy-Bujdosó 8/6, HOLLINGSWORTH 13. Csere: Simon Zs. 5, Laklóth 4, Vincze V. 4, Sujanová 2
KAUNAS: Valentiene 3/3, Lihtarovics 1, Pilypaitis 16/9, Kuktiené 14/6, Kemezys 21. Csere: Sauliuté, Okockyté 6, Pikciuté 7, Putnina, Sipaviciuté, Kvederaviciuté 2
Kipontozódott: Okockyté (35. p.)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–0. 5. p: 11–2. 7. p.: 11–12. 9. p.: 13–16. 13. p.: 24–23. 15. p.: 31–23. 19. p.: 45–32. 21. p.: 52–37. 25. p.: 60–41. 27. p.: 60–47. 33. p.: 67–55. 34. p.: 67–61. 37. p.: 82–61. 39. p.: 85–65
Fűzy Ákos, a Győr edzője: – Sikerült felállnunk a Galatasary elleni vereség után, jól játszottunk, és győztünk. Védekezésben arra koncentráltunk, hogy ne dobhassanak hárompontosokat, és inkább a belső posztokra játsszák be a labdákat, ezt is sikerült megvalósítanunk.
Mantas Sernius, a Kaunas edzője: – Bár többször is visszajöttünk a meccsbe, buta hibákat követtünk el, ellenfelünk pedig kihasználta gyengeségeinket. Nyerni jöttünk, rendkívül csalódott vagyok.
A csoport másik mai meccsén: Lotos Gdynia (lengyel)–Galatasaray (török) 80–94