Tóth vezérletével váci siker a Népligetben

2009.11.15. 20:20
A női kézilabda-bajnokság utolsó őszi fordulójában fontos meccset játszott az FTC-RightPhone és a Váci NKSE. Előbbi az ötödik, utóbbi a negyedik helyen állt a bajnokságban a találkozó előtt, azaz a legjobb négy közé jutásért vívott harcban különös jelentősége volt a mérkőzésnek. A váciak végül Tóth Tímea vezérletével 15–11-s félidei előnyüket megtartva 29–24-re legyőzték a Fradit a Népligetben.

Tóth Tímea (jobbra) vezette győzelemre a Vácot a Népligetben. (Fotó: Török Attila)

Az összecsapásnak külön pikantériát adott, hogy Németh András a Vác első embereként látogatott vissza a Népligetbe, ahol korábban 15 évig volt vezetőedző, és Tóth Tímea is számos idényt lehúzott zöld-fehérben, mielőtt Bécsbe, majd Vácra igazolt volna.

Éppen Tóth vezetésével ugrott meg a Vác az első néhány perc után: az átlövő az első négy vendégtalálatból hármat, az első hatból négyet, az első tizenegyből hatot jegyzett. Eközben a zöld-fehérek sokszor elég fantáziátlanul, máskor pedig kevés szerencsével támadtak, és az elején kapusuk, Szvetlana Gridnyeva sem állt feladata magaslatán, így 17 perc után már 11-5-re vezetett a Vác.

Az emberelőnyben is kapkodó hazaiak azonban a félidő végére magukra találtak, Gridnyeva is összeszedte magát (tíz védéssel zárta a játékrészt), és mivel a váciak is lassítottak kicsit a tempón (két hétméterest is elhibáztak), négyre apadt a vendégelőny a szünetre (11-15).

A második félidő elején ismét idegesen játszott egy kicsit a Fradi, de hiába ugrott meg a Vác, a hazaiak az ezekben a percekben védekezésben és támadásban is remeklő Dajka Bettina vezetésével hősiesen küzdve ismét visszakapaszkodtak. Nem játszott jól a Fradi, emberelőnyben is alig bírták befejezni a támadásaikat (nemhogy gólt szerezni), de kapaszkodtak tiszteséggel, egyedül a 40 perc után már 11 gólnál járó Tóth Tímeával nem bírtak (16-20).

Gridnyeva ugyanakkor egyszer-egyszer túl tudott járni a visszatérő Tóth eszén: a 42. percben az átlövő hetesét, majd a kipattanó után ziccerét is fogta, majd Emberovics Míra fejelt össze véletlenül a válogatott riválissal, aki válaszul pillanatokkal később szétforgácsolta a kapufát.

Közben negyedórával a vége előtt feljött kettőre a Fradi (18-20), ám ennél közelebb nem jutottak. Előbb a bírók törték meg a hazai lendületet egy vitatható kiállítással, majd - miután Tóth Tímea talán elfáradt kicsit - Farkas Veronika vitte be a váciak döntő csapássorozatát: öt perc alatt három gólt lőtt és kiharcolt egy hetest, 22-27 után pedig az FTC-nek nem maradt ereje fordítani: 29-24-es váci győzelem lett a vége.

NŐI NB I, 10. FORDULÓ
FTC RIGHTPFONE–VÁCI NKSE 24–29 (11–15)
Kőbányai út, 700 néző. Vezette:  Nagy F., Túróczy
FTC: GRIDNYEVA – BERTA 5, Trufán, SZUCSÁNSZKI 4, Balogh B. 2, Dajka 3, Kenyeres 4 (3). Csere: Szidorova (kapus), Emberovics 3, Németh Cs. 2, Szabó E. 1, Szamoránsky A. Edző: Elek Gábor
VÁC: HERR O. – Baross, Temes 1, UHRAKOVÁ 6 (3), TÓTH T. 13 (3), FARKAS V. 6, Vaszari 3. Csere:  Juhász E., Sipeki (kapusok), Agócsi, Barján, Klivinyi, Gerstmár Sz. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 5. p.:  3–2. 10. p.:  3–6. 15. p.:  4–10. 20. p.:  7–11. 24. p.:  10–13. 35. p.:  12–18. 40. p.: 16–19. 45. p.:  19–21. 52. p.:  21–26
Kiállítások:  6, ill. 6 perc
Hétméteresek:  4/3, ill. 9/6
Elek Gábor: - A pillanatnyilag jobb formában lévő Vác megérdemelt győzelmet aratott. Küzdöttünk, harcoltunk, a lövőerőben óriási különbség volt a két csapat között.
Németh András: - Voltak gyengébb periódusaink, de a mérkőzés döntő szituációiban mi játszottunk jobban.

VESZPRÉM BARABÁS KC–ASA CONSOLIS HNKSE 37–33 (20–13)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
VESZPRÉM: Lengyel – Földes K., Weigel 3, Gertsmár 4, Ábrahám 7, Veszeli 13 (5), Horváth V. 6. Cs: Hoffmann (kapus), Szabadfi, Pollakova, Bognár, Smidéliusz 4. Edző: Gyurka János
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovich – Tamás 3, Sopronyi 9 (3), Ghionea 3, Fülöp 5, Wolf 5, Kudor 6 (1). Cs: Király (kapus), Gaál 1, Antal 1. Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 13. p.: 9–4. 23. p.: 16–9. 30. p.: 20–13. 40. p.: 24–20. 49. p.: 32–24
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4
Gyurka János: – Ezzel a kezdéssel és játékkal nem volt kérdéses a második félidőben a mérkőzés végeredménye.
Dankó Ervin: – Gyáva népnek nincs hazája. Ez a mérkőzés csak rajtunk múlott és kevesek voltunk.