Szeged: 35 gól és döntetlen Valladolidban

2010.02.27. 20:51
Nenadics a második félidőben kiemelkedett a mezőnyből (Fotó: Mirkó István – archív)
A Pick-Szeged 35–35-ös döntetlent játszott a Pevafersa Valladolid vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában. A Szeged gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen van túl, ugyanis a Constanta a PAOK Szaloniki elleni győzelmével bebiztosította továbbjutását a csoportból, a Tisza-partiak már nem előzhetik meg a román bajnokot.

Tét nélküli mérkőzésen lépett pályára a Pick-Szeged a spanyol Pevafersa Valladolid otthonában, tudniillik a nap másik mérkőzésén a román Constanta 34–23-ra legyőzte a görög PAOK Szalonikit, ezzel bebiztosította továbbjutását, és világossá vált, hogy a Szeged – mérkőzése eredményétől függetlenül – már nem juthat tovább a 16 közé.

Talán azért, mert a teher lekerült a szegedi játékosok válláról, talán nem, mindenesetre a mérkőzésen olyan játékkal rukkoltak ki a Tisza-partiak, amilyet legutóbb talán a Csehovszkije Medvegyi elleni találkozón nyújtottak.

Luka Zvizej kezdte a gólgyártást, és a kiváló szélső ezúttal több társra is talált a góllövésben: Katzirz Dávid is jól kezdte a találkozót, és Danijel Andjelkovics is jobb volt, mint az elmúlt hetekben bármikor.

Érdekesség, hogy a félidő közepén a Valladolid Marko Krivokapics góljaival egyenlített (8–8), aki nem más, mint a szegedi Milorad testvére. Ezt követően sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő hajrája azonban a csongrádiaknak sikerült jobban: az utolsó három percben négy gólt dobtak, miközben nem kaptak gólt, és így 19–13-as előnnyel vonulhattak pihenőre.

Amennyire jól zárta az első játékrészt a vendégcsapat, annyira rosszul kezdte a másodikat: a Raúl Enterrios vezette Valladolid zsinórban hat gólt dobott, így kiegyenlített, Dragan Djukics pedig kénytelen volt már ekkor kikérni az idejét.

A tanácsok használtak, a Szeged 23–25-ről is talpra állt, és a káprázatosan lövő Petar Nenadics góljaival visszavette a vezetést. A gólzápor a hajrában is folytatódott, a Szeged két perccel a vége előtt két góllal is vezetett, ám a spanyolok végül egalizáltak, és így igazságosnak mondható döntetlen született.

A Pick-Szeged az utolsó csoportmérkőzésén, jövő vasárnap a Constantát fogadja.