Sorozatban harmadszor bajnok az ETO

2010.05.08. 13:34
A DVSC nem tudta megakadályozni, hogy az ETO megvédje bajnoki címét (fotó: Szabó Miklós)
A Győri Audi ETO KC 26–25-re legyőzte idegenben a Debreceni VSC-Korvexet a női kézilabda bajnoki döntő második mérkőzésén, így megvédte címét, és sorozatban harmadszor bizonyult az NB I legjobbjának. A kisalföldi csapat hetedszer nyerte meg a bajnokságot.

Bogdanovics Annamária találatával kezdődött a döntő második mérkőzése, majd az irányító második góljával már 3–1-re vezetett a hazai csapat, amely – akárcsak az első mérkőzésen Győrben – elszántan kezdte a találkozót.

Feltétlenül megér egy elemzést ugyanakkor, hogy a Debrecen ugyanúgy, mint Győrben negyedóra játék után egyre többet hibázott, és átengedte a kezdeményezést a zöld-fehéreknek.

A Kékes Csaba, Kékes Pál játékvezető-páros már az első húsz percben kétszer kiállította a vendégek közül Kovacsics Anikót és Simona Spiridont is, ám ezen felül is repkedtek a kiállítások, volt, hogy a Loki három főre csökkent, s a kispadokon is feszült volt a légkör, mindkét edzőt figyelmeztetni kellett már a meccs első felében.

7–7 után a piros-fehérek támadásbeli hibái után a győriek – a két szélső, Vérten Orsolya és Katarina Mraviková révén – könnyű gólokkal elhúztak, a DVSC pedig felállt fal ellen nem tudott mit kezdeni.

Háromgólos vendég vezetésnél Köstner Vilmos időt kért (8–11), a következő percekben pedig Bulath Anita vezetésével a hazaiak csökkentették is a hátrányt, sőt ki is egyenlítettek, ám a játékrész utolsó percében kétszer is határozatlanok voltak védekezésben, így Spiridon és Vérten Orsolya találata után 14–12-re vezetett az ETO.

A Loki azonban ezúttal nem omlott össze, a hajdúságiak összeszedetten jöttek ki a második félidőre, és Bognár Barbara, illetve Csáki Viktória duplájával fordítottak, és kiegyenlítetté tették a találkozót.

Az ETO kevesebbszer tudta megjátszani Spiridont beállóban, így leszűkültek a Győr variációs lehetőségei, s a Debrecen nagy csatára késztette a Konkoly-csapatot. 20–20 után Eduarda Amorim hihetetlenül elkapta a fonalat, és hatalmas góljaival újra előnyt szerzett csapatának.

Köstner Vilmos 21–24-nél ismét kénytelen volt kikérni az idejét, hogy szorossá tegye a hajrát, de csapata a nehezen megszerzett gólok után nehezen tudta tartani a győri lövőket. Konkoly Csaba 26–24-es zöld-fehér vezetésnél igyekezett koncentrációra inteni lányait, ám Bogdanovics indulás után szerzett góljával egy találatra zárkózott fel a Loki.

A folytatásban azonban jól gazdálkodott idejével az ETO, a DVSC-nek nem volt lehetősége újabb támadás vezetésére. A Győr sorozatban harmadik bajnoki címét nyerte meg, története során pedig hetedszer (1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010) lett az NB I legjobbja.

NŐI KÉZILABDA NB I, ARANY ÁSZOK-RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
DEBRECENI VSC-KORVEX–GYŐRI AUDI ETO KC 25–26 (12–14)
Debrecen, 2000 néző. V: Kékes Cs,, Kékes P.
DVSC: Triffa, Kiss É. – Bogdanovics 8, Bognár 5/2, Bulath 3, Szabó V., Csáki, Hornyák D. 2-2, Juhász G., Slakta, Mörtel 1-1, Borbás, Kazai, Lovrics. Vezetőedző: Köstner Vilmos
GYŐRI ETO: Pálinger – Amorim 7, Vérten 5, Görbicz 5/3, Bradeanu, Mraviková 3-3, Kovacsics 2, Spiridon 1, Hornyák Á., Mayer, Orbán Deáki. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Az ETO 2–0-s összesítéssel megnyerte a bajnokságot.