A Brno alaposan visszavágott győri vereségéért

2012.12.12. 19:53
Chalysa Shegog (jobbra) és győri társai kilátástalan helyzetbe kerültek Brnóban (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A Hat-Agro-Uni Győr 86–61-es vereséget szenvedett Brnóban a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 8. fordulójában.

A Győr az első fordulóban hazai pályán nagy csatában 72–70-re legyűrte a brnóiakat, akik ellen egy újabb győzelemmel nagy lépést tehetett volna a továbbjutás felé a magyar bajnok, ám ettől nagyon távol volt.

Nem a legjobban kezdett a Győr, de 15–8-ról felzárkózva 17–17-re hozta az első negyedet. Sokáig a második játékrészben sem volt probléma, a nagyszünet előtti két és fél percben viszont a Rába-parti csapat nem szerzett pontot, és a Brno ezt kihasználva 32–30-ról 41–30-ra elhúzott. A győrieknél Ieva Kublina már a mérkőzés felénél 9 lepattanónál járt (ő végül 13 ponttal és 11 lepattanóval dupla duplával zárt), pontszerzésben pedig Nagy-Bujdosó Nóra és Chalysa Shegog volt a legjobb.

Sajnos a gödörből a folytatásban sem tudott kijönni a Győr, sőt egyre mélyebbre került benne. A svéd Farhiya Abdi vezérletével a cseh csapat 29–16-ra nyerte meg a harmadik tízpercet, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a pontok sorsát. A bokasérüléssel bajlódó Simon Zsófia pályára lépett ugyan, de sokat nem tudott hozzátenni csapata játékához. Ez a társai többségére is igaz volt, a záró játékrészben 35 ponttal is vezetett már a Brno. A végén sikerült valamennyire kozmetikázni az eredményt, ám a 86–61-es a vereségre biztos nem lesz büszke Fűzy Ákos együttese.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
BK IMOS BRNO (cseh)–HAT-AGRO UNI GYŐR 86–61 (17–17, 24–13, 29–16, 16–15)
Brno.
BRNO: HORAKOVÁ 8/6, ABDI 22/3, PECKOVÁ 15/3, Kaspárková, Ohlde 9. Cs: Hanusová, Hejdova 3/3, VLKOVÁ 10/9, Jurcenkova 10, Sujanová 4, Krivánková 2, Beránková 3/3. Edző: Jan Bobrovsky
GYŐR: Hurst 8/3, Rasheed 6/6, Raksányi 9, Nagy-Bujdosó 14, Shegog 7. Cs: KUBLINA 13, Laklóth 2, Simon Zs. 2, Őri, Nagy D. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–8. 6. p.: 15–8. 9. p.: 16–13. 10. p.: 17–17. 13. p.: 20–23. 17. p.: 30–26. 20. p.: 41–30. 23. p.: 47–32. 25. p.: 56–36. 30. p.: 70–46. 35. p.: 81–46
Kipontozódott: Laklóth (28. p.)
Fűzy Ákos: – Tizenhét percnyi koncentráció és odaadó játék a jól felkészített Brno otthonában csak az egyensúly tartására volt elegendő. A második negyed hajrájában néhány bosszantó hibánkat a hazaiak mérnöki precizitással kosárlabdázva büntették meg. Ezután megroggyantunk, és a második félidő hitehagyott játéka kiütéses vereséget eredményezett.