A franciák Parkere elhalványította a németek Nowitzkiját

2011.09.02. 23:54
Egy kis NBA Litvániában: Parker húz el Nowitzki mellett (Fotó: eurobasket2011.com)
A Litvániában zajló férfi kosárlabda Európa-bajnokságon a csoportkör harmadik fordulójának rangadóján Franciaország tizenegy ponttal nyert Németország ellen.

Kiegyenlített két negyedet követően a mérkőzés a nagyszünet utáni felvonásban dőlt el, amelyet 17 ponttal nyertek meg a franciák.

KOSÁR-EB A KÉPERNYŐN

A SPORT TV az egyenes kieséses szakaszból minden összecsapást képernyőre tűz, de a csoportküzdelmek legjobb mérkőzéseit is közvetíti.

A németek húzóemberei közül Dirk Nowitzki 20 ponttal és hat lepattanóval ezúttal is hozta magát, ám Chris Kaman nyolc pontig és öt lepattanóig jutott, így önmagához képest gyengébb napot fogott ki. Mindkét klasszist elhalványította a francia győzelem legfőbb megalkotója, Tony Parker, aki 32 pontja mellett leszedett négy lepattanót és adott hat gólpasszt. A B-csoportban a franciák őrzik veretlenségüket, a németek viszont már nem hibátlanok.

Az A-csoportban a házigazda litvánok hét ponttal bizonyultak jobbnak a tavaly hazai pályán vb-ezüstérmet szerző törököknél.

Két-két vereség után első győzelmét aratta a lengyel és az olasz válogatott. A 3. fordulóban a lengyelek Portugáliát, az olaszok Lettországot győzték le jó hajrával. A két vesztes viszont harmadik vereségét is elkönyvelte.

Egyik pótselejtezős legyőzőnk, Portugália az első félidőben meglepte a lengyeleket, a portugálok a nagyszünetre hétpontos előnnyel vonulhattak. A spanyolok elleni nyitányon szoros, majd a folytatásban a házigazdák elleni sima vereséget szenvedő Lengyelország azonban rendezte sorait, és a harmadik negyed végére kiegyenlített. A záró felvonás és így a mérkőzés aztán a lendületbe jött lengyeleké lett – akkor már mindkét oldalon nem is töltöttek, csak lőttek a felek –, akik két vereség után megszerezték első győzelmüket az A-csoportban.

A B-csoport délutáni összecsapásán kiegyenlített csatát vívott egymással Lettország és Olaszország, a találkozó a negyedik negyedben dőlt el, amelyet az ezúttal 36 pontig jutó Andrea Bargnani vezérelte olaszok nyertek meg.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri a 2011-es férfi kosárlabda Eb-t?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Spanyolország és Szerbia egyaránt győzelemmel tudta le pénteki csoportmérkőzését. A címvédő spanyolok magabiztosan múlták felül Nagy-Britanniát, a legutóbb ezüstérmes szerbek nagy csatában gyűrték le Izraelt.

A B-csoport pénteki nyitó mérkőzésén sokáig az izraeliek álltak jobban, 31–29-es szerb vezetést követően zsinórban tucatnyi pontot hintettek. Még a második félidő elején is tízzel mentek az eddig nyeretlen izraeliek (43–53), a szerbek azonban megkezdték a felzárkózást, és 64–64-nél befogták ellenfelüket.

Rövid ideig egymás nyakán volt a két csapat, 77–76 után azonban 10–2-es szerb roham következett: Nenad Krsztics négy pontja után Dusko Szavanovics és Marko Keselj egy-egy triplája is célba jutott, és ezzel eldőlt a meccs.

A szerbeknél Szavanovics (24), Krsztics (18) és a csapat kilenc triplájából ötöt vállaló Keselj (15) volt a legeredményesebb, az izraelieknél Jotam Halperin (18), Afik Niszim (16) és a négy hármast hintő David Blu (16) szerezte a legtöbb pontot.