Veszprémi gála a döntő első felvonásán

2010.05.09. 13:12
A Szeged a 18. percig volt egyenrangú ellenfele a hazaiaknak (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda NB I döntőjének első mérkőzésén az MKB Veszprém hazai pályán 41–31-re legyőzte a Pick-Szegedet.

A találkozó előtt a hazaiak edzője, Mocsai Lajos arról beszélt, hogy saját mércéjük szerint a Magyar Kupa-siker után a bajnokság döntőjében is kötelező a győzelem.

A nagyszerű hangulatú találkozó elején Zvizej irányításával a szegedieknél volt az előny, ám a vendégek szélsőjének találataira mindig érkezett válasz, majd a sorozatban három bravúrt bemutató Perics védéseinek köszönhetően Iváncsik Tamás góljával már a hazaiak vezettek (4–3). Pericset egyébként a mérkőzés elején hangosan éltette a hazai közönség, mintegy reagálva a szerb kapus hétközi panaszára, hogy Fazekast jobban kedvelik, és zavarja az állandó „Nándizás”.

SZAVAZÁS

Ön szerint ki nyeri a férfi kézilabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Terzic és Zvizej gólpárbajának köszönhetően fej-fej mellett haladtak a csapatok, és Stranovsky gyors egymásutánban szerzett három góljával a 18. percben vezetett a Pick-Szeged (11–12).

TATABÁNYAI ELŐNY A BRONZCSATÁBAN

A Tatabánya hazai pályán biztosan megnyerte a Dunaferr elleni bronzcsata első mérkőzést, és ezzel 1–0-ra vezet a három nyert találkozóig tartó párharcban. A jól védekező hazaiak már az első félidő végén öt góllal el tudtak menni, az előnyüket pedig – köszönhetően Harsányi Gergely gólerős játékának – meg is tudták duplázni a 60. perc végéig. Nagy Kornél góljaival a második félidő közepére ugyan látótávolságon belülre tudott kerülni a Dunaferr, de a hajrá ismét a Tatabányáé volt. Folytatás május 16-án, immáron Dunaújvárosban.

Ami ezután következett, az valószínűleg csak a vendégek rémálmaiban szerepelt, Vujin, Iváncsik Tamás és Pérez góljával kezdett ellépni a hazai csapat (14–12), ezért Djukics időkéréssel próbált operálni, mindhiába: a hazaiak futószalagon szállították a gólokat, miközben a vendégek teljesen tanácstalannak bizonyultak támadásban.

A szegediek következő góljára a félidő utolsó percéig kellett várni, ekkorra azonban már – a 10–0-s sorozatnak hála – hatalmas előnyben volt veszprémi gárda (21–13).

A 35. percben tízre nőtt a két csapat közötti különbség (24–14), számolt is a közönség. Pérez hatalmas góljaira elvétve érkezett válasz (27–16), Vujin büntetői elemi erejűek és mértani pontosságúak voltak, és bár Zvizej rendületlenül próbálkozott, még emberhátrányból is, kilencedik góljával is csak tízre tudta visszahozni csapatát (33–23).

A hátralévő időben mindössze az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer az MKB, végül 41–31-re győzött, így az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban 1–0-ra vezet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM–PICK-SZEGED 41–31 (21–13)
Veszprém, 4500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 10. p.: 6–4. 12. p.: 7–7. 17. p.: 9–10. 26. p.: 19–12. 37. p.: 24–14. 43. p.: 29–17. 55. p.: 38–27

Iváncsik G. 4 ZVIZEJ 9 (1)
Csere: Fazekas (kapus), Eklemovics 2, VUJIN 6 (5), PÉREZ 4, Gulyás 3, Vilovszki 3, Sesum 2 Csere: Marjanac (kapus), Herbert 3, Oszmajics 1, Vadkerti, Simon 2, Vancsics 3, Lele
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Veszprém javára

Mocsai Lajos: – Kissé túlzottnak tartom győzelmünk különbségét, mert a Szeged remekül felkészített, jó taktikával küzdő együttes. Azonban akadt a találkozónak egy szakasza, amikor nekünk minden sikerült, és tizenkét gólra nőtt az előnyünk. A  jövő vasárnapi második meccs lesz a mérvadó!
Dragan Djukics: – Mindent igyekeztünk megtenni a súlyos vereség elkerüléséért, ám ezúttal nem sikerült, megérdemelte a sikert a Veszprém. A legfőbb probléma az volt a játékunkban, hogy védekezésben megfeledkeztünk a taktikai fegyelemről. A másik, hogy a Veszprém kapujában Perics állt, aki előtt rettentően kemény, magas védőfal tornyosult. Ezt megkerülve a szélekről, valamint lerohanásból igyekeztünk gólt lőni.
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
TATABÁNYA-CARBONEX KC–DUNAFERR SE 31–21 (12–7)
Tatabánya, 900 néző. V: Horváth P., Marton
TATABÁNYA: SZENTE - Kanyó Á. 2, Halász 5, NAGY T. 5, Dénes 1, DIAZ 5, HARSÁNYI 10 (6). Cs: MELUS (kapus), Kányai, Urban 1, Kiss Á., Sutka 2, Iváncsik Á., Serfel. Edző: Debre Viktor
DUNAFERR: MIKLER - SZÉLES 6, Nagy K. 6 (3), Kemény, Kopco 1, Morva 1, Mis. Cs: Vitáris (kapus), TAKÁCS B. 3, Bali, Rosta I., Kurbely 1, Beumiloud 1, Németh G. 2. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3-3. 10. p.: 6-3. 21. p.: 9-5. 39. p.: 18-13. 42. p.: 19-16. 48. p.: 24-17. 56. p.: 28-20
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/3
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Tatabánya javára
Debre Viktor: - Egy null, az eredmény azonban megtévesztő. Küzdelmesebb volt a mérkőzés, mint amit a végeredmény mutat. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, a Dunaferr a végére elfáradt.
Imre Vilmos: - A támadásban elkövetett hibáink és a rengeteg emberhátrányos védekezés felőrölte az erőnket.