A címvédő 17 ponttal kikapott Fehérváron

2010.12.05. 20:12
Hanga Ádám (fehérben) 25 pontjával a mezőny legeredményesebb<br />játékosa volt (Fotó: Grnák László)
Az Albacomp hazai p&aacute;ly&aacute;n 82&ndash;65-re nyert a c&iacute;mv&eacute;dő Zalaegerszeg ellen a f&eacute;rfi kos&aacute;rlabda NB I vas&aacute;rnapi m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n.

Mindkét csapat hét győzelemmel és két vereséggel a háta mögött várta a mai rangadót, amelyen az első negyedet követően három ponttal a vendégek vezettek.

A folytatásban a fehérváriak vették át az irányítást, akik közül Jonathan Jones úgy is kiemelkedett, hogy a büntetőkkel bizony meggyűlt a baja.

Rajta kívül Hanga Ádámnak volt még nagy szerepe abban, hogy a hazaiak a nagyszünetre 48–39-es előnnyel vonulhattak, pedig a fiatal játékos csak a hét második felében edzett együtt társaival.

A harmadik negyedben a ZTE – amelynek szekerét Kyle Wilson és Lorenzo Williams húzta legnagyobb erővel – faragni tudott ugyan valamennyit hátrányán, ám az utolsó játékrészben Hanga és Simon Balázs kosaraival ismét elhúztak a fehérváriak, így négy perccel a vége előtt eldőlni látszott a csata (78–65).

A zalaegerszegi csoda elmaradt a véghajrában, Dzunics Braniszlav csapata végül 17 ponttal nyert a címvédő ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
ALBACOMP–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 82–65 (20–23, 28–16, 13–18, 21–8)
Székesfehérvár, 2300 néző. V: Cziffra, Ádám, Bognár
ALBACOMP: Simon B. 11/3, Crocker 7/3, HANGA 25/12, JONES 23, Keller Á. 1. Csere: HOLLIS 10, Madár, Bódi 5/3
ZALAEGERSZEG: WILLIAMS 20/6, VOJVODA 12/6, Kámán 3/3, K. WILSON 21/15, Kinter 3. Csere: Tóth G. 4, Gáspár, Baki 2, Vertetics, Délity, Bödör
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–10. 4. p.: 10–10. 8. p.: 10–16. 11. p.: 22–23. 13. p.: 28–26. 18. p.: 37–37. 19. p.: 43–39. 21. p.: 48–39. 27. p.: 55–50. 30. p.: 59–57. 33. p.: 68–57. 37. p.: 78–63. 39. p.: 82–65.
Kipontozódott: Kinter (30. p.),
Dzunics Braniszlav, az Albacomp edzője: – Nem volt annyira sima, mint amit a végeredmény mutat, de a második félidőben a lepattanózásunk és a jó védekezésünk a javunkra döntötte el a találkozót.
Völgyi Péter, a ZTE edzője: – Jól küzdöttünk. Amit kitűztünk célul, hogy a hazaiakat megakadályozzuk a lepattanók megszerzésében és a gyors indításokban, azt a mérkőzés nagy részében sikerült megvalósítani, de ahogy jöttek a sérülések, úgy egyre kevesebb esélyünk lett a győzelemre.

1. Szolnoki Olaj 11 10 1 966–793 0.955
2. Albacomp 10 8 2 806–699 0.900
3. Atomerőmű SE 10 8 2 837–730 0.900
4. MJUS-Fortress Körmend 10 8 2 861–755 0.900
5. Zalakerámia ZTE KK 10 7 3 837–752 0.850
6. Kecskeméti KSE 10 7 3 756–734 0.850
7. Falco-Szova KC Szombathely 9 4 5 739–719 0.722
8. Pécsi VSK-PannonPower 10 4 6 784–842 0.700