Sulccal nem bírt a Csurgó, tízzel nyert a Szeged

2011.10.05. 20:53
Ancsin Gábor is többször kellemetlen helyzetbe Teodor Pault (fotó: Grnák László)
Számszerűleg két teljesen egyforma félidő után a Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata 36–26-ra legyőzte a Csurgót a bajnokság hetedik fordulójában. A nőknél a Debrecen szoros meccsen legyőzte az Érdet.

A Csurgó jól kezdett Szegeden, a több korábbi szegedit – Herbert Gábor, Katzirz Dávid – felvonultató vendégcsapat tíz perc után esett kicsit vissza, amikor a játékvezetők kétperces büntetésekkel sújtotta az együttest.

LOKI: 5–0–1, ÉRD: 1–0–5

A nőknél a Debrecen az Érdet fogadta a Hódos Imre Sportcsarnokban, és a Loki végül nagy csatában 32–30-ra győzött. A találkozón a remekül játszó Hornyák Dóra és Tóth Tímea nagy gólpárbajt vívott egymással, és végül akárcsak a mérkőzést, a ki-ki meccset is a debreceni nyerte meg két találattal. A bajnokságnak nagy reményekkel nekivágó Érd hat mérkőzés után egy győzelmet számlál a pontvadászatban, a Debrecen ötödik győzelmével jelenleg a második.

Bakó Botond 9–4-es állásnál időt is kért, hogy alaposan leteremtve csapatát megakadályozza a két csapat közötti különbség növekedését, s az edző el is érte célját: szünetig állandósult az ötgólos különbség (18–13).

A második félidő elején ugyan felzárkóztak három gólra a vendégek (21–18), azonban ezt követően nagyon belelendült a Szeged (33–22). Pontszerzési reményeket ekkor már nem táplálhattak a csurgóiak, elsősorban azért, mert Frantisek Sulcot képtelenek voltak tartani: az átlövő-irányító meg sem állt 12 gólig a mérkőzésen, miközben a Zubai Szabolcs, Rajko Prodanovics is gyakran villant.

A Szeged végül – akárcsak az első félidőt – a második játékrészt is 18–13-ra nyerte meg, és 36–26-os sikerrel gyűjtötte be a két pontot.

A Pécs és a Balatonfüred kiélezett mérkőzésen 28–28-as döntetlent játszott egymással Baranyában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
PICK-SZEGED–CSURGÓ 36–26 (18–13)
Szeged, 1200 néző. V: Bonifert, Oláh
SZEGED: TATAI– PRODANOVICS 5, ZUBAI SZ. 5, Ancsin G. 4, Czina, Vadkerti A. 1, Lékai 4. Cs: Mikler (kapus), SULC 12, Bajorhegyi, BUDAY 4 (2), Pribanic, Törő 1, Nagy N. Edző: Skaliczki László
CSURGÓ: Paul – Miss 3, Oláh 2 (2), PAVLOVICS 7, Katzirz 1, Szöllősi Sz. 3, Császár F. Cs: HERBERT 1, Kos, Simon 4, Vadkerti G. 4, Trivkovics, Országh 1. Edző: Bakó Botond
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresből: 2/2, ill. 2/2
Skaliczki László: – Motiváltan, fegyelmezetten játszottunk, öröm volt a szegedi kispadon ülni. A közönség átsegített bennünket a holtpontokon.
Bakó Botond: – Szoros végjátékot vártam, ehelyett leromboltuk önmagunkat. Tizenegy ziccert hibáztunk, a védekezésünk szétesett, és a kapusaink sem védtek jól.
VARIOAUTÓ-PÉCS–BALATONFÜRED 28–28 (15–13)
Pécs, 600 néző. V: Hargitai, Markó
PÉCS: HUDÁK – Szepesi 4, Frey T. 5 (2), SZÖGI 6, GRÜNFELDER 4, Kurbely 1, PAPP M. 4. Cs: Bősz (kapus), Lévay, KEKEZOVICS 4, Wéber, Vajda. Edző: Németh Attila
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – TOMBOR 5 (1), KOVÁCS GY. 6, Ivanov 1, Kis Á., Szöllősi Bence 1, Pásztor I. 3. Cs: SZABÓ T. (kapus), Salamon 2, Zdolik 2, Sandrk 3 (2), Hornyák 3, Németh L. 1, Lókodi 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 13. p.: 4–6. 23. p.: 9–9. 29. p.: 13–13. 35. p.: 19–13. 48. p.: 22–21. 55. p.: 26–22
Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Németh Attila: – Nagyon jól játszottunk, a végén egy fegyelmezetlenség miatt vesztettünk egy pontot.
Sótonyi László: – Változatos mérkőzés volt, ezzel a gyenge játékkal bravúr volt tőlünk a pontszerzés.
A férfi bajnokság állását itt tekintheti meg!

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ, ELŐRE HOZOTT MÉRKŐZÉS
DVSC-FÓRUM–ÉTV-ÉRDI VSE 32–30 (17–17)
Debrecen, 900 néző. V: Herczeg, Südi
DVSC: Triffa - Csáki 1, Léránt 1 (1), HORNYÁK D. 11 (5), Szűcs G. 3 (1), KUDOR 4, Kazai 5. Cs: Király (kapus), Sopronyi 4, DAKOS 2, Karalyos, Slakta, Szilágyi Á. 1. Edző: Köstner Vilmos
ÉRD: Oguntoye – Tamás K. 1, KOVÁCS ANNA 6, Bognár B. 4, Kisfaludy 1, TÓTH T. 9. Vincze M. 6 (5). Cs: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Szekeres 2, Vukcsevics, Wolf, Pádár M. 1, Török P. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 8. p.: 5–4. 17. p.: 9–11. 34. p.: 20–18. 46. p.: 24–25. 53. p.: 27–27. 58. p.: 31–29
Köstner Vilmos: – Támadójátékunkkal elégedett vagyok, védekezésünkben akadtak hibák. Hornyák Dóra remek teljesítménye kellett a sikerhez.
Szabó Edina: – Hiába küzdöttünk ismét nagyot, a küzdésért nem adnak pontot… Nincs mit tenni, dolgozunk tovább.
A női bajnokság állását itt tekintheti meg!