Továbbra is százszázalékos a győri sikercsapat

2011.03.13. 19:45
Magabiztosan győzött a Győri Audi ETO KC a Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában az orosz Dinamo Volgográd ellen, így még mindig veretlen, ráadásul szinte biztosan csoportelső is.

A BL középdöntőjének 2. csoportjában őrzi veretlenségét a Győri Audi ETO KC: a vasárnapi, Dinamo Volgográd elleni találkozó sem sokáig volt izgalmas.

Eduarda Amorim (feketében) az első félidőben öt gólt lőtt,
és még egyet a másodikban is (Fotó: Fuszek Gábor)
Eduarda Amorim (feketében) az első félidőben öt gólt lőtt, és még egyet a másodikban is (Fotó: Fuszek Gábor)

A 12. percben még 8–6-ra vezetett a különösebb tét nélküli találkozón az orosz bajnok: a Győr látványos, gyors akciókat vezetett, de ekkor még kimaradtak a helyzetek, a másik oldalon pedig védekezésbeli figyelmetlenségek és lerohanások után eredményes tudott lenni a Volgográd.

Aztán négy perc alatt berámolt egyhuzamban öt gólt a Győr, amivel el is dőltek a nagy kérdések: az ETO kicsit komolyabban vette a visszarendeződést, erőszakosabbá vált a hazaiak védekezése, és Katrine Lunde Haraldsen is bemutatott néhány bravúrt, miközben támadásban főleg Eduarda Amorim volt elemében, aki öt gólt lőtt az első félidőben.

A szünetben már 18–13-ra vezetett a győri csapat, négy perccel később pedig már nyolc gól volt a győriek előnye. A félidőben beállt Pálinger Katalin is parádézott, egy-két apró kihagyást leszámítva a védelem is remekül működött, így néhány rossz megoldás, kihagyott ziccer is belefért az ETO részéről. Csak a félidő derekán tört meg egy kicsit a hazai lendület, de hat gólnál közelebb nem jutott a Volgográd. 26–20 után pedig ismét lőtt négy – ráadásul szebbnél szebb – gólt a Győr, és végül 36–23 arányban nyert.

Győzelmével a magyar bajnok már szinte biztosan csoportelső: a norvég Larvik csak akkor előzheti meg az ETO-t, ha jövő vasárnap legalább tizenegy góllal nyer Győrben – erre azért nem valami nagy az esély.

NŐI KÉZILABDA BL
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 5. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DINAMO VOLGOGRÁD (orosz) 36–23 (18–13)
Győr, 1500 néző. V: Pandzic, Satordzija (bosnyákok)
AUDI ETO: LUNDE HARALDSEN – HORNYÁK Á. 2, SPIRIDON 3, GÖRBICZ 10 (5), E. Amorin 6, Bradeanu 1, Vérten 6. Cs: PÁLINGER (kapus), GROS 3, Orbán 2, KOVACSICS A. 3
VOLGOGRÁD: Timosenkova – Grebenkina 1, KOCSETOVA 6, Makejeva 1, Levina 2, Avgyekova, SZTYEPANOVA 5. Cs: Jacenko 1, Divak, Goncsarova 2, Borscsenko, Milova 2, Hmirova 3
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 12. p.: 6–8. 20. p.: 12–11. 27. p.: 16–12. 46. p.: 24–18. 50. p.: 27–20
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/–
Konkoly Csaba: – Ilyen mérkőzésre készültünk, ezért dolgoztunk egész héten, ezt gyakoroltuk, és a sok munka ezen a mérkőzésen kamatozott.
Viktor Ryabykh: Nagyszerű együttest ismertem meg a győri csapatban. Nagyon koncentráltan, alaposan felkészülve várták a mérkőzést, a játék közben gyakran változtatták helyüket, ugyanakkor támadásban is villogtak.

1. GYŐRI AUDI ETO KC 5 5 141–107 10
2. Larvik (norvég) 5 4 1 144–111 8
3. Volgográd (orosz) 5 1 4 115–157