Tartalékosan is nyert a DVSC a Vác ellen

2010.11.17. 21:28
Tóth Tímea 11 góljából 8-at büntetőből szerzett, a mezőnyben többet várt magától (Fotó: Szabó Milkós)
A sok sebből vérző Debrecen hősiesen küzdve három góllal megverte a Vácot a női kézilabda-bajnokság szerdai játéknapján. A másik két dobogós, a Győr és a Ferencváros is hazai pályán nyert.

Rossz előjelekkel kezdődött a meccs a DVSC-Korvex számára, mert ugyan Juhász Gabriella meggyógyult, újabb irányító, ezúttal Hornyák Dóra betegedett meg és dőlt ki a sorból. Tetézte a bajt ezen a poszton, hogy a 7. percben Bognár Barbarának aláfordult a bokája, amelyre rá sem tudott lépni, és első ránézésre nincs kizárva a szakadás vagy a törés sem.

MÁTÉFI TEREPSZEMLÉT TARTOTT

A helyszínen tekintette meg a mérkőzést Mátéfi Eszter szövetségi kapitány, akinek irányításával a női válogatott kedden kezdi meg a közös felkészülést az Európa-bajnokságra.

„Minden készen áll, már nagyon várom a közös munkát. A szerdai mérkőzésen hatalmasat küzdött a Debrecen, de a Vácon is végig érezhető volt az akarás. Név szerint senkinek a játékát sem emelném ki, de sokaké tetszett, mindig akadt valaki, aki a hátára vette csapatát" – mondta Mátéfi Eszter.

Játszott is innentől középen „boldog, boldogtalan", Bulath Anita, Sopronyi Anett, Karalyos Orsolya és a szélső Juhász Gabriella is, épp utóbbival volt talán a leghatékonyabb a Loki, amely a sok nehézség ellenére így is jól kezdte a meccset, 3–0-ra és 7–3-ra is vezetett, Németh Andrásnak ki is kellett kérnie az idejét.

A 11. perc tájékán aztán megkezdte a felzárkózást a Vác, amely a 21. percben át is vette a vezetést Lucia Uhraková találatával. Úgy tűnt, nem bírja szuflával a sok sebből vérző Debrecen, amely a félidőre kétgólosra faragta hátrányát.

A második félidőben 17–16-os váci vezetésnél Sopronyi Anett vezérletével rohamozni kezdett a Loki, amely a 35. percben visszavette az előnyt, 20–20 után pedig már nem volt megállás, ebben többek között Szabó Valéria szerzett elévülhetetlen érdemeket.

„Kiválóan küzdöttünk egymásért, remekül helytálltunk a különböző posztokon – ezt hozta ki belőlünk, hogy ilyen kevesen vagyunk" – mondta boldogan az akciógólok tekintetében a mezőny legeredményesebb játékosa, Sopronyi Anett.

Jó hír a Debrecen-szurkolók számára, hogy a bemelegítésnél már társaival tarthatott Mörtel Renáta, aki ugyan nem állt be, de a kispadon végigszurkolta a mérkőzést.

„Nem gondoltam, hogy erre még az ősszel sor kerülhet, de nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek, és elmondhatatlanul büszke vagyok a lányokra" – mondta Mörtel.

„Ha mi is olyan jól védekeztünk volna, mint a Debrecen, győzhettünk volna" – mondta Tóth Tímea, aki 11 gólig jutott, ám mint mondta, nem elégedett a teljesítményével, mert a nyolc értékesített hetes mellett több akciógólt várt volna magától.

