Tatai védései segítették győzelemhez a Pick-Szegedet

2010.10.13. 20:29
Díaz a Tatabányában  kiváló teljesítményt nyújtott (Fotó: Mirkó István)
A férfi kézilabda NB I-ben a Pick-Szeged hazai pályán 24–21-re legyőzte a Tatabánya Carbonexet. A hazaiak kapusa, Tatai Péter remekül védett, Katzirz Dávid pedig igazi vezére volt a szegedieknek.

A Pick-Szeged az Aalborg vasárnapi 37–28-as legyőzése után az NB I-ben is győzni indult harcba hazai pályán. Az ellenfél a tabella második helyén álló Tatabánya Carbonex volt.

A mérkőzés nyolcadik percében egy kétperces kiállítás következtében emberelőnybe került a Szeged, ennek köszönhetően Katzirz Dávid vezényletével elhúzott Skaliczki László együttese. Zubai Szabolcs góljával már 6–3 volt az állás, Vadkerti Attila pedig négy gólra növelte a szegediek előnyét.

A különbségben elévülhetetlen érdemei voltak a remekül védő szegedi kapusnak, Tatai Péternek, aki óriási bravúrokat mutatott be.

A Tatabányának azonban sikerült két gólra felzárkóznia, Slakiczki László időt (és több keresztmozgást) is kért, úgy vélte, együttese túl görcsösen játszik.

A Tatabányának sikerült a felzárkózás, Halász Máté harmadik góljával már 11–11-es döntetlen volt az állás, Lele Ákos révén pedig a vezetést is megszerezték a vendégek. A félidő mégis 12–12-vel zárult, a Szabó György kiállítása miatt emberelőnyben játszó Szeged gólszerzője Zubai Szabolcs volt.

A második félidőben nagyon elhúzott a hazai csapat, igaz, ehhez kellett Pordán Bálint kétperces kiállítása is. Tatai továbbra is remekül védett, Vadkerti Attila sorra lőtte a gólokat. Debre Viktor, a Tatabánya vezetőedzője 17–13-nál kért időt, majd kapust cserélt, de ez sem segített. Zubai két gólt lőtt egymásután, Törő Szabolcs pedig nagyszerű mozdulattal talált be a vendégek kapujába.

Ivo Diaz góljai után szorosabban kezdett el védekezni a Tatabánya, de Pordán Bálint begyűjtötte harmadik kétperces kiállítását is. Az emberhátrány ellenére is felzárkózott három gólra a Tatabánya, sőt Ivó Diáznak köszönhetően már kettő is volt a különbség.

Az egyenlítésre azonban már nem volt idő, a Pick-Szeged végül 24–21-re győzött.