Spanyolország másodszor végzett dobogón

2011.01.30. 16:25
Nem sziámi ikrek: Tobias Karlsson (jobbra) és Iker Romero páros gyakorlata (Fotó: Action Images)
Spanyolország végzett bronzérmesként a svédországi férfi kézilabda-világbajnokságon, miután a harmadik helyért vívott mérkőzésen 24–23-ra nyert a házigazdák ellen. A spanyolok a 2005-ös első helyük után másodszor szereztek érmet vb-n.

A spanyolok kezdték jobban a mérkőzést, ám 4–2-es vezetésük után nagyon megtorpantak, hiszen 14 perc alatt csak egyszer voltak eredményesek. Ezalatt akár jelentős hátrányba is kerülhettek volna, ám erről szó sem volt, mivel a védekezésük jól működött, így a 23. percben 6–6-ra álltak a felek.

A szünetig sem tudtak ellépni egymástól, az első félidő végén 11–11-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrész elejét Oscar Carlén vezérletével a svédek kapták el jobban, ám előnyüket nem tudták megtartani, ezúttal ők kerültek hullámvölgybe, aminek eredményeképp a spanyolok egy 6–0-s rohammal 19–16-ra fordítani tudtak.

A házigazdák ugyan hat és fél perccel a vége előtt egyenlítettek, de az utolsó öt percet a déliek nyerték meg 2–1-re, így a 2005-ös arany után megszerezték történetük második világbajnoki érmét is.

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG
A 3. HELYÉRT
Svédország–Spanyolország 23–24 (11–11)
Ld: Källman 6, Larholm 5, Carlén 4, ill. Gurbindo, Romero, Aguinagalde 4-4, A. Entrerrios 3