Spanyolország és Franciaország is elődöntős

2011.01.24. 17:37
Morros (jobbra) és a spanyol válogatott nem sok esélyt adott az izlandiaknak (Fotó: Action Images)
Hétfőn elkelt az első két hely a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének I. csoportjában. Az elődöntőbe  előbb az Izlandot legyőző Spanyolország, majd a norvégokat megverő Franciaország jutott be.

A spanyolok azzal a tudattal léptek pályára, hogy ha győznek, már biztosan készülhetnek az elődöntőre. Mindkét csapat nyitott védekezéssel kezdett, a spanyol zavaró ember sok esetben a félpályáig szorította vissza az izlandi irányítót. Ez összességében bevált, az izlandiak igen kevés spanyol támadást úsztak meg gól nélkül. Björgvin Gústavsson szinte nem is találkozott a labdával, de a helyére beállt Hreidar Gudmundssonnak sem volt sok védése.

A találkozó így lényegében már az első félidőben eldőlt, a szünetben 20–10-re vezettek az ibériaiak.

Lehet, hogy ezt már legbelül el is hitték, az északiak azonban természetesen nem nyugodtak bele, és negyedóra alatt – feljavuló kapusteljesítményüknek is köszönhetően – felére csökkentették hátrányukat (20–25).

Ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni ellenfelükhöz, akik rendezték soraikat, és három perccel a vége előtt már ismét héttel vezettek, a véghajrá tehát már nem tartogatott izgalmakat.

Spanyolország így elfoglalta helyét az elődöntőben, ahová este követte Franciaország is.

Norvégia számára lényegében már nem volt igazi tétje a franciák elleni összecsapásnak – legjobb esetben is csak az ötödik helyen végezhet a középdöntő I. csoportjában – ennek ellenére nem adta olcsón a bőrét. A franciák így is végig vezettek, de a skandinávok – főleg kapusbravúrjaiknak köszönhetően – sokáig a címvédő közelében tudtak maradni.

A második félidőben aztán a franciák elléptek, már kilenc góllal is vezettek (26–17), de ezt követően 12 percig nem találtak a norvég kapuba, így előnyük hat perccel a vége előtt háromgólosra olvadt.

A norvég csoda azonban elmaradt, a franciák 31–26-ra nyertek, így Dánia, Svédország és Spanyolország után utolsóként biztosította helyét a legjobb négy között.

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 2. FORDULÓ
Izland–Spanyolország 24–32 (10–20)
Ld: Petersson 5, Pálmarsson 4, Sigurdsson, Gudjónsson, Stefánsson 3-3, ill. Gurbindo, R. Entrerrios 6-6, A. Entrerrios 5
Norvégia–Franciaország 26–31 (14–17)
Ld:  Hansen 8, Myrhol, Samdahl, Koren 3/3, ill. B. Gille, Accambray, Abalo 5-5, Honrubia 4, Fernandez, Karabatic 3-3