Vereséggel mutatkozott be Djukics Szegeden

2009.11.08. 18:10
Dragan Djukics bemutatkozó mérkőzésén a Pick-Szeged 30–23-as vereséget szenvedett a spanyol Valladolidtól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában, s ezzel jelentős hátrányba került a továbbjutásért folyó küzdelemben.

Hiába küzdött jól a Szeged, a végén a Valladolid örülhetett (Fotó: Czagány balázs)

Egyszerű volt a képlet a mérkőzés előtt: aki kikap, az lemarad a csoportban a továbbjutásért folytatott harcban. Az összecsapás érdekessége volt még, hogy testvérharcot is láthatott a közönség. A szegedi sportcsarnokban a a hazaiaknál lépett pályára a magyar válogatott Krivokapics Milorad, a spanyolok színeiben pedig a bátyja, a volt szerb válogatott Marko Krivokapics.

Katzirz Dávid góljaival a Szeged kezdte jobban a mérkőzést, és a nyolcadik percben már három góllal is vezetett (4–1). A különbség ezután sem csökkent, így a Valladolid kapujába Svensson helyett Sierra Mendez állt be.

A félidő második részében visszaesett a hazaiak játéka, és 9–5-ös szegedi előny után fordítani tudtak a spanyolok, az első harminc perc után pedig már ők mentek előnnyel pihenőre (12˜–15). A vendégek legeredményesebb játékosa a négygólos Raúl Entrerrios volt.

A második félidőben három gólnál nem tudott közelebb kerülni riválisához a Szeged, ráadásul Igor Kost húsz perccel a vége előtt piros lappal kiállították.

A spanyolok taktikus játékot bemutatva a végére tovább növelték a különbséget, és egy utolsó pillanatban, hétméteresből szerzett góllal 30–23-ra győztek Szegeden. A magyar csapat így nehéz helyzetbe került a továbbjutás szempontjából.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
PICK SZEGED–PEVAFERSA VALLADOLID (SPANYOL) 23–30 (12–15)
Szeged, 2500 néző, V: D. Methe, R. Methe (németek)
SZEGED: Marjanac – Ghionea 3, KRIVOKAPICS MILORAD 5 (1), Zubai Sz. 1, Nenadics 4, KATZIRZ 7, Zvizej 2 (2). Csere: Liszkai (kapus), Oszmaics 1, Herbert, Vadkerti
VALLADOLID: Svensson – Rentero 3 (1), Lopez 2, ASIER 3, Marko Krivokapics 1, ENTRERRIOS 7, Tvedtem 4 (1). Csere: SIERRA (kapus), Gurbindo 3, TERALES 6, Scurek, Avila, Milotavljevics 1 (1)
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–1. 12. p.: 8–5. 19. p.: 9–10. 25. p.: 12–12. 32. p.: 12–16. 41. p.: 17–20. 46. p.: 18–23. 51. p.: 20–26. 55. p.: 22–28
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/3