Szépen búcsúzott a Szeged a BL-től

2010.03.07. 19:08
Zvizej parádés játékkal járult hozzá a szegedi sikerhez (Fotó: Tumbász Hédi)
Az már a vasárnapi, utolsó csoportmérkőzés előtt biztos volt, hogy a Szeged nem jut a kézilabdázók Bajnokok Ligájának nyolcaddöntőjébe, míg a vendég Constanta folytatja a további küzdelmeket, így a presztízsen kívül nem volt jelentősége a találkozónak, mely – bár a félidőben még a románok vezettek – végül a magyar csapat sima, 35–25-ös győzelmét hozta.

A találkozó érdekessége volt, hogy a két szakember – a vendégek trénere, a korábban a szegedieket is irányító Zoran Kurtes és a hazaiak jelenlegi vezetőedzője, Dragan Djukics – éles meccsen eddig még soha nem találkozott.

A román csapat utazólistáján szerepelt a meggyilkolt veszprémi kézilabdás, Marian Cozma édesapja is. A szegedi vezetők döntésének értelmében Petre Cozma végezte el a kezdődobást.

A mérkőzés góljainak sorát a Constanta 3. percben szerzett találata nyitotta meg. A továbbiakban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hatalmas iramban felváltva születtek a gólok, a 18. percig egyik csapat sem tudott két góllal vezetni. Ekkor – egyébként a magyar válogatottban is szereplő – Schuch Timuzsin góljának köszönhetően 8–10 állt az eredményjelzőn.

A válaszra nem kellett sokat várni, de a folytatásban több alkalommal is nekünk kellett kapaszkodni az egyenlítésért: a 25. percben már 15–12-re vezettek a románok, hiába hárított két büntetőt Liszkai Szilveszter, egyet pedig Dragan Marjanac az első félidőben.

A különbség nem csökkent, 14–17-es eredménnyel mentek pihenni a csapatok.

Az átlövésből kevés gólt szerző Szegednek jobb teljesítményre volt szüksége a folytatáshoz, ennek megfelelően Liszkai további remeklése, illetve Petar Nenadics és Daniel Andjelkovics gólja nyitotta a második játékrészt (16–17). Luka Zvizej duplájának köszönhetően öt perc elteltével már az előny is megvolt.

A 41. percig kellett várni, hogy megtörjön a román gólcsend: Nicolae szerezte meg csapata 18. találatát. Mi ekkor már 21 gólnál jártunk, és még további hármat lőttünk.

28–21-nél már nem lehetett szavakat találni sem az első félidő után feltámadó Szeged, sem a tizenegyedik góljánál járó Zvizej játékára.

Az 53. percben a szegediek számolhattak a románokra: megvolt a közte tíz, Nenadics kínaiból talált be. (32–22).

Az utolsó percekben még egy kettős emberhátránnyal fogták vissza a játékvezetők a szegedi góláradatot, a különbség azonban nem változott. Remek, felszabadult második félidei játékkal és tízgólos győzelemmel búcsúzott a Szeged a Bajnokok Ligájából. 35–25 lett a végeredmény.

A csoport másik mérkőzésén a Montpellier hazai pályán 30–30-as döntetlent játszott a Valladoliddal.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 10. FORDULÓ
PICK SZEGED–HCM CONSTANTA (román) 35–25 (14–17)
Szeged, 2800 néző. Vezette: Lovric, Petkovic (horvátok)
SZEGED: MARJANAC – Stranovsky 2, KRIVOKAPICS 6, ANDJELKOVICS 5, Zubai Sz. 1, Katzirz,
ZVIZEJ 11 (1). Csere: LISZKAI (kapus), Herbert, NENADICS 9 (2), Oszmaics, Kos 1, Vancsics, Vadkerti, Lele, Simon B.
CONSTANTA: Popescu – Toma 3, Schuch 3, Muresan 3, Baceanu 1, Adzics 1, Buricea 1.
Csere: Stanescu (kapus), Csepregi 2, SABOU 6 (4), Sadoveac 2, Nicolea 1, Dimache, Pavlovics 1, Vukovics 1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–2. 10. p.: 4–5. 14. p.. 7–6. 18. p.: 8–10. 25. p.: 12–15. 28. p.: 14–16. 40. p.: 21–17. 47. p.: 28–21. 54. p.: 32–22
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/4
DRAGAN DJUKICS, a Szeged edzője: – Idegesen, sok technikai hibával játszottunk az első félidőben. A szünet utáni teljesítményünkre viszont büszke vagyok, mert fegyelmezetten védekeztünk, támadásainknál pedig rendre remek megoldásokat választottunk, maradéktalanul kiszolgáltuk lelkes és igényes közönségünket.
ZORAN KURTES, a Constanta edzője: – Tanulság a számunkra, hogy a kézilabda-mérkőzés hatvan percig tart. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy védelmünk egyik bástyája, Silviu Baceanu piros lapja miatt korán kivált a játékból, továbbá hogy a csereként pályára lépők mélyen tudásuk alatt teljesítettek. A Szeged ilyen különbségű győzelme is megérdemelt.