nemzetisport.hu 2017.02.17 19:39 Frissítve: 2017.02.17 19:47

Videó: „Még soha nem próbáltam élesben” – csodagólt lőtt a norvég kézis

Nem mindennapi hetesgólt lőtt a norvég másodosztályú női kézilabda-bajnokságban szereplő Aker Topphandball játékosa, Martine Welfler a Follo elleni bajnokin. A felvétel azóta nagy népszerűségre tett szert a közösségi médiában is.

„Nem én vagyok az első számú heteslövő a csapatban, de ezúttal megengedték nekem, hogy odaálljak és kipróbáljak valami különlegeset, mivel már magabiztosan vezettünk. Nagyon izgatott voltam, mert még soha nem próbáltam élesben" – mondta Welfler a norvég Tv2-nek.

A 25 éves norvég játékos különleges, fordulásos hetese eredményesnek bizonyult, csapata pedig 12 góllal, 38–26-ra nyert a bajnokin.

Welfler a norvég strandkézi-válogatottal világbajnoki bronzérmes még 2014-ből, egyértelmű, hogy a homokon bemutatott fordulásos lövések segítettek neki a teremben is a helyes kivitelezésben. Érdekesség, hogy még nem biztos a pályafutása folytatásban, persze más lenne a helyzet, ha sikerülne kiharcolniuk a feljutást. Az Aker jelenleg az ötödik a másodosztályban, de csak három ponttal van lemaradva a második helyezettől. Azt is kijelentette, hogy még egyszer nem láthatják tőle ezt mozdulatot, igyekszik majd valami újjal előrukkolni.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.02.25 13:02:27

Kézilabda ILKU MIKLÓS

Ahogy odahaza, idegenben is 17 góllal nyertek Görbiczék, Kiss Éva 50 százalék fölötti mutatóval.

2017.02.25 12:42:41

Végig magabiztosan játszva és vezetve nyert a magyar csapat, amely újabb lépést tett a 3. hely felé.

2017.02.25 14:21:57

Kézilabda nemzetisport.hu

A Metz csak az első 15 percben volt egyenrangú ellenfele a Bíró, Szucsánszki és Schatzl vezette FTC-nek.

2017.02.23 09:19:43

Március 18-án 17 órakor csap össze egymással két gigász.

2017.02.18 15:58:04

A magyar csapat a 39. percben vezetett először • A vendégek 19–17 után fordítottak a végén.