Végül csak kitömte a Hypót a Győri ETO

2011.11.13. 18:51
A Győri ETO női kézilabdacsapata a második félidő eleji hullámvölgy ellenére könnyedén győzött a Németh András irányította osztrák Hypo NÖ ellen a Bajnokok Ligája C-csoportjában. Az ETO 37–29-es sikere után csoportelsőként várhatja a középdöntő keddi sorsolását.

Görbicz Anita ezúttal is folyamatosan tüzelte övéit (fotók: Korponai Tamás)

Sok érdemi izgulnivaló nem maradt a Győri ETO számára a Hypo elleni hazai meccsen, hiszen a Metz szombati, Randers elleni ötgólos győzelmével gyakorlatilag már csoportelsőként várhatta az utolsó fordulót, hiszen a második helyhez is 17 gólos vereséget kellett volna szenvedni az osztrákoktól.

A KÖZÉPDÖNTŐ MEZŐNYE
Az utolsó játéknapon eldőlt, hogy a D-csoportból a Valcea jutott tovább elsőként, míg a B-ben a Viborg nagyot bukott azzal, hogy nem tudott nyerni Kaproncán, így csak a KEK-ben folytathatja. Érdekesség, hogy a középdöntőbe mindegyik nemzetnek legfeljebb egy képviselője jutott tovább. A Győri ETO a Buducsnoszt, Larvik, Valcea hármasból mindössze egy csapattal találkozik a következő fázisban, a sorsolást kedden rendezik.
Csoportelsők: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Larvik (norvég), Győri ETO, Valcea (román),
Csoportmásodikok: Midtjylland (dán), Krim Ljubljana (szlovén), Metz (francia), Itxako Navarra (spanyol)

A találkozó ennek megfelelően könnyed győri játékkal kezdődött, és bizony az első félidő közepén (12–6) ki is nézett egy kiadós verés a vendégeknek. Még a szünetben is ötgólos volt a győri előny (17–12), ám fordulás után megbicsaklott a szerdai vereség motiválta kisalföldi „bosszúhadművelet”.

A hazaiaknál akárcsak a südstadti mérkőzés végén, Jovanka Radicsevics vitte a prímet gólszerzésben, mellette eleinte Eduarda Amorim volt az, aki legtöbbször eltalálta a lövőtávot. Az első percek után Barbara Arenhart gyakorlatilag értékelhető momentum nélkül volt kénytelen átadni a helyét Petra Blazeknak, aki azonban remek védéseivel megalapozta a vendégek felzárkózását.

Németh András tanítványai ezúttal
45 percig tartották a lépést az ETO-val
Németh András tanítványai ezúttal 45 percig tartották a lépést az ETO-val

Szünet után a Hypo – a győri közönség egyre nagyobb csendje mellett – utolérte Konkoly Csaba együttesét, Ana Paula Rodrigues és Sabrina Strumvoll is többször meglepte Katrine Lunde-Haraldsent (20–20), ráadásul gyors egymásután Amorim és Andrea Lekics is kiszállt rövid időre a játékból kétperces büntetés miatt.

A félidő közepén ismét magára talált az ETO, bár az nem vetett túl jó fényt a csapatra, hogy Silvia Helena Pinheiro kettős emberhátrányból is képes volt bevenni a kaput egy szabaddobás után, de a hajrára fordulva győriek voltak lépéselőnyben (27–25).

Az utolsó percekre a Hypo alighanem el is fáradt, így Amorim és Görbicz Anita vezetésével újra nőtt a különbség, a győriek végül 37–29-re nyertek, és várhatják a középdöntő keddi sorsolását.

NŐI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–HYPO NÖ (osztrák) 37–29 (17–12)
Győr, Magvassy Mihály sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: M. Johansson, Jasmin Kiko (svédek)
GYŐRI ETO: HARALDSEN – GÖRBICZ 7 (3), AMORIM 8, LEKICS 5, Löke 2, Hornyák 1, RADICSEVICS 12. Csere: Pálinger (kapus), Gros 1, Orbán A., Kovacsics A. 1. Edző: Konkoly Csaba
HYPO: Arenhart – Do Nascimento 3, Rédei-Soós, Goricanec, PIEDADE 4, Temes, Rocha 1. Csere: Blazek (kapus), RODRIGUES 10 (2), TINHEIRO 5, Stumvoll N., Cararo 1, Stumvoll S. 3, Da Silva 2, Kaiser. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 11. p.: 7–4. 16. p.: 12–6. 27. p.: 16–10. 35. p.: 19–18. 40. p.: 20–20. 45. p.: 25–21. 53. p.: 31–27
Konkoly Csaba: – Igyekeztünk úgy forgatni a párokat, hogy az ideális legyen, de gyorsabban kellene reagálnunk az ellenfél taktikai lépéseire. A kimaradt helyzeteink megbosszulták magukat, de örülök, hogy rendre sikerült újítani. Nem lehetek elégedetlen, hiszen BL–meccsen végül megnyugtató gólelőnnyel sikerült nyernünk.
Németh András: – Reális eredmény született, de ennek ellenére elégedett vagyok csapatom teljesítményével.
Korábban: Metz–Randers 25–20