Zöld-fehér sikerek a 2. fordulóban

2010.09.08. 20:36
Hatalmas küzdelem volt Békéscsabán (Fotó: Tumbász Hédi)
A Győr hazai pályán nyert 32–28-ra a Dunaújváros ellen a női kézilabda-bajnokság 2. fordulójában. Az FTC idegenben győzte le a Veszprémet. Míg a DVSC hatalmas csatában nyert Békéscsabán.

Meglepően jól tartotta magát a Dunaújváros a Győr otthonában. A 2. forduló mérkőzésén a bajnokcsapat csak az első félidő végén tudta átvenni a vezetést, korábban volt, hogy 3-4 góllal vezetett a vendég együttes.

Sőt! Még tíz perccel a meccs vége előtt is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrát azonban a Győr bírta jobban, végül négy góllal nyert.

A győzelem mellett jó hír még a győriek számára, hogy az első fordulót kihagyó Görbicz Anita és Katrine Lunde is pályára lépett a Dunaújváros elleni mérkőzésen.

A Ferencváros idegenben győzte le a Veszprémet. A zöld-fehérek ugyan végig kézben tartották az összecsapást, de többször is felzárkózott a hazai csapat. Végül 37–34-re győzött a Fradi.

A játéknap legizgalmasabb mérkőzését Békéscsabán játszották, ahol a DVSC vendégeskedett. A vendég együttes folyamatosan tartotta kevés gólos előnyét, ám a hajrá nagyon izgalmasra sikeredett.

Az 54. percben hatalmas lehetőséghez jutott a Békéscsaba. Hetest kaptak a hazaiak, ráadásul Triffa Ágnest kiállított a játékvezető – mindez egygólos debreceni előnynél. A csereként a kapuba beálló Kiss Éva aztán előbb a büntetőt, majd egy ziccert fogott. Gyakorlatilag megmentve ezzel a győzelmet csapatának.

A Békéscsaba még a kihagyott helyzetek után is megpróbált egyenlíteni:  Bódi egy lefordulás után ziccerből ismét egyre zárkóztatta az övéit. Az egyenlítés azonban már nem sikerült, egy újabb gólváltás után végül egy találattal nyert a Loki.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
ÉTV-ÉRDI VSE–SYMA-VÁCI NKSE 26–33 (15–15)
Érd, 450 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
ÉRD: OGUNTOYE – Burai, FERENCZ 5, GYETVÁN 10, Kisfaludy, Kuridza 1, Tamás 1. Cs: JANURIK (kapus), Kovács A. 2, Németh H. 1, Balogh B. 1 (1), Őri 1, László B. 4. Edző: Szabó Edina
VÁC: Juhász E. – TÓTH T. 9 (1), SOÓS 4, TEMES 5, TÁPAI 4, Pomozi 1, Uhraková 1. Cs: Barján 1, Vaszari 4, Baross 2, Klivinyi 1, Fülöp 1. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 14. p.: 9–6. 20. p.: 12–12. 34. p.: 17–16. 43. p.: 19–24. 53. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Szabó Edina: – A második félidő elején a Vác öt perc alatt eldöntötte a mérkőzést.
Németh András: – Az első félidő fegyelmezetlen játéka után öt perc alatt eldöntöttük a mérkőzést.

VESZPRÉM BARABÁS KC–FERENCVÁROS 34–37 (15–21)
Veszprém Aréna, 500 néző. V: Bacs, Bán
VESZPRÉM: KIRÁLY – Sterbik 3, MELHMAN 9 (2), Gertsmár 2, ÁBRAHÁM 5, Veszeli 2 (1), KOROKNAI 5. Cs: Hoffmann (kapus), FARKAS 6 (1), Koszorús, Jenőfi 2. Edző: Gyurka János
FTC: ABRAMOVICS – KOVACSICZ 9, Szamoránsky P. 1, Deáki 1, TOMORI 9, SZUCSÁNSZKI 8 (5), SZARKA 5. Cs: PASTROVICS (kapus), Trufán 2, Balogh B., Dajka 2, Németh Cs. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–0. 4. p.: 3–3. 9. p.: 5–6. 14. p.: 9–8. 21. p.: 12–12. 24. p.: 13–18. 36. p.: 17–24. 42. p.: 23–26. 55. p.: 30–32. 57. p.: 31–35
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5
Gyurka János: – Úgy érzem, több volt ebben a meccsben. Ha majd kevesebbet hibázunk, még szorosabb lesz az eredmény a nálunk jobb csapatok ellen.
Elek Gábor: – Veszprémben nehéz lesz nyerni az ellenfeleknek. Nekünk azért sikerült, mert a jó kapusteljesítmények mellett indításokból is sok gólt lőttünk.

