Az ETO a szünetre megalapozta győzelmét Kolozsváron

2012.10.20. 16:31
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Győri ETO Kolozsvárra látogatott, és a kisalföldiek végül remek első félidei teljesítményüknek köszönhetően megérdemelten nyertek 30–25-re.

Orbán Adrienn a Koprivnicának három gólt lőtt, Kolozsváron ő szerezte a meccs első találatát (Fotó: Veres Viktor)

A Győr az első meccsén döcögős kezdés után 24–19-es győzelmet aratott hazai pályán a Koprivnica ellen, míg a kolozsváriak hiába hajráztak nagyot, egy góllal alulmaradtak Ljubljanában. A romániai csapat egyetlen légiósa Petróczi Viktória, aki korábban éveken át volt az ETO kapusa.

1-5. perc: Orbán Adrienn, Andrea Lekics és Eduarda Amorim góljára csak egy hazai válasz érkezett. A kolozsvári kapuban Petróczi kezdett, a győriben Katrine Lunde Haraldsen. 1–3

6-10. perc: Görbicz hétméteresből szerezte meg első gólját, majd Haraldsen bravúrja után gyors indításból újabb gólt lőtt. Hazai időkérés 1–5-nél. Emberelőnybe kerülve jöhetett közelebb a Cluj, de Orbán gyönyörű gólt cunderezett, ezzel zárult az első tíz perc. 3–7

11-15. perc: Petróczi hárította Görbicz második büntetőjét, de ezzel sem tudott lendületet adni csapatának. Lekics és Görbicz betörés után, Heidi Löke indítás után volt eredményes. 4–10

16-20. perc: Florentina Cartas bizonyította nem először, hogy tud lőni, ám az ETO támadásban feltartóztathatatlan – nem úgy, mint a Koprivnica elleni meccs első harmadában –, így húsz perc után is megnyugtató a Győr előnye. 8–13

21-25. perc: A harmadik győri heteshez már Lekics állt oda, és megszerezte önmaga ötödik gólját. A hazaiak bátran lőnek távolról, és nem is rosszul, Clara Vadineanu emberhátrányból mattolta Haraldsent, akinek a jó kezdés után kicsit visszaesett a teljesítménye. Az ETO-t irányító Ambros Martín a norvég klasszis helyére Herr Orsolyát küldte be, Orbánt pedig Radicsevics váltotta. Gyönyörű játék végén Löke talált be, ezzel már héttel vezetett a magyar csapat. 10–17

26-30. perc: Löke belelendült, a 28. percben bal kézzel szerezte meg ötödik gólját, majd nem sokkal később hatodszor is villant (13–20). Raphaëlle Tervel külön figyel Mihaela Ani Senocicóra, aki az egyik legjobb hazai volt az első félidőben. Vadineanut a gólja után kiállították, Martín a 30. percben használta ki első időkérését. Nem sikerült a megbeszélt emberelőnyös figura, de Herr a végén ziccert hárított, így a szünetben 20–13-ra vezet a Győr.

31-35. perc: Emberhátrányból a kolozsváriak szerezték a félidő első találatát, amire a tarthatatlannak tűnő Lekics, majd Orbán válaszolt. Ionica Munteanu is megismerkedett a labdával a kapuban, így Senocico révén tartotta a különbséget a hazai együttes. 15–22

36-40. perc: Tivadar hiába próbálkozott, Herr nagyon elkapta a fonalat, olyannyira, hogy Vadineanu, majd Senocico ziccerét is védte. Ám a túloldalon Munteanu is jól szállt be a meccsbe, így Ambros Martín 40 perc után időt kért. 17–23

41-45. perc: Lekics először bizonytalanodott el az összecsapáson, amit Tivadar használt ki. Senocico nem tudta tartani Görbiczet, aminek kétperces büntetés lett a vége, döcögős támadás végén Lekics lapos lövéssel meg is találta az utat a kapuba. Kovacsics ziccerben rálépett a vonalra, így Dinca és Chintoan közelebb hozta a Clujt. Lekics hetesét ráadásul védte a büntetőre visszaérkező Petróczi, így ezek inkább a kolozsváriak percei voltak. 20–25

46-50. perc: Kovacsics gyönyörű elkapással szerzett labdát Tivadar elől, majd támadásban is az apró irányító vállalta magára a főszerepet egy remek betörés végén. 25–20-nál kicsit „befagyott” az eredmény a mindkét oldalon megszaporodó eladott labdák révén, amit végül a fehér mezes hazaiak törtek meg, ám Radicsevics is betalált a szélről ejtés után. A kolozsvári időkérést Tivadar, majd Rédei-Soós gólja követte, így az ETO megnyugtató előnnyel fordulhatott a hajrára. 22–28

51-55. perc: Radicsevicset Dinca másolta a túloldalon, majd a másik szélső, Magdalena Paraschiv szerezte meg első gólját egy szép befutás után. Mielőtt a győri szurkolóknak nagyon idegeskedniük kellett volna, Rédei-Soós pattintott a kapuba. Paraschiv viszont ismét felhozhatta volna a kolozsváriakat mínusz négyre, Herr azonban sokadszorra fogott ziccert. 24–29

56-60. perc: Az ETO támadójátéka egyértelműen visszaesett az első félidőhöz lépest, Tivadarék pedig szerencsére kapkodtak, így ugyan megvolt a lehetőségük arra, hogy még közelebb kapaszkodjanak a győriekhez, rendre elhibázták a lehetőségeket. Rédei-Soós alakította az utolsó percben 30–25-re az eredményt, és ez is maradt a végeredmény. Az ETO második meccse sem alakult tükörsimán, de veszélyben nem volt a két pontja. 25–30

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
U JOLIDON CLUJ (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–30 (13–20)
Kolozsvár, 2700 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
U JOLIDON: Petróczi – Paraschiv 1, ANI SENOCICO 7, Vadineanu 3, Chintoan 2, TIVADAR 4, Dinca 4. Csere: MUNTEANU (kapus), Cartas 2, Turcas, Safta 2, Tetean, Florea, Laslo
GYŐRI ETO: Lunde Haraldsen – Orbán 3, LEKICS 8 (1), Görbicz 3 (1), LÖKE 8, E. Amorim 3, Tervel. Csere: HERR O. (kapus), Radicsevics 1, Rédei-Soós 3, Szepesi, Kovacsics 1
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–1. 8. p.: 1–6. 11. p.: 4–7. 15. p.: 4–10. 20. p.: 8–13. 25. p.: 10–17. 34. p.: 14–22. 41. p.: 18–24. 46. p.: 20–26. 50. p.: 22–28. 52. p.: 24–28.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/2
Ambros Martín, az ETO edzője: – Nehéz csatát nyertünk meg egy olyan ellenféllel szemben, amelyik hatalmas küzdő és sosem adja fel. Azért sem volt könnyű dolgunk, mert ez volt az első idegenbeli mérkőzésünk a sorozatban, de elégedett vagyok a lányokkal. Igaz, hogy korábban is megnyerhettük volna a meccset, és amikor döntésre vihettük volna a dolgokat, ez nem sikerült, amiről majd beszélnünk kell a csapattal, de én inkább onnan közelítem meg a helyzetet, hogy akárcsak a múlt héten a Koprivnica, vagy szerdán a Vác ellen, most is sikerült egy félidő alatt kiváló játékkal nagyon megnyugtató előnyt szereznünk, és ez mindenképp örömteli, szóval elégedett vagyok.
Vasárnap, 17.30: Podravka Koprivnica (horvát)–Krim Ljubljana (szlovén)