Veszprém-siker a jubileumi kupamérkőzésen

2011.10.08. 19:51
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az MKB-Veszprém hazai pályán 32–25-re legyőzte a dán Silkeborgot. A veszprémi együttes 250. nemzetközi kupamérkőzését játszotta, s magabiztos győzelemmel ünnepelt.

Ilyés Ferenccel nem tudtak mit kezdeni a dánok (Fotó: Korponai Tamás)

Az MKB-Veszprém győzelemmel kezdte a sorozatot: Mocsai Lajos tanítványai a Kielce otthonában nyertek, míg a Silkeborg hazai pályán kikapott az Atlético Madridtól az első fordulóban.

A 250. nemzetközi kupamérkőzését játszó Veszprém napra pontosan 29 évvel ezelőtt lépett pályára először a nemzetközi kupaporondon, akkor a török Yenisheri Istanbult győzte le. A mai ellenfél, a dán Silkeborg mindössze története második BL-meccsén lépett pályára Veszprémben.

A mérkőzés első gólját Ilyés Ferenc szerezte, majd két perccel később egalizált a Silkeborg. A sérült Fazekas Nándort remekül helyettesítő Mirko Alilovics védett az első percekben, neki és a veszprémiek jó helyzetkihasználásának köszönhetően 4–1-re megléptek a hazaiak.

A Veszprém tartotta háromgólos előnyét, az Iváncsik testvérek tagjai egyszer-egyszer találtak be az első negyedórában, míg Renato Sulics és Marko Vujin is duplázott. A vendégek gyors szélsőjátékuknak köszönhetően tudták tartani a lépést.

A Silkeborg később aktívabbá vált támadásban, s feljött két gólra, majd a dánok időkérése a 24. percben a hazaiakra volt jobb hatással, hiszen Mocsai legénysége négygólos előnybe került Iváncsik Tamás találatával (14–10).

A 29. percben a dánok négygólos veszprémi előnynél faraghattak volna hátrányukon, ám Fredrik Petersen hétméterest hibázott, ami után Mocsai Lajos időt kért. Ezt remek ütemben tette a kapitány, hiszen a hátralévő kicsivel több mint egy percben Császár Gábor és Carlos Pérez is betalált, így a Veszprém megnyugtató, 17–11-es vezetéssel vonulhatott szünetre.

A fordulás után kicsit lassan pörögtek fel a csapatok, ám a harmadik perctől beindult a gólgyártás. Császár és Pérez volt ismét eredményes, a tizedik percben tartotta hatgólos előnyét a Veszprém. A 39. percben Espen Lie Hansent kiállította a játékvezető – a mérkőzés első kétpercese volt ez.

Kissé kapkodóvá vált a játék, bár a Veszprém irányított, a támadások rendre elakadtak a dán védelemben. Később Császár egy kipattanót összegyűjtve talált a hálóba, növelve a hazaiak előnyét (23–16).

A Veszprém továbbra is aktívabb volt, s Marko Vujin – aki egy hétméterest kihagyott, majd egyet értékesített – vezérletével a 20. percben már kilenccel mentek a hazaiak (27–18). A dánok kissé enerváltnak tűntek, helyzeteik rendre kihasználatlanul maradtak.

Magabiztos vezetés ellenére az utolsó percekben sem állt le a Veszprém, és bár a dánok egyre eredményesebbek lettek támadásban, végül hétgólos hazai siker lett a mérkőzés vége (32–25).

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–SILKEBORG (dán) 32–25 (17–11)
Veszprém,4800 néző. V: Juranovic, Mrvica (horvátok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 2, VUJIN 8 (1), ILYÉS 2, Sulic 4, TERZIC 4, Iváncsik G. 1. Csere: Laluska 1, CSÁSZÁR 6, Vilovszki 1, Pérez 2, Gulyás 1
SILKEBORG: Landin – KIRKEGAARD 5, M. NIELSEN 2, K. Nielsen, Arrhenius 3, Lauge 1, PETERSEN 6 (2). Csere: Green (kapus), Hansen 3, Tuzolana 2, M. Zvizej, Olafsson, Baagoe 3
Az eredmény alakulása. 5. p: 4–1. 10. p.: 6–3. 12. p.: 8–4. 20. p.: 11–10. 26. p.: 14–10. 39. p.: 22–15. 44. p.: 24–16. 51. p.: 27–18
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
MOCSAI LAJOS, a Veszprém edzője: – Nagy iramú, rohanós mérkőzésen szereztünk újabb két pontot, vagyis jó úton járunk. Döntő volt, hogy a felállt védelemmel szemben mi sokkal hatékonyabban, kreatívabban támadtunk, ráadásul a lerohanásaink is sikerültek. A védelmünk és a kapusunk együttműködésére a példás a legjobb jelző.
CARSTEN ALBREKTSEN, a Silkeborg edzője: – Már az első félidőben óriási nyomás volt rajtunk, sok hibára késztetett bennünket a Veszprém. Emiatt nem csökkent a hátrányunk a második félidőben sem. Elégedett vagyok csapatommal, mert a világ egyik legerősebb együttesével szemben megállta a helyét. Az idegenbeli győzelem csak álom volt.