NŐI KÉZILABDA NB I
 10. FORDULÓ
DVSC-KORVEX–SYMA-VÁCI NKSE 30–27 (13–15)
Debrecen, 1500 néző. Vezette: Herczeg, Südi
DVSC: TRIFFA – CSÁKI 3, Karalyos, SZABÓ V. 8, BULATH 4, Bognár B. 1 (1), Kazai 1. Csere: KISS É., Pácz (kapusok), SOPRONYI 9, Slakta 1, JUHÁSZ G. 3, Dakos. Edző: Köstner Vilmos
VÁC: HERR O. – Baross 2, Rédei-Soós 2, TEMES 4, Uhraková 2, TÓTH T. 11 (8), KIRSNER 3. Csere: Juhász E. (kapus), Borkowska, Barján, Tápai Sz. 1, Klivinyi 2, Fülöp A. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 10. p.: 7–3. 18. p.: 9–9. 24. p.: 10–13. 34. p.: 16–17. 44. p.: 22–20. 55. p.: 29–24
Köstner Vilmos: – Toldozgattunk, foldozgattunk, s remekül felkészültünk. Ám arra nem számítottunk, hogy irányító nélkül kell játszanunk. A csapat azonban pótolta a hiányzókat, így a szezon legértékesebb győzelmét arattuk.
Németh András:Köstner Vilmos barátom remek munkát végzett.
GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC 36–20 (19–9)
Győr, 1000 néző. Vezette: Ács, Badder
GYŐR: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 6, Hornyák, Bradeanu 4, Spiridon 1, Amorim 1, Szegedi 4. Csere: LUNDE,  PÁSZTOR (kapusok), Gross 6 (2), Kovacsics 4, Mayer 4, Palkó 1, Orbán 2, Planéta 1, Patkó 2. Edző: Konkoly Csaba
SIÓFOK: LAJTOS – Bloj 5, Szalai B. 1, Tóth Zs. 1, Valovics, Szepesi 6 (1). Csere: SCHOLTZ (kapus), Kiss O. 3, Kovács A. 3 (2), Varga V. 1. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása: 6. p.: 5–2. 10. p.: 9–2. 20. p.: 13–6. 26. p.: 17–7. 35. p.: 24–10. 45. p.: 27–10. 53. p.: 30–16
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Konkoly Csaba: – Örülök, hogy mindenki számára játéklehetőséget tudtam biztosítani, és úgy érzem, sikerült BL–formában és ritmusban játszani.
Imre Vilmos: – Mi sokat fejlődtünk, de a Győr sebessége lényegesen nagyobb volt, és ez tulajdonképpen döntőnek bizonyult.

FTC-JÓGAZDABANK–ÚJBUDA TC 44–17 (23–12)
Budapest, Kőbányai út, 700 néző. Vezette: Natkai, Szalay
FTC: Pastrovics – Kovacsicz 3, Trufán 1, SZUCSÁNSZKI 6, Szamoránsky P. 3, TOMORI 7 (2), SZARKA A. 5. Csere: ABRAMOVICS, Andrási (kapusok), Balogh B. 3, Szamoránsky A. 4, Bari Nagy 2, Németh Cs. 2, SZÁDVÁRI 7, Such 1. Edző: Elek Gábor
ÚJBUDA: Sipeki – Huszár 3, Albert H. 3, Tápai A. 1, Kosik 3, Nagy Zs., GERSTMÁR SZ. 5 (1). Csere: Mozsár (kapus), Németh N., Várkonyi, Tamás M., Bodó, Hosnyánszki 1, Lévay 1. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–5. 15. p.: 13–7. 27. p.: 21–11. 43. p.: 29–13. 51. p.: 36–14
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Elek Gábor: – Összességében abszolút elégedett vagyok a látottakkal. Örülök, hogy fegyelmezetten tudtunk kézilabdázni, a hét végén is hasonló játékot szeretnék látni.
Ökrös Csaba: – Nincs mit nyilatkoznom.

1. Győri Audi ETO KC 10 10 325–231 +94  20
  2. DVSC-Korvex 11 9 2 356–283 +73  18
  3. Ferencvárosi TC 10 9 1 334–262 +72  18
  4. SYMA Váci NKSE 10 7 3 344–264 +80  14