A 3. negyedben eldöntöttük a románok elleni meccset

2013.07.07. 20:56
Jól kezdődött: az első felkészülési meccsén nyert a válogatott (Fotó: Török Attila)
A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 76–58-ra legyőzte a román nemzeti csapatot. A harmadik negyedben egy 21–0-s rohammal kezdett Sztojan Ivkovics együttese, ami gyakorlatilag eldöntötte az összecsapás sorsát.

Az Európa-bajnoki „vigaszselejtező" (a 2013-as Eb-re ki nem jutó csapatok közül egy ott lehet a 2015-ös tornán) előtti első felkészülési mérkőzését játszotta a magyar kosárválogatott – Románia ellen.

A mérkőzés elején kevésbé volt érezhető, hogy tulajdonképpen válogatott-mérkőzést látunk. A játékosok csak tüzeltek, célba azonban ritkán hullott a labda – igaz, ehhez az is hozzájárult, hogy mindkét oldalon nagyon keményen védekeztek a játékosok.

Az első öt perc után 6–2-re vezettünk – a kosárhiány rávilágított arra, hogy mindkét csapat a felkészülés elején jár.

Aztán a folytatásban már kidolgozott, tudatos támadásvezetéseket is láthattunk, nem csak esetleges akciókat. Ferencz Csaba pedig kifejezetten jól játszott: dudaszós triplájával az első szünetben 15–10-re vezettünk, úgy hogy hét pontot is Ferencz dobott.

A második negyedben kiegyenlített volt a játék, amit az eredmény is mutatott. A nagyszünetre megmaradt az ötpontos vezetésünk: Ferencz és Vojvoda Dávid is hét ponttal járult hozzá az első két negyedben a 33–28-as vezetésünkhöz.

Aztán a harmadik negyedben hirtelen nagyon látványossá és eredményessé vált Sztojan Ivkovics együttesének játéka. Működtek a betörések, a távoli dobások és a leindítások is, a magyar csapat pedig állva hagyta a román válogatottat.

A magyar együttes hét és fél percen keresztül nem hagyta a románokat, hogy kosarat szerezzenek, s egy 21–0-s rohammal gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást. Fizikailag egyértelműen fölényben voltunk, Románia nem tudott mit kezdeni a játékunkkal.

Az utolsó negyednek 62–37-es vezetéssel vághattunk neki. A győzelem tehát zsebben volt, de a játékosok még egyenként bizonyíthatták, hogy helyük van a keretben és természetesen a közönséget is szórakoztathatták.

Végül kicsit kiengedett a magyar csapat, de így is 76–58-ra nyert.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 76–58
(15–10, 18–18, 29–9, 14–21)
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Papp, Király
MAGYARORSZÁG: Simon B. 4, VOJVODA 10, FERENCZ Cs. 16/12, Szabó Zs. 9/3, Tóth Á. 8. Csere: Wittmann 7/3, Keller Á. 4, TÓTH N. 5, Kovács P. 5/3, Tóth G., Lekli, Pongó M. 5, Lekli 3. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics
ROMÁNIA: Tudor, Mandache 10/6, Kabengele Nicoara 7/3, Dragusin 3 Csere: Lupusavei, STEFAN 15/6, Silvasan 3, Popescu 2, Lazar 12, Baciu 6. Szövetségi kapitány: Marcel Tenter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 7. p.: 4–8. 9. p.: 10–8. 12. p.: 17–17. 14. p.: 24–17. 16. p.: 24–23. 20. p.: 33–28. 27. p.: 51–28. 32. p. 65–39. 37. p.: 69–49
Sztojan Ivkovics: – Ugyanazt láttam, amit az edzéseken, alázatos játékosokat, akik becsülettel hajtottak. Ez azonban csak az alap, erre lehet építkezni.
Marcel Tenter: – Jobb csapat a magyar, ez egyértelmű. Az első negyedet leszámítva nem volt esélyünk.