Újabb sima győzelem, csoportkörben a Fradi

2012.09.22. 18:39
Szucsánszki és a Fradi ezúttal is ellenfele fölé nőtt (Fotó: blikk.hu)
A Ferencváros Dabason könnyed győzelmet aratott a Michalovce ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének második mérkőzésén. A zöld-fehérek 31–22-re nyertek, s 71–48-as összesítéssel a BL főtáblájára jutottak.

Tulajdonképpen Bajnokok Ligája-selejtezőt, gyakorlatilag edzőmérkőzést játszott a Ferencváros női kézilabdacsapata a Michalovce ellen. Az első találkozón, idegenben is könnyedén, 14 góllal nyertek a zöld-fehérek, s természetesen ezúttal sem volt gond.

Igaz, a vártnál kissé döcögősebben indult be a gépezet, mert bár a nyolcadik percben 5–2-re vezetett a Fradi, ezután tíz-tizenkét percig érdemben nem tudott még jobban ellépni ellenfelétől, amely sokáig tartotta 3-4 gólos hátrányát. Elek Gábor vezetőedző időt is kért, ami jót tett a hazai csapatnak. A nagyszünetre már az előzetesen elvárható különbség volt a két csapat között.

A Ferencváros gyors indítás után három gólt szerzett az első félidőben, míg a vendégek egyszer sem tudták leindítani a magyar csapatot, amelynek lövései majd' 60 százalékban utat találtak a kapuba. A játék minden elemében jobb Fradi 16–8-as vezetéssel kezdhette meg a második félidőt.

Izgalom természetesen a második félidőben sem volt, mindössze azért lehetett izgulni, hogy senki se sérüljön le a csapatból. Az első meccsen kisebb combsérülést szenvedő Vérten Orsolya, valamint a vállával bajlódó Zácsik Szandra nem is játszott a mai összecsapáson.

Természetesen a második félidőben sem fejtett ki komolyabb ellenállást a vendég együttes, míg a Ferencvárosnál a cserejátékosok is hosszabb játéklehetőséghez jutottak.

Az utolsó negyedórát már csak le „kellett” játszani, igazából csupán az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer a Fradi? Végül 31–22-re győzött, és kettős sikerrel jutott a csoportkörbe, a legjobb 16 közé.

Az utóbbi két szezonban KEK-győztes FTC a norvég Larvik, az orosz Dinamo Volgograd és a svéd Sävehof együttesével találkozik a 16 között. A csapat első meccse a kiírás szerint október 14-én lesz Volgográdban.

A zöld-fehérek legutóbb a 2007–2008-as idényben szerepeltek a legrangosabb kupa főtábláján.

A BL főtábláján alanyi jogon játszik az előző szezonban finalista Győri Audi ETO KC, amely most a szlovén Krim Ljubljana és a horvát Koprivnica mellett a romániai Cluj (Kolozsvár), az orosz Rosztov Don, a szerb Zajecar és a török Antalya alkotta kvalifikációs csoport győztesével találkozik az október közepén rajtoló csoportkörben.

NŐI KÉZILABDA BL
SELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Iuventa Michalovce (szlovák) 31–22 (16–8)
Dabas, 800 néző. V: Delle, Engberg (svédek)
FTC: ABRAMOVICS – KOVACSICZ 5, Szamoránsky P. 2, SZUCSÁNSZKI 2, Cifra 2, Tomori 1, Szarka A. 2. Csere: PENA 6 (1), Deáki 4, Such 2, Dajka 2, Szekerczés 3, Kocsis Á.
MICHALOVCE: Krebs – Trehubova 5 (2), Snopova 3, Tobiasova 3 (1), WOLLIGEROVA 5, Geric 1, Szollosiova 1. Csere: Kudrocová, Medvedova (kapusok), Rebicova 2, Holla 2, Bacikova, Vinyukova, Kovalickova
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–2. 12. p.: 7–5. 18. p.: 11–6. 23. p.: 13–7. 34. p.: 19–9. 39. p.: 22–11. 45. p.: 25–14. 49. p.: 28–15. 55. p.: 29–18. Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Tj: a Ferencváros, 71–48-as összesítéssel