Vujin vezérletével Veszprém-győzelem Dániában

2011.02.26. 17:39
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában az MKB Veszprém Marko Vujin vezérletével 34–29-re nyert idegenben a dán Kolding ellen, ezzel újabb lépést tett a csoportelsőség felé.

Az MKB Veszprém a Kolding vendégeként lépett pályára, amelyet októberben remek második félidei játékával 31–28-ra legyőzött. A mai összecsapásnak nagy jelentősége volt a csoportelsőség szempontjából, a nagy rivális Montpellier ugyanis valószínűség szerint vasárnap legyőzi hazai pályán a Tatran Presovot, így előre tudható volt, ha a veszprémiek győznek Dániában, a jövő vasárnapi Montpellier–Veszprém csata dönthet majd a B-csoport első helyéről.

Vujin 12 gólt szerzett a Kolding ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)

Mocsai Lajos együttese remekül kezdte a mérkőzést, hat perc alatt négygólos vezetésre tett szert. A veszprémi gólgyártás Marko Vujin hetesével kezdődött, de Gulyás Péter is remek találatot szerzett lerohanásból, és Renato Sulics is eredményes tudott lenni, így alig pár perccel a kezdés után már 1–5 állt az eredményjelzőn.

A dánok ezt követően feljöttek három gólra, de a Veszprém elsősorban a gyors lerohanásoknak köszönhetően újra növelni tudta a különbséget. 9–5-ös magyar vezetésnél Jevgenyij Lusnyikovot kiállították két percre a román játékvezetők, 19 másodperccel a hátrány lejárta előtt pedig Császár Gábornak is el kellett hagynia a játékteret. Az előnyök alatt a hazaiak közül Mads Kastrup Forslund kétszer talált be Fazekas Nándor kapujába, de a mieink közül Carlos Pérez és Marko Vujin is gólt lőtt – maradt tehát a négygólos veszprémi előny. 7–11

Egyenlő létszámnál viszont összekapta magát a Kolding, egy gólra feljött, Mocsai Lajos pedig – még mielőtt egyenlíthetett volna az ellenfél – időt kért.

Ez sem segített, Pérez lövéséből nem született gól, a dánok pedig ismét szélről lőttek, és egyenlítettek Lars Christiansen találatával, aki zsinórban harmadik gólját szerezte. 11–11

Vujin és Pérez révén ismét elhúzott a Veszprém, amely ráadásul emberelőnybe is került. Ezt követően Császár Gábor talált be kétszer egymás után, végül 16–11-es veszprémi vezetéssel zárult a félidő.

A második félidőt a Kolding kezdte úgy, ahogy a Veszprém az elsőt, Vujinéknak semmi sem sikerült támadásban, míg a dánok sorra betaláltak – két gólra csökkent a vendégcsapat előnye.

A Veszprém Terzsic második és Vujin kilencedik góljával újra négy góllal vezetett (17–21). A második félidőben a háromgólos különbség látszott állandósulni, Vujin, Császár és Pérez volt a legaktívabb a magyarok közül. A hajrában már nem kellett izgulniuk a magyar szurkolóknak, az MKB Veszprém fölényesen, 34–29-re győzött, ezzel újabb lépést tett a csoportelsőség felé. Annyi azonban már biztos, hogy másodiknál rosszabb nem lesz a B-csoportban, így a nyolcaddöntőben kedvezményezett lesz Mocsai Lajos együttese.

A B-csoport másik mai találkozóján a Hamburg idegenben – 18–18-as félidőt követően – 34–31-re győzött a Sävehof ellen.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT
KIF Kolding (dán)–MKB Veszprém KC 29–34 (11–16)
Kolding, 2300 néző. V: Dinu, Din (románok)
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–5. 13. p.: 4–9. 18. p.: 6–11. 22. p.: 11–11. 32. p.: 13–16. 36. p.: 17–18. 41. p.: 17–21. 46. p.: 21–24. 51. p.: 23–28. 54. p.: 26–28. 56. p.: 26–31
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
KOLDING: Erevik – Jensen 2, Garralda, Oechsler 1, Toromanovic 4, SPELLERBERG 5, HRISTIANSEN 6 (1)
Csere: Petersen (kapus), Karlsson 3, SÖNDEGARD 6, Nikolics, Forslund 2, Mikkelsen
VESZPRÉM: FAZEKAS, Gulyás P. 1, VUJIN 12 (1), CSÁSZÁR 6, SULIC 3, Terzic 3, Iváncsik G.2
Csere: Laluska, Lusnyikov, PÉREZ 4, Iváncsik T. 2, Vilovszki 1
Sävehof (svéd)–Hamburg (német) 31–34 (18–18)
1. MKB-Veszprém 9 8 0 1 298–254 16
2. Montpellier 8 6 0 2 256–210 12
3. Hamburg 9 5 1 3 272–249 11
4. Kolding 9 5 0 4 272–284 10
5. Sävehof 9 1 0 8 252–316 2