ÚJBUDA TC–UKSE SZEKSZÁRD 32–27 (16–13)
Budaörs, 200 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
ÚJBUDA: Kiss O. – Huszár 3, BAGÓCSI 11 (2), ALBERT HELÉN 5, Tápai A., Kosik 1, SZABÓ E. 6. Cs: Sipeki (kapus), NÉMETH N. 6 (5), Tamás M., Gerstmár Sz., Nagy Zs. Edző: Ökrös Csaba
SZEKSZÁRD: Mészáros – SZEKERCZÉS 3, Gulya 4, Jankovics 1, Hegyi 2, FAUSZT 5 (1), Horváth P. Cs: Kurucz (kapus), WEIGEL 5 (2), Samu, KOPECZ 7, Kovács N. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–4. 13. p.: 6–8. 20. p.: 11–9. 26. p.: 12–13. 35. p.: 20–15. 40. p.: 22–19. 53. p.: 29–23
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/3
Ökrös Csaba: – Nagyon örülök az első győzelemnek. A lányok összeszedetten és taktikusan játszottak.
Kovács Jenő: – A megbeszéltek ellenére nagyon sok olyan hibát vétettünk, ami megpecsételte a sorsunkat. Gratulálok az Újbudának.

SIÓFOK KC–ALCOA FKC-RIGHTPHONE 29–32 (14–17)
Siófok, 400 néző. V: Bóna, Miskei
SIÓFOK: Lajtos – Nagy R. 2, Kiss O. 1, Tóth Zsu. 2, Valovics 4, Bognár A. 1, SZEPESI 11 (7). Cs: Hrankai, Scholtz (kapusok), TÓTH M. 6, Bloj 1, Kovács Ad. 1, Hosszu, Szalai. Szakmai igazgató: Imre Vilmos
ALCOA: Trimmel – AZARI 5, Zsigmond V. 1, TILINGER 7 (6), Rádl 5, Triscsuk, VINCZE 5. Cs: Cziráky, Szikora (kapusok), A. Amorim 6, Gorza 1, Németh N. 1, Vascsuk 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–2. 12. p.: 9–7. 20. p.: 10–12. 24. p.: 12–13. 33. p.: 15–19. 40. p.: 16–24. 46. p.: 18–27. 54. p.: 23–30. 58. p.: 26–30
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 7/6
Imre Vilmos: – Produkáltunk egy remek első, illetve utolsó tizenöt percet. Egyelőre egyértelműen egy félidős csapat vagyunk, hiszen mindösszesen fél felkészülést végeztünk. Megérdemelten nyert a Fehérvár, jobb képességű csapat.
Mihály Attila: – Nehezen vettük fel a ritmust, sokkal lassabban játszottunk, mint azt elvártam. Ugyanakkor volt több jó időszakunk, ami meghatározta a mérkőzés kimenetelét.

GYŐRI AUDI ETO–DUNAÚJVÁROSI NKKSE 32–28 (14–13)
Győr, 1200 néző. V: Natkai, Szalay Z.
GYŐR: Pálinger – Orbán 2, Hornyák Á. 1, Bradeanu 1, AMORIM 6, Spiridon, Kovacsics 2. Cs: Lunde-Haraldsen (kapus), GÖRBICZ 12 (4), VÉRTEN 5, Mayer, Mraviková 1, Szegedi 2. Edző: Konkoly Csaba
DUNAÚJVÁROS: Győri – Balogh Be. 5 (2), Radulovics 1 (1), GÁSPÁR 5, Takács A. 2, Ferling 3, NAGY IV. 10. Cs: Pisák (kapus), Erdősi 1, Takács L. 1, Sári. Edző: Kiss Szilárd
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Konkoly Csaba: – Sajnos nagyon álmosan kezdtünk, hiányzott a csapatból a harci szellem. Később sikerült felvennünk a ritmust, és a végére úgy-ahogy elfogadható teljesítményt nyújtottunk.
Kiss Szilárd: – Sajnos a Győrnek hosszabb volt a kispadja, és élt is ezzel a lehetőséggel. Csapatom sokáig helytállt, de a végére kissé elfáradt.

BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DVSC-KORDEX 21–22 (11–13)
Békéscsaba, 1500 néző. V: Dobrovits, Tájok
BÉKÉSCSABA: Veress – BÓDI 3, NYIKOLAJENKO 8 (4), Kamper 2 (1), Cifra, Glucica 5, Kelemen 1. Cs: TÓTH Zs., Futaki (kapusok), Drávai, Tóth K. 1, Szekeres 1, Hajduch, Gávai. Edző: Mátéfi Eszter
DVSC: TRIFFA – CSÁKI 4, Borbás 1, Bulath 4, Hornyák 1, Bogdanovics 3 (1), Katzai 1. Cs: Kiss É. (kapus), BOGNÁR 5 (4), Juhász 1, Sopronyi 1, Szabó V. 1. Edző: Köstner Vilmos
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 5/5
Mátéfi Eszter: – Elkezdtük most már mi is a bajnokságot, ez a mérkőzés más volt, mint a székesfehérvári. Higgadtabb játékkal pontot vagy pontokat szerezhettünk volna, de sajnoks hétmétereseket hibáztunk.
Köstner Vilmos: – Mindkét csapat alaposan felkészült a másikból. Számunkra ma a győzelem volt a fontos. A sok kiállítása azonban széttördelte a játékot.
1. SYMA Váci NKSE 2 2 76–46 +30  4
2. Győri Audi ETO KC 2 2 74–49 +25  4
3. Alcoa Fehérvár KC 2 2 70–60 +10  4
4. Ferencvárosi TC 2 2 71–64 +7  4
5. DVSC-Korvex 2 2 53–47 +6  4
6. Dunaújvárosi NKKSE 2 1 1 66–54 +12  2
7. Újbuda TC 2 1 1 52–70 –18  2
8. Veszprém Barabás KC 2 2 60–68 –8